| SunshineGirl a întrebat:

Va rog din suflet sa cititi si sa ma ajutati cum puteti.Problema mea este ca in general baietilor le este teama sa se apropie de mine.Si nu inteleg de ce.Cand zic teama ma refer nu la violenta, ci la ceva de genu` " xcum m`ar respinge, xcum n`am fata, mai bine caut alta". Foarte putini se incumeta sa`mi ceara prietenia, asta in ciuda faptului ca nu arat rau.
Chiar nu inteleg de ce.Niciodata nu am facut nazuri cu nimeni, am vorbit frumos cu toata lumea, am fost sociabila, iar eu din firea mea sunt vesela si mereu cu zambetul pe buze.
Nu inteleg unde este problema la mine...foarta multe lume, si fete si baieti mi-au spus acelasi lucru " cand te-am vazut am crezut ca n`o sa ne suportam niciodata, iar acum mi-am schimbat complet parerea si chiar ma bucur ca am intalnit o persoana ca tine". Oare este din cauza aspectului? Nu sunt nici cea mai frumoasa, dar nici urata.Sunt undeva la mijloc, am trasaturi frumoase ale fetei, iar la corp mama natura m`a inzestrat f mult, cu forme rotunde si feminine.
Cred ca tot din cauza asta baiatul care`mi place mie nu are curajul sa imi spuna ceva, crezand ca`l voi lua tare sau de sus.
Ajutati`ma cumva si spuneti-mi daca gresesc. Multumesc!

6 răspunsuri:
| simiiii a răspuns:

Bunakiss! Intr-un fel, intrebarile pe care ti le pui tu sunt retorice. Iar in ceea cce priveste legile atractiei, nu exista reguli batute-n cuie, iar lucrurile sunt imprevizibile. Din pacate insa, exista si anumite "jocuri" general valabile, la care baietii sunt destul de sensibili. Incearca sa fi mai ferma si mai feminima. Sau mai exista si varianta aceea : iti doresti ce nu poti avea. Asa ca, data viitoare cand iti mai place un baiat sau vrei sa comunici si sa te integrezi cu anumite persoane, incearca sa socializezi in asa fel incat sa nu pari inaccesibila de la inceput. Nu e foarte complicat si functioneazakiss.

| SunshineGirl explică:

Nu,nu vreau sa ma laud, doar descriu situatia. Daca scriam " sunt urata " ce raspuns imi dadeai? Am spus ca ma incadrez undeva la mijloc.winking

| MyChemicalRomance a răspuns:

Am aceeashi problema ca tine. Multora le e "frica" de mine, nu stiu' de ce. Chiar mama mea mi-a zis ca eu ranes oamenii doar spunandule niste cuvinte, dar intr-un mod frumos, ca nimeni sa nu isi de-a seama, A zis ca eu parca as fi "domnisoara raza de soare" doar ca imi ranesc prieteni laughing

| Prankster6 a răspuns:

Mda... prin chestia asta vrei sa te lauzi sau!? "am forme, sunt frumoasa" blablabla daca esti asa "modesta" te astepti sa ai si prieteni?

| claudia01 a răspuns:

Te inteleg perfect, e probabil atitudinea. Nu e vina ta si crede-ma desi acum e dificil mai tarziu iti va prinde bine. Daca acest baiat nu are curajul sa te abordeze crezi ca e de tine?

| Alex_2905 a răspuns:

F frumoswinking acum sa te ajutwinking nu stiu dc se departeaza d tine dar incerc sa iti dau ceva sfaturi sa se aproprie d tine. vino intodeauna cu o gluma un subiect d taina
imbracate ceva mai sexy fa ceva sa impresionezewinking ma refer daca ai forme perfecte esti ce-a mai tarewinking fa ce ti-am zis si o sa vezi schimbari da draga?winking