| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu un sfat... astazi m-am despartit de baiatul care ma iubea cel mai mult pe lumea asta. Eu nu pot sa spun ca-l iubeam, dar tineam intr-un fel la el. Sa va spun cum a fost: luni m-am hotarat sa-i dau o sansa sa fim impreuna pentru ca stiam ca ma iubeste si mi-o dovedise. Ieri mi-a spus el in gluma ca un prieten de-al lui ar vrea,, sa ma fure" de la el. Eu i-am spus initial ca nu-mi pasa, dar mai apoi m-am razgandit. Azi mi-am luat inima in dinti si i-am spus lui A.(fostul meu prieten) ca as vrea sa-i dau o sansa lui D.(prietenul lui) pentru ca il plac. Fostul meu prieten a reactionat cum nu mi-as fi imaginat si mi-a spus ca daca eu asta vreau e bine, doar ca mai tarziu voi regreta pentru ca D. isi bate doar joc de mine si a vrut doar sa ne desparta. Maine am intalnire cu D. Sa ma duc la intalnire? Sa ma impac cu fostul prieten? Sincer nu mai stiu ce sa fac. D. arata foarte bine, dar e genul baiatului de cartier care fumeaza mult/bea/chiuleste pe cand A. nu arata prea bine(e si mai scund ca mine) dar e un baiat exceptional care imi face toate poftele. Stiu ca daca i-as propune fostul m-ar primi inapoi. Deci voi ce a-ti alege pe A. sau pe D?

Răspuns Câştigător
| Alecsaandrra a răspuns:

Eu zic asa.
Du-te, intalneste-te cu D. si vezi cum e. cum te intelegi cu el. spune-i ca iti trebuiesc cateva zile sa vezi cum se comporta cu tine si pe urma daca va intelegeti bine incercati ceva. Daca nu va impacati bine eu zic sa te impaci cu fostul pentru ca poa el chiar tine la tine si in ziua de azi frumusetea e superficiala si trecatoare. conteaza sufletul.
Fa ce-ti dicteaza inima si daca nu simti nimic pentru A. nu-l fa sa sufere.
Fundita?:*

3 răspunsuri:
| justmeesb a răspuns:

Ramai la fostul, parerea mea! Dar daca tu vrei unul care bea/fumeaza. care te-ar putea chiar insela e alegerea ta dar poate va fi prea tarziu sa te intorci la fostul!

| Sergiu2609 a răspuns:

Fostul pare totusi o alegere mai buna. Baietasul de cartier pare sa fie genul care te-ar lasa pentru o partida mai buna daca i se iveste.

| Laura_5556 a răspuns:

Nu fa ceva ce ai putea sa regreti...nu dau linistetea sufleteasac pe care o gasesti alaturi de fosul pe frumusetea unui baiat de cartier, poti intr-adevar sa regreti