| Simo` a întrebat:

VA ROG AJUTATI-MA! NU STIU CE SA MAI FAC! crying Aseara am vrut sa uit tot ce mi-a facut prietenul meu si m-am dus la o petrecere la un prieten acasa, am baut foarte mult ca sa uit de tot. Stiu ca era trecut de 12 noaptea si m-am dus in baie cu un tip pe care nu-l cunosteam, ne sarutam si apoi a inceput sa ma dezbrace, ajunsesem sa fim dezbracati amandoi si apoi am facut sex, eram foarte beata si nu-mi dadeam seama de ce faceamsadvoiam doar sa uit de tot, eram in baie cu el cand peste noi a intrat fostul (stiu ca pare o scena de film.), a inceput sa ii dea pumni acelui tip si l-a batut foarte rau pe acela pana cand a venit politia, eu am plecat apoi de acolo pentru ca imi era frica de ce se va intampla apoi. Acum sunt la o prietena si simt ca viata mea trebuie sa se termine, pentru ca am prea multe probleme, nu am mai dat pe acasa de aseara, parintii ma suna intruna dar imi e frica de tot ce va urma, pot ajunge la politie sau cine stie ce mi se mai poate intampla si nu stiu ce sa mai fac prietena mea mi-a spus sa mai stau la ea si ei ii e teama de ce se va intampla cand vor afla parintii totul! cryingVa rog spuneti-mi ce sa mai fac!crying Am intrat in cea mai mare belea din viata mea! Parintii nu ma vor ierta niciodata pentru asta, ma gandesc cum ar fi daca ar aparea ceva la stiri sau ar afla de la un politistcrying(( CE SA FAC? (am 16 ani) crying

Răspuns Câştigător
| andreea7520 a răspuns:

Mă fetiţo, în loc să pleci dracu odată acasă tu pui întrebarea şi la conversaţii? De ce o mai pui de două ori acum? raised eyebrows Sincer nici nu mă mai interesează soarta ta, nici nu prea asculţi de ce ţi se spune pe aici, halal viitor dacă de la 16 ani te culci cu necunoscuţi, bei aşa mult şi fugi de poliţie şi de părinţi, la 20 de ani cum o să mai fii? Nu sunt aici să te judec, dar nu pot să-ţi zic frumos: du-te acasă! Că nu e totul chiar aşa! Vai de mine nu pot să cred ce am citit, încă mai am impresia că e glumă! oh go on

12 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Singura solutie e sa le spui parintilor unde esti, sa mergi acasa, e posibil sa te caute politia, singurii in masura sa te sprijine sunt patintii tai, ei raspund pentru tine fiindca esti minora.

| User a răspuns:

Noh ceva nu merge... cum mai tii minte daca erai "foarte beata"? Eu cand is "foarte beat" nu mai tin minte nimic. poti sa ma si f**i ca nu stiu nimic...

| anad a răspuns:

Orice ti se intampla si ti se va mai intampla, tot parintii sunt cei care te vor ajuta si sprijini. Du-te acasa (eventual ia-o si pe prietena ta sa te sustina)ca oricum le va fi greu; nu trebuie sa ii mai si ingrijorezi cu lipsa ta.

| juniper a răspuns:

Mergi acasa la parinti si ia-o si pe prietena ta sa te sustina.

| zorialbi a răspuns:

Respira adanc, linisteste-te si vorbeste cu parintii tai, iti dai seama ca sunt foarte ingrijorati si daca nu le raspunzi or sa sune si ei la politie. Cel mai simplu este sa mergi acasa, dar daca inca simti ca nu poti, mai stai la prietena ta, dar suna-ti parintii si anunta-i unde esti. In legatura cu ce s-a intamplat la petrecere, politia nu te va acuza pe tine, din moment ce a fost chemata in urma bataii celor doi. Oricum sper ca ti-a folosit ca invatatura de minte ceea ce s-a intamplat, ca regreti si ca n-o sa mai repeti greseala. Totul are o rezolvare pe lumea asta, nu deznadajdui.

| asdgfhresry a răspuns:

Este o situatie complicata. Totusi tot ce ti-a mai ramas cred este sa te rogi la Dumnezeu ca totul sa revina la normal. Ai facut o mare greseala ca te-ai... cu altul. Si e o mare greseala sa incepi de la o varsta asa de frageda viata asta. Dar e decizia ta. De-asta evit sa merg la baie cu baieti, sau sa am incredere in ei. Incearca sa te rogi in continuu si poate te va ierta cineva. De-asta eu sunt o fata credincioasa laughing si ma rog mereu. Cum imi spune profesorul de geografie: I'm a good girl laughing oricum...mai gandeste-te la ce ai facut.

| Yly a răspuns:

Păi calmeazăte.mergi acasă și vorbește cu ai tăi, orice ai face tot fata lor ești, și numai ei te pot ajuta cu adevărat. Nu sunt eu aici sa te cert sau să te critic, de asta se vor ocupa ai tăi. Dar curaj și mergi acasă pentru că și ei își fac griji pentru tine.

| myworldis5784 a răspuns:

Important este sa te calmezi orice nu ai face singurii care o sa ierte de fiecare data o sa fie parintii tai, mergi la ei si nu e necesar sa le spui ca ai facut sex acolo. spune ca nu e adevarat si fii sigura ca nimeni nu o sa poata dovedi, desigur doar daca nu erai virgina inainte de a te combina cu necunoscutul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faci? nimic greu, suporti acum consecintele, mai rau era daca te acuza cineva pe nedrept de ceva. Dar acum daca tot ti-ai facut-o cu mana ta macar atat sa recunosti la politie in caz de te ia cineva la intrebari, ca tu ai facut sex de buna voie.De obicei parintii incearca sa-si spele onoarea familiei pentru ca astfel de lucruri circula rapid. Daca incearca sa-i bage ceva pe gat in caz ca el e major, e bine sa spui adevarul pentru ca unii parinti merg pana la santaj, asta in caz ca e major.
Politia, in afara de glumele proaste nu au ce sa-ti faca, daca ai parinti cu capul pe umeri iti vor explica unele lucruri, ma indoiesc ca i-ai ascultat si inainte, asa ca trebuie sa te astepti la ce e mai rau, nu stiu ce pedepse au aplicat ei cand erai mai mica, dar se vede ca nu au fost in stare sa-ti impuna nimic.
Imi imaginez prima intrebare a parintilor tai: "ce a fost in capul tau?"
Inclin balanta spre scenariul unei famili cu job stresant, fara prea mult timp de comunicare, educatie sexuala tot de pe net, prieteni sau tv ai invatat.Nu suport ca parinte sa nu stiu unde sta copilul meu fata sau baiat la 12 noaptea, chiar nu pot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o proasta.eu in locu aluia va bateam cap in cap pe amandoi. ducetiva dracu de prosti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu dar parerrea mea e sa le spui parintilor tai totul

| Alexander_3650 a răspuns:

Tarfa proastalaughing