| Euu7777 a întrebat:

Heei!
Am nevoie de o dieta sau regim (cum vreți voi sa-i spuneți), vreau sa dau jos câteva kg.
Am incercat cu exerciții dar nu e mare lucru.
Va rogg!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Bea cate 2 pahare de apa inainte de fiecare nacare.
2. Nu manca nimic ce contine grasimi sau zahar mult (peste un jumat de lingurita plata de zahar pe zi).
3. Consuma multa varza (are calorii negative, adica CONSUMA CALORII).
4. Umbla zilnic cel putin 2-3 Km pe jos sau cel putin 8-10 Km cu bicicleta, daca se poate, pe teren cu urcusuri!
5. Masoara-ti greutatea la intervale regulate, de o saptamana, dimineata, inainte de micul dejun.

| Mirel4412 a răspuns:

Ce exercitii ai facut pentru scopul tau? Le-ai facut 1 sapt. si ai vazut ca nu dau rezultate, asa ca te-ai oprit? Stii si tu ce e mancarea sanatoasa, nu o sa iti faca nimeni( ca nu avem cum si nu avem timp) o dieta personalizata ca la nutritionist. Fructe, legume, carne de pui, sport. Daca le bifezi pe astea la sfarsitul zilei esti cel mai castigat/a.

| Euu7777 explică (pentru Mirel4412):

Am înțeles! calm down!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu putem sti noi cu cate calorii slabesti tu, dat fiind un nivel de activitate oarecare. Numai tu poti afla prin incercare si eroare. Ai nevoie de deficit caloric, cum il realizezi depinde de tine.