| barbie19 a întrebat:

Vreau sa va intreb...de ce nu imi mai spune "te iubesc"? Suntem de 3 ani impreuna si inainte imi zicea mereu ca ma iubeste, imi trimitea mesaje, ma suna, vedeam in ochii lui asta. In ultimul timp, nu imi mai zice nici macar cand il intreb. oare de ce? Ce s-a intamplat cu el, cu noi? In ultimul timp e foarte stresat, asta ar putea fi cauza? Si, oare de asta ii e asa de greu sa imi zica un simplu "te iubesc"? Parca nu imi vine a crede...totusi, voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aveţi 3 ani împreună, aţi depăşit (sau aşa ar fi fost normal) faza căzutului cu tronc şi fluturaşilor prin diferite părţi ale corpului în mod constant.
"In ultimul timp e foarte stresat, asta ar putea fi cauza?!" - DA.
Şi-n plus, mai relevant e să-ţi arate şi să nu fie distant sau alte probleme de genul decât să recite un "te iubesc" doar aşa... de amorul artei.
Salut.

11 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nici el nu stie ce se intampla cu el. Da vina pe stres, dar cauta si alte explicatii! Lasa-l sa-si faca ordine in ganduri, spune-i ca-l intelegi, il sprijini, dar in acelasi timp il rogi sa fie sincer cu tine!

| ELLSSA a răspuns:

Comunica cu el si intreaba-l ce mai simte pentru tine si daca mai are acel sentiment profund.

| NickiMinaj a răspuns:

Newsflash : uneori oamenii sunt lasi si ar lasa o relatie sa se duca pana in panzele albe, fara a avea vreun sentiment pentru partener ( probabil de aia ati ajuns sa fiti de 3 ani impreuna, desi comunicarea e 0 ).

| βέiiiβiiişoor a răspuns:

Bunahappy

Pai asa sunt baietii nici eu nu`i intelegsad. Toti isi dau aere si se cred cineva importantsad. Nu`i intelegoh go on. Oricum acest baiat te-a iubit poate acum nu mai simte acelasi lucru lucrurile dintre voi poate s`au racitsadFii increzatoare intreba`l ce a patit dc nu simt acelasi lucru pe care il dimti uh fata de elstraight face. Oricum nu afli ce are daca stai asa cu mainele`n sani. Oricum ce sfaturi ti-am da noi nu ar fi cu ceea ce ti-ar spune elhappy.

Spre ca te-am ajutatlove struck

Fuunda?batting eyelashesbatting eyelashes?love struck

Pa, pa pup:*

| KriSt3n a răspuns:

Poi daca zici ca e stresat poate ca trece. printr. o perioada mai grea a vietii si. poate astepta si d la u ceva adica sa il sustii sa faci si u ceva sa ii arati ca iti pasa! nu trebuie sa ii ceri tu mereu ceva. trebuie sa. i si oferi! happy totul va fi okay [sper] daca aman2 va implicati in relatie! :*:* sper ca te.am ajutat:*:*
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu te mai iubeste, poate s-a saturat de tine, poate are pe altcineva. De ce nu-l intrebi pe el? E mai simplu, decit sa ne intrebi pe noi care nu-l cunoastem si n-avem de unde sa stim raspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scz nuh stiu qum ash putea sa-ti raspund sigur. app am gasit cel mai fain site cu compuneri ! eu le iau de aici sh profuţ de rom ma crde un geniu ! aqu vrea sa ma ia la olimpiada ! auitatziva sh voi poate va juta cu cev http://cenacluljj.wordpress.com/poezii/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca "nu-ti poate spune" e destul de clar. In caz ca era ok, nu avea de ce sa aiba rezerve. Rezerve are daca e cum spuneam in prima postare. In cazul asta nu vrea sa te minta, dar nici sa te raneasca. Asta e, poate in timp revine relatia la ce a fost inainte, daca nu... next time with another one.

| Barney a răspuns:

Il/o doare gura!

| barbie19 explică:

L-am intrebat ce se intampla. A zis ca este stresat. L-am rugat sa-mi zica care sunt adevaratele lui sentimente pentru mine, deoarece credeam ca nu ma iubeste. A spus ca nu mi le poate spune...eu ce sa inteleg de aici? Daca nu mi le poate spune, asta inseamna ca poate ii e frica sa nu ma raneasca? Si daca e asa, de ce nu face un prim pas spre despartire?

| xdaria19 a răspuns:

Poate că înainte o spunea doar așa, de umplutură, neștiind ce înseamnă și acum și-a dat seama și a inceput să simtă cu adevărat. Dacă în rest se poartă frumos și nu este distant, nu cred că ar trebui să-ți faci griji. Tuturor ne este greu să spunem "te iubesc" atunci când chiar o simțim.