| angella1972 a întrebat:

Va mai amintiti prima dragoste? mai visati uneori chipul primei iubiri? ce amintire mai marcanta aveti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi aduc aminte, ii visez chipul, normal happyamintire marcanta? imi amintesc cum a venit la mine cu un buchet de lalele, bine ascuns in geaca, caci radeau prietenii de el ca a cumparat flori laughing

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, prima dragoste...de fapt prima si singura pana in acest moment, pentru ca inca il iubesc, de 3 ani tot la el tin...amintiri am foarte multe...nu le voi uita niciodata, mereu vor ramane intiparite in mintea si in inima mea cred ca pentru totdeauna...

| liz23 a răspuns:

Prima dragoste...este ca si cum inveti sa mergi.primii pasi, prima cazatura, prima rana...nu ai cum sa o uiti.Amintiri sunt multe, fiecare a format cea mai frumoasa perioada.Cand trece un timp prima dragoste mai poate provoca un zambet legat de naivitatea de atunci, usurinta cu care faceam planuri, vise. Acel chip ramane undeva la pastrare in suflet, indiferent de varsta.
Partea frumoasa este ca a fost inceputul, nu au fost regrete din urma.comparatii sau frica ca vei suferi din nou. Ca orice relatie au fost si parti mai putin bune, dar nimic nu poate fi perfect.Aduni amintirile frumoase si mergi mai departe.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Prima dragoste nu se uita niciodata, dar incercam sa cautam imaginea primei iubiri in fiecare relatie.

| georgiana a răspuns:

Buna! prima dragoste a fost adevarata...si nu o s-o uit niciodata, amintirile raman vii.mereu imi amintesc de elsad...cu bune si cu rele si acum mai mentinem legatura, am ramas amici.by`:*

| emi a răspuns:

Da...imi aduc aminte chipul lui...ba chiar anumite gesturi frumoase, insa nu ma chinui sa-mi amintesc si nici nu prea vreau pentru ca din pacate nu s-a terminat ca in povestisad
Insa, cu timpul dupa ce uiti de lucrurile urate, iti amintesti de cele frumoase...si este adevarat prima nu se uita.nici senzatiile prin care ai trecut, si nici macar entuziasmul avut.
Prima mea iubire a fost la prima vedere, insa de atunci(deja au trecut 9 ani)nu am mai avut ocazia sa ma indragostesc la prima vedere... mi-ar fi placut, insa din pacate riscul unei esuari in prima iubire duce poate, la o deceptie foarte adanca...
Cat despre amintiri multe...chipul lui, parfumul lui, pana si vocea sau fraze tipice ale lui.cuvinte si declaratii si multe.multe promisiuni...

| mariazet45 a răspuns:

Prima dragoste a fost si prima dezamagire si cele rele cantaresc mai mult in balanta decat cele bune. Actuala dragoste este ceva ce doresc sa nu se mai termine pana cand moarte ne va desparti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. da pentru ca nu poti uita asa usor pe cineva drag mai ales ca a insemnat cineva pentru tine a fost sh poate mai e demulte ori vezi chipul drag la altcineva sau ii simti parfumusad atunci cand visezi sau iei pe cineva in bratze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi aduc aminte de prima dragoste cu tristete si dezamagire pentru ca nu neam inteles deloc a fost frumos la inceput dar sa sfarsit rau acu sunt mult ma fericita langa iubitul meu

| Mioara_Ilies_1963 a răspuns:

Prima dragoste nu se uita niciodata.Chiar daca e la o varsta mai frageda.O iubire tanara si naiva care nu s-a concretizat niciodata. Dar tot iubire se numeste.