| LolikShikariBlondeGirl a întrebat:

VA ROG DIN SUFLET!:O Cam la ce pret sunt lentilele de contact, pentru vedere insa? Stiu ca pretul variaza dar un pret aproximativ. HELP! Am probleme cu ochii, ma doare capul daca stau la calculator sau TV si imi obosesc ochii vreau sa consult un oftalmolog cat mai repede dar doresc sa ma informez inainte caci nu vreau sa ma aleg cu vreo pereche de ochelari! Sunt chiar la moda, stiu si nici nu imi sta rau, dimpotriva.AS VREA SFATUL UNEI PERSOANE CARE FOLOSESTE ASTFEL DE LENTILE SAU ARE CUNOSTINE IN DOMENIU.VA ROG DIN SUFLET! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ema14 a răspuns:

Buna, eu port lentile de 2 ani si sunt mult mai bune decat ochelari, asadar daca ai probleme iti recomand sa iti faci lentile. Lentilele sunt de mai multe feluri acum depinde de problema pe care o ai la ochi, sunt lentile care se poarta permanent timp de o luna dupa care se arunca, sunt lentile dure( dimineata se pun si seara se dau jos), nu stiu un pret exact dar pretul depinde de calitate, de felul lor.Eu am lentile dure si aproximativ la o luna, doua trebuie sa-mi cumpar solutia in care trebuie tinute care costa aproximativ 100 lei. Depinde daca ochiul accepta lentilele s-ar putea sa-ti lacrimeze foarte tare si atunci nu poti sa le porti. SUcces. pa love struck

2 răspunsuri:
| Sarucka a răspuns:

Am eu o verisoara:) deci eu sunt din baia mare si ea s`a dus la nu stiu eu ce doctor cu ceva oferte de pe net si el a gasit si i`a comandat aceste sunt:
http://www.lentilecontact.ro/lista_lentile_contact/solutii/
http://www.compari.ro/lentile-de-contact-c3961/
http://lentile-de-contact.sorinescu.net/......ntact.html
http://www.price.ro/preturi_lentile_de_contact-2323.htm

cam atat:)

Succes

pls da`mi fundita ca am mareee` nevoie:)

| ema14 a răspuns:

Buna, eu port lentile de 2 ani si sunt mult mai bune decat ochelari, asadar daca ai probleme iti recomand sa iti faci lentile. Lentilele sunt de mai multe feluri acum depinde de problema pe care o ai la ochi, sunt lentile care se poarta permanent timp de o luna dupa care se arunca, sunt lentile dure( dimineata se pun si seara se dau jos), nu stiu un pret exact dar pretul depinde de calitate, de felul lor.Eu am lentile dure si aproximativ la o luna, doua trebuie sa-mi cumpar solutia in care trebuie tinute care costa aproximativ 100 lei. Depinde daca ochiul accepta lentilele s-ar putea sa lacrimeze forte tare si atunci nu poti sa le porti.Asa ca Succes. Pa love struck