| anonim_4396 a întrebat:

Hellp! Vreau sa trec peste!
Am o relatie de 4 ani jumate, in care ne vedem aproape zilnic, aproape tot timpul mi-l petrec cu el. Deoarece am niste parinti severi si pot iesi afara doar 4-5 ore/zi, aleg ca in majoritatea timpului sa ies numai cu el, fara alte prietene, colegi etc.
Penultima iesire a mea cu mai multi prieteni a fost in septembrie (suntem in decembrie acum) iar atunci a facut o panarama mare, vroia sa vina dp mine... ma rog. am zis ca a trecut... i-am gasit scuze pentru ceea ce a facut.
Astazi m-am vazut cu niste colegi la o tipa acasa la un film, ma suna intr-una, ii ziceam ca mai vb ca ma uit la film, el imi zicea "da vreau sa vb acum!" in fn., dp ce s-a terminat filmul, am iesit in oras cu colegii, la un restaurant. M-a asteptat peste drum de restaurant sa vada cu cine ies din restaurant. Apoi m-a sunat sa ne vedem, cand ne-am vazut, m-a controlat sa vada cu ce-s imbracata si m-a intrebat cu cine am fost la restaurant, i-am zis ca am fost 2 baieti si 4 fete, dar celelalte 2 fete au ramas in restaurant, nu m-a crezut si m-a pus sa le mint ca mi-am pierdut telu si sa ma intorc in restaurant sa le intreb pe fete daca nu cumva nu mi l-au gasit, ca sa se convinga el ca nu mint, M-AM simtit CA ULTIMUL OM. Eu am niste parinti severi care imi tin contul la tot. acum el se comporta ca si ei, abia ies o data la 2-3 luni si atunci imi face astea, avem 4 ani jumatate, ma simt aiurea, ce sa fac? sa ma despart de el? nu ma simt in largul meu nici la petreceri pentru ca interpreteaza orice vb, daca rad la gluma unui tip se supara, acum incep majoratele si chiar nu vreau sa mearga cu mine pentru ca stiu ca mi-ar interpreta orice gest, AJUTATI-MA!

1 răspuns:
| Adorable a răspuns:

Gândeşte-te bine dacă tu chiar vrei să rămâi cu el. Aveţi o relaţie destul de lungă, însă mi se pare prea egoist şi posesiv. Consider că nu ar trebui să mintă în favoarea lui personală şi să te facă pe tine să te simţi prost. Este mult prea gelos din cauză că ţine mult la tine şi nu vrea să te piardă. Rămâne la alegerea ta dacă poţi suporta gelozia lui sau dacă ţi-a ajuns.