| Simo` a întrebat:

VA ROG AJUTATI-MA! NU STIU CE SA MAI FAC! crying(( Aseara am vrut sa uit tot ce mi-a facut prietenul meu si m-am dus la o petrecere la un prieten acasa, am baut foarte mult ca sa uit de tot. Stiu ca era trecut de 12 noaptea si m-am dus in baie cu un tip pe care nu-l cunosteam, ne sarutam si apoi a inceput sa ma dezbrace, ajunsesem sa fim dezbracati amandoi si apoi am facut sex, eram foarte beata si nu-mi dadeam seama de ce faceamsadvoiam doar sa uit de tot, eram in baie cu el cand peste noi a intrat fostul (stiu ca pare o scena de film.), a inceput sa ii dea pumni acelui tip si l-a batut foarte rau pe acela pana cand a venit politia, eu am plecat apoi de acolo pentru ca imi era frica de ce se va intampla apoi. Acum sunt la o prietena si simt ca viata mea trebuie sa se termine, pentru ca am prea multe probleme, nu am mai dat pe acasa de aseara, parintii ma suna intruna dar imi e frica de tot ce va urma, pot ajunge la politie sau cine stie ce mi se mai poate intampla si nu stiu ce sa mai fac cryingcryingcryingcrying prietena mea mi-a spus sa mai stau la ea si ei ii e teama de ce se va intampla cand vor afla parintii totul! Va rog spuneti-mi ce sa mai fac! Am intrat in cea mai mare belea din viata mea! Parintii nu ma vor ierta niciodata pentru asta, ma gandesc cum ar fi daca ar aparea ceva la stiri sau ar afla de la un politistcrying(((( CE SA FAC? (am 16 anisad)

Răspuns Câştigător
| andreea7520 a răspuns:

Tu cred că glumeşti! Cum e posibil aşa ceva? Eşti inconştientă, cum mai poţi pune întrebare aici? Deci eşti căutată de poliţie şi de părinţii tăi şi nu ştii ce să faci? Normal că trebuie să le spui tu! Cum se vor simţi când vor afla de la televizor sau de la poliţie? Nu am mai întâlnit aşa ceva niciodată! Poate doar în filme, adică tu acum te ascunzi în casa prietenei tale? raised eyebrows Câtă minte nu ai, du-te şi spune-le părinţilor tăi totul! Spune-le că ai greşit, că nu mai meriţi nimic decât să fi pedepsită foarte mult timp şi etc, mai bine pedeapsă de părinţii tăi decât să ajungi la şcoala de corecţie! Deci sincer te înţeleg că ai vrut să te distrezi acolo să bei să uiţi de ce ţi-a făcut fostul, dar să ajungi cu un necunoscut în baie? Să faci sex cu el şi apoi să fugi de poliţie? E prea mult, nu-mi pot imagina cum se vor simţii părinţii tăi când vor auzi toată povestea, dar cel mai bine e să le spui, nu să te ascunzi sad! Eu în locul tău nu mai stăteam pe TPU acum, le explicam părinţilor ce am făcut şi de ce am făcut asta! oh go on

24 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Bei si faci sex cu un necunoscut? Cine o sa te mai respecte pentru asta? Vorbeste neaparat cu ai taihappy

| Malvina24 a răspuns:

Sarcutza de tine! asta chiar ca e o problema! dai fata cu ai tai! nu-i mai lasa sa fie ingrijorati!

daniela
| daniela a răspuns:

Uau. 16 ani. da asta e o problema. Cel mai bine este sa ceri ajutorul alor tai. Numi asa totul poate intra in normal. Mai bine o certa de la ei decat alte consecinte

| ÅñdRa a răspuns:

Buna...cred ca cel mai bine ar fi sa le spui parintilor tai chiar daca tie frica ei sunt singuri care te pot ajuta.
Ai curaj si spune-lehappy
Poate ca pe moment o sa se supere pe tine pentru ca e normal sa faca asta dar o sa le treaca...
mult norochappy

| OanaG a răspuns:

Vorbeste totusi cu parintii, gandestet ca ei iti vor binele.mai intai pregatestei pentru a nu iesi un circ...sad iti urez bafta si de alta data ai grija.ca in urma unui act sexual NEPROTEJAT poti deveni...mama!

| adi4ever a răspuns:

Am ajuns sa nu ma mai uit la filme ci sa intru pe TPU si sa citesc scene de filme cu prostilaughing foarte tare vi si pe la mine pentru o partida? ca fac eu cinste pana te imbeti ca ies mai ieftin decat sa ma duc la o curvalaughing

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna. Nu trebuia sa faci asa ceva nu trebuia sa bei. Cei care incearca sa isi inece necazurile in bautura uita un lucru: necazurile stiu sa inoate… ". Asa acum fapta e facutasad nu mai poti da timpul inapoi asa ca nu mai sta cu teama si intoarcete acasa. Nu poti sta toata viata la prietena ta iar parintii tai cu toate ca te vor certa putin or sa te ierte deoarece esti copilul lor si te iubesc foarte mult. Intoarcete acasa ai sa vezi ca incet o sa se rezolve toate pe randhappy
Un om trebuie sa fie destul de mare sa-si recunoasca greselile, suficient de destept ca sa invete din ele si indeajuns de tare ca sa le indrepte! ". Succes!kiss

| plasticstyle a răspuns:

Pai e vina parintilor ca te a lasat asa de capu' tau

| plasticstyle a răspuns:

(30 Ianuarie 2010 22:02 |
Raportează ▼
)
ontyk a răspuns:
LA 16 anul nu e frumos sa te f... in baie cu altu. Inseamna cand o sa fii mare barbatatu trebuie sa te incuie in casa ca eu unu te-as baga in spital...

auzi si la astalaughing pai ce ba' esti propietar?

| deiutza_9183 a răspuns:

Poate ca tie teama si eu am trecut prin ceva asemanator si nu am spus imediat parintilor si am regretat apoi indiferent cat de grav ar fi ei ar trebui sa te inteleaga si sa te ierte.Stiu cum te simti crede-ma dar viata nu se termina aici merge mai departe treci cu bine peste fi o invingatoare si totul va fi bine.Asta e ca o invatare de minte pentru tine cel putin pentru mine a fost.
Bafta multa si sincer imi pare raucryingsadsad

| kllass a răspuns:

Hai sa-ti spun cum sta treaba...curvet.
Daca baiatul ala are parinti destepti o sa-l dea in judecata pe ala care le-a batut baiatul. Tu ar trebui sa fi martora. Darrr nu prea poate sa faca asta ca in acelasi timp ar intra la sex cu minori(adica tu). Deci mare lucru nu o sa se intimple decit ca tu ai cazut de curva in tot cercul tau de prieteni.In plus de asta parintii tai ar trebui sa aiba o anumita atitudine mai speciala fata de tine.
Mai lasati dreacu anturajul si fitele de doi bani ca daca vreti sa fiti respectate si admirate, exista si alte posibilitati.

| Aia cu cap mare a răspuns:

"...si simt ca viata mea trebuie sa se termine, pentru ca am prea multe probleme..."
Tu copila nu esti normala! deci ori esti idioata ori ai probleme Maaari cu capu'. si iti zic chestia asta la modu cel mai serios! vezi ce faci! ascultai pe astia ca mi lene sa scriu si eu acelasi lucru pentru ca din cate vezi avem toti aceeasi parere!

| Te besk a răspuns:

Stai linistita Simona nu vei avea treaba cu politia! Nu ai facut nimica, doar ca ai facut sex, nu vei merge in puscarie, daca ti-a picat bine de ce sa nu faci? eu iti spun ca nu e nimic grav daca v-ati protejat cu tipul ala(stii la ce ma gandesc)?(prezervativ)sau (orice)nu va fi nimic nu esti vinovata cu nimic! Iti tin pumni! SUCCES! pup

| sabinozaur a răspuns:

Vai de mine.deci. e. uau. faza.
eu te sfatuiesc... asa:
trebuie urgent sa vorbesti cu parintii tai... iti dai seama cat de ingrijorati sunt? daca nu vorbesti cu ei. te vor cauta cu politia banuiesc si atunci va trebui sa dai explicatii serioase rau.
cat despre prieten si asa:
1. prietenu` tau ti-a facut ceva... deci. merita din plin sa-i faci chestia asta.
2. nu mai erai cu el.
3. da. ai gresit la faza cu betia. alcoolul. etc.
4. nu mai stiu
eu sper sa se termine cu bine. sa`mi spui si mie cum mai esti. ce mai faci. faca esti bine. astept mesaj la minebig hug

| me_3408 a răspuns:

IMi pare rau Simo.Nu zic ca in totalitate vina ta dar ceea ceai facut nu e deloc bine.Stiu ca erai beata dar trebuia sa te gandesti inainte, dar totusi cine sunt eu sa iti dau sfaturi, gandeste-te tu ce trebuie sa faci! Iti urez Noroc fiindca presupun ca vei avea nevoie

| Linguritza a răspuns:

Fata proasta.

| SlobodLaGura a răspuns:

Cu ce putem sa te ajutam?! Sa te tin si eu la mine acasa?! -Hai, te astept cu o pereche de catuse! Vreau si eu vreau si eu!

| ontyk a răspuns:

LA 16 anul nu e frumos sa te f... in baie cu altu. Inseamna cand o sa fii mare barbatatu trebuie sa te incuie in casa ca eu unu te-as baga in spital...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU am obiceiul sa critc dar tu fetito chiar ai probleme cu neuronu`, dale dracu de manele si telenovele si mai puneti mana pe o carete ca sunteti exagerat de penibile...ps nu da vina pe alcool ca nu tine tongue

| game a răspuns:

Acasa tot te vei duce, pentru ca prietena ta nu cred ca isi permite sa te intretina. Cand vei ajunge acasa va trebui sa dai niste explicatii de ce ai fugit de acasa si cu siguranta parintii tai vor simti ca este ceva necurat la mijloc, deci trebuie sa gasesti o scuza f buna, logica si credibila. Este intr-adevar o situatie aiurea dar eu cred ca nu trebuie sa le spui chiar tot adevarul (excluzi scena din baie).
Pentru viitor vei sti sa nu pui imediat mana pe sticla cand ai vreo problema, mai ales daca nu te poti controla, caci daca s-a intamplat odata, se va mai intampla si de acum inainte daca nue sti atenta.
Ai incredere in tine si fereste-te in primul rand de problemele pe care ti le creezi singura.

| cocolinoo a răspuns:

Sper sa deja ai spus parintilor tai, pentru ca toti tiau spus-o s-o faci, si eu la fel iti spun s-o faci daca inca nu liai dat un telefon, e prea mult la 16 ani. nu pierde capul dupa fiecare fost, inca multi urmeaza sa mai fie. dupa fiecare te vei duce in baie, nu e bine draga mea, nu vreau sa te judec, dar sper sa fie ultima ta greseala din viata asta bafta o sa ai nevoie.

| aura_7391 a răspuns:

Ar trebui sa mai stai un timp la prietena ta.pana cand parintii tai iti vor spune sa mergi acasa ca totul va fi bine.

| aicosmin a răspuns:

Eu consider ca ar trebui sa iei legatura cu ai tai (decizi ce e bine sa le spui, cu toate ca niciodata nu e bine sa tii un astfel de secret fata de cei care chiar tin la tine si iti vor binele), afli care este starea fostului tau prieten si pe urma, avand discutia cu ai tai in repertoriu sa vezi care va fi relatia dintre tine si fostul tau prieten in continuare.

Sunt impresionat de ce ai patit, dar nu atat de mult pe cat par a fi impresionati ceilalti tinand cont de faptul ca tot timpul omul va gresi. Omul e naiv, trist... oricum evenimentul a avut loc probabil nu o vei mai face( tine de tine ) dar as dori sa va rog sa nu mai criticati intr-un asemenea mod persoanele care cauta ajutor si intelegere aici (critica este buna, dar folosind cuvinte potrivite)

Oricum, tine minte oricat de rea ar parea o situatie mereu exista cineva care sa te ajute si deseori este vorba de familie.

| HeiSandra a răspuns:

LooL... Du-te acasa si spune parintilor...nu-ti va fi usor, dar spune-le! Sunt parintii tai sigur o sa te inteleaga. Cea mai buna prietene iti e mama.Si parintii prietenei tale ce au zis? Zine te rog ce s-a intamplat.