| anonim_4396 a întrebat:

Buna am aproape 18 si am o problema.Imi place de un baiat de la mine din clasa dar nu stiu cum sa-i spun.in clasa a 9 nu prea ne intelegeam, el mai mereu radea de mine, ca nu stiu sa ma imbrac, ca nu prea ma machiez, chestii ce genul.In clasa a 10 lucrurile s-au mai schimbat, iar acum in clasa a 11 a nu stiu ce sa mai cred, eu m-am schimbat mult, mai ales din punct de vedere vestimentar.Eu am incercat catusi de putin sa-i arat ca-l plac, dar nu cred ca m-am facut inteleasa. Cateodata ne tot tachinam si chestii de genul, iar cateodata se poarta foarte dragut cu mine... Imi este rusine sa-i spun ca-l plac deoarece nu stiu cum va reactiona si mi-e teama sa nu rada de mine... Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Rubi91 a răspuns:

Eu nu as putea sa fiu atrasa de unul care si-a batut joc de mine.

| kesha:D a răspuns:

Pai in primul rand. cum poate sa-ti placa de un tip care nu face alceva decat sa te ia la misto? tipul pare genul de baiat misogin. dar oricum nu-l cunosc si nu am de unde sa stiu//si faza cu machajul, ca nu te prea folosesti de farduri etc. este chiar un avantaj care af fi trebuit sa-l remare nu sa-l credada un defect//daca nu folosestimachiaj inseamna ca nu ai nevoie ca te simti si ca esti ok in pielea ta``asa naturalatongue. dar oricum'''pai nu vad de ce nu i-ai spune``nu ai ce sa pierzi''adica nu este genul de situatie cand zici "mai bine nu`i zic ca-mi place de el ca risc sa`mi pierd amicitia cu el"adica din cele mentionate de tine se vede ca nu prea ai ce prietenie sa pierzitongueasa ca,, poti sa incerci sa te apropii mai mult de el ca sa nu-l iei dintr`o data,, si dupa incerci sa-i zici adevarul,, cum ca`ti place de el etctongue// baftaa:*big hug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cerei nr de tel si vb ca el pana ii sp cati plc de el si ca ii frumos si khestii d genu! si mie mi-a fost rusine dar asa am facut si eu!

| necunoscut22 a răspuns:

Ai mutra de autobuz turtitlaughing si deai esti prea urata deai ti-a fost teama sa-ti pui poza la avatar si in plus deai nu se uita baiatul ala la tine ca esti prea urata laughing i in plus deai nu sti nici sa te imbracilaughing

| alexootza a răspuns:

Poate m-am exprimat eu gresit dar nu pot spune ca m-a luat la misto, situatia nu a fost atat de neagra cum am prezentat-o eu

| alexootza a răspuns:

Am nr lui de tel si el pe al meu, dar pur si simplu nu am curaj sa-i trimit mesaje.

| alexootza a răspuns:

Mai astept pareri...