| LolikShikariBlondeGirl a întrebat:

VA ROG DIN SUFLET!:O Cam la ce pret sunt lentilele de contact, pentru vedere insa? Stiu ca pretul variaza dar un pret aproximativ. HELP! Am probleme cu ochii, ma doare capul daca stau la calculator sau TV si imi obosesc ochii vreau sa consult un oftalmolog cat mai repede dar doresc sa ma informez inainte caci nu vreau sa ma aleg cu vreo pereche de ochelari! Sunt chiar la moda, stiu si nici nu imi sta rau, dimpotriva.AS VREA SFATUL UNEI PERSOANE CARE FOLOSESTE ASTFEL DE LENTILE SAU ARE CUNOSTINE IN DOMENIU.VA ROG DIN SUFLET! Multumesckiss!

4 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Deci.
iti recomand sa te duci la un medic specialist pentru a afla pretul corect pentru tine.
lentilele de contact si de vedere totodata sunt special create pentru ochiul fiecarei persoane in parte iar pretul difera.
cat despre pc sau tv stai mai departe de ele.nu mai privi de aproape.
informatiile cat si pretul pentru ce ai tu nevoie le afli de la medic.

| Bambina15 a răspuns:

Mi-am pus lentile de cateva zile si sunt foarte multumita de ele. Cu siguranta sunt mai scumpe decat ochelarii, insa sunt mai practice si mai comode. Trebuie sa mergi la oftalmolog si sa il rogi sa iti probeze o pereche, sa vezi daca le suporti si ti le poti pune si scoate singura. Sunt lentile care dureaza o zi, o luna, doua.Doctorita mi-a spus ca cele care tineau un an nu sunt recomandate, cresc riscul aparitiei infectiilor. Eu am de unica folosinta, adica le pun dimineata si le scot seara. Nu dorm cu ele. La Novaoptic costa 150lei/30 lentile, adica 15 zile. Pe net am gasit si la 90lei/30 lentile, aceiasi firma, deci voi comanda de pe net. Asa ajung la 180lei/luna. Sunt comode, nu le simti. Cele care dureaza o luna se vand in seturi de cate 6, adica pentru 3 luni, insa trebuie sa cumperi si o solutie speciala, iar pretul te ajunge tot acolo. Igiena este insa foarte importanta. Inainte sa ti le pui sau sa le scoti trebuie sa te speli bine pe maini. S-ar putea sa iti ia putin pana te obisnuisnuiesti, insa merita. happy Succes!

| lolipopfree a răspuns:

Deci tu vrei neaparat lentile? Lentilele nu sunt scumpe si eu am vrut sa imi iau caci am probleme dar mi-am luat ochelari deoarece lentilele nu sunt scumpe parca variaza intre 100-200 de lei. Dar pe langa lentile trebuie sa iti ei si solutiile acelea in care se tin si suportul pentru lentiile.Acum fiecare dupa cum doreste eu doar te-am informat, dar ti-as recomanda cu toata inima ochelarii!
big hug Bafta!

| Girlrock_5477 a răspuns:

mda eu cand ma ridik de la pc sau brusc de pe scaun sau pe pat, ma ia ameteala si, si eu am problema cu ochii