| LucaTimotei a întrebat:

Stie cineva o cabana pentru vreo 20 30 persoane pe 4-5 decembrie zona Iasi da merge si putin pe afara Iasiului (ex Visani)? Nu conteaza pretul.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Conform ultimiilor reguli impuse de Guvernul Roman, nu risca nimeni sa faca puscarie sau sa aiba dosar penal pe viata, inchiriind ceva in perioada asta, cand asemenea intalniri sunt INTERZISE!

"Astfel, sunt interzise organizarea şi desfăşurarea de mitinguri, demonstraţii, procesiuni, concerte, spectacole, cursuri de instruire, workshopuri, conferinţe sau alte tipuri de întruniri, organizarea de evenimente private (nunţi, botezuri, mese festive şi altele asemenea), precum şi a întrunirilor de natura activităţilor culturale, ştiinţifice, artistice, sportive sau de divertisment în spaţii deschise sau închise."

Ia de citeste tot articolul aici:
https://www.agerpres.ro/......ni--802116