| alinaiiiioana a întrebat:

Va rog am nevoie urgenta de varfarina daca cineva stie vreo farmacie de preferat prin iasi si buc sau prin orasele din jurul iasiului va rogg ff frumos sa imi spuneti...am nevoie urgenta! funda si vot si tot ce vreti

2 răspunsuri:
| adryna a răspuns:

salut! Warfarina are toxicitate mare si reactii adverse severe, de aceea pe parcusrul descoperirii altor anticoagulante s-a renuntat la administrarea ei pe scara larga. Este utilizata actualmente ca otrava pentru soareci. O denumire comerciala de medicament care contine warfarina este Marevan, insa nici acesta nu este diponibil in farmaciile din Romania.

| alinaiiiioana explică:

Pai la asta ma refeream medicamente care au ca substanta activa warfarina si stiu de acest medicament care miai zis tu ca se gaseste in special in danemarca dar speram pentru ca am nevoie urgenta