| ingerash_8177 a întrebat:

Va rog ajutati-ma!
deci sunt cu un baiat de 2 saptamani, ne-am recunoscut sentimentele unului pentru altul dandune multe sms-uri.

deci prima data m-a intrebat daca sa le spunem si colegilor despre relatia noastra si amandoi am spus ca nu.

apoi l-am intrebat daca are curaj sa spune in fata celorlalti ca ma place si el a spus da.

dupa i-am spus ca eu nu pot sa stau fara el si ca la scoala as vrea sa-l iau in brate si i-am zis ca daca vrea sa stam tot timpul impreuna(in banca, in pauze.etc) si el a spus da

apoi(off) i-am zis ca debea astept sa ne vedem la scoala si sa-l iau in brate dar el mi-a raspuns ca nu vrea sa ne vada nimeni impreuna ca dupa ceilalti rad de noi

pe deasupra abia mai vorbeste cu mine dar prin sms spune ca nu poate trai fara mine!

oare e timid sau ce?

VA ROG AJUTATI-MA! crying crying

PS: am 13 ani

3 răspunsuri:
| Sonny a răspuns:

E SMS, addicted! Se recomanda sedinte de terapie, la un psiholog autorizat.

| AlexDK a răspuns:

Poate ca e mai timid de felul lui si nu vrea sa afla toata scoala ca sunteti impreunahappy
daca amandoi ati fost de acord sa nu le spuneti colegilor nu le spuneti... uni vor incerca sa va desparta din lipsa de ocupatie.
si... poti sa stai cu el in banca si sa iesiti prin pauze pe afara sa va plimbati si cand sunteti singuri sa va imbratisati si restul chiar si inainte de ore sau dupa orehappy nu moare nimeni daca nu va atingeti si voi cateva ore...happy
Mult succes, ia-l usorhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu si usor. el este asa deoarece chiar te place dar se simte jenat asta deoarece la 13 ani ai vostri colegii din cls de la voi o sa va faca zile amare daca afla.mereu o sa fie asa la varsta aceasta deoarece aia care rad nu prea au auzit de gagici sau nu au avut si se simt complexati. sfat sa ramana intre voi si in timpu liber sa va intalniti iar la scl ori nu-i bagati paia in seama ori va prefaceti prieteni.ca si fara sa vbiti e greu