| AliinaSomerhalder a întrebat:

Va rog sa-mi raspunde-ti! E urgent! Intrebare doar pentru cei care au tinut Dukan! Vreau sa slabesc urgent, numai suport sa fiu asa, ma simt mereu prost, am impresia ca toata lumea ma respinge din cauza aspectului meu fizic, vreau sa ma schimb urgent. De aceea vreau sa va intreb cat timp ati tinut dieta Dukan, daca ati tinut toate cele 3 etape si cate kg ati dat jos... Va rog raspundeti-mi si ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Dieta Dukan e o mare prostie.
Atata timp cat nu esti bolnav nu vad de ce sa tii regim.
Cat esti sanatos, fii echilibrat, faci miscare, mananci orice dar echilibrat.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Nu am tinut nici o dieta, dar uite cum am slabit.

La inceputul verii nu suportam sa ma mai vad in oglinda.
De mult voiam sa slabesc dar nu puteam, nu reuseam, din cauza ca nu dadeam tot ce puteam.

Asa ca am inceput sa ma ambitionez, sa fac mult sport, de fapt nu chiar atat de mult pe cat as fi vrut.
Mergeam foarte mult cu bicicleta timp de 1-2 ore sau chiar mai mult.Nu mai mancam mult seara,mancam o salata de fructe sau de legume,mancam un iaurt,ceva usor.
Pe langa bicicleta faceam si pe acasa treaba, iar seara cateva genofleziuni, incordari ale abdomenului ma foloseam de orice ca sa slabesc.
Ei bine la inceput nu a fost atat de rau, dupa doua zile m-am suit pe cantar si in loc sa slabesc m-am ingrasat, 2 kg, in urmatoare saptamana inca 1 kg, eram complet dezamagita, dar am continuat sa incerc sa slabesc.
In final am reusit sa slabesc, 1 kg, cateva grame, 2 kg.
Din iunie si pana acum am slabit aproape 7 kg.Sunt mutumita, avand in vedere ca nu le-am pus da loc.
Acum e toamna, vremea s-a schimbat si nu am timp de iesit cu bicicleta pentru ca a inceput si scoala.In weekend mai fac cate ceva.
Totusi ma bucur ca am slabit,incer sa ma mentin.

Fa si tu asta. Daca ai timp du-te la sala. Nu manca mult seara, mananca ceva usor.
Poti tine si o dieta, dar trebuie sa fii foarte atenta atunci cand te vei lasa de ea. Poti pune kg pe care le-ai dat jos inapoi, iar munca ta va fi degeaba.
Consulta un medic sau un nutritionist mai intai daca vei incepe o dieta.

Pa, pa si multa bafta.

| hype123 a răspuns:

Nu mai suferii atata. Nu te respinge nimeni, ti se pare, ce conteaza aspectul fizic, cine te accepta ti-e prieten cine nu, nu!
Nu te mai gandii la ceea ce iti zic altii!

| AliinaSomerhalder explică (pentru hype123):

Stiu ca asa ar trebui sa fac, multa lume imi spune asta, dar nu ai cum sa nu te simti naspa cand vezi ca celelalte fete de varsta ta arata mai bine, sau cand se mai trezeste un nesimtit si te mai si jigneste din cauza aspectului tau fizic. Am 16 ani si 66 de kg. Vreau sa ajung urgent la 57. M-am saturat sa ma simt mereu rau din aceasta cauza, sa nu ies cu prietenii in oras etc. Au fost multe venimente organizate de scoala, de prieteni, aniversari, la care nu m-am dus din aceasta cauza. sad Mi se intampla mereu sa intru intr-o depresie si sa ma inchid in camera, sa plang, sa nu vreau sa mai vad si sa aud pe nimeni. crying