| ionutcautis a întrebat:

Va rog frumos, vreau sa stiu daca e bine ca pun mult suflet într-o relație. Si ea pune si ne iubim reciproc. Nu vreau sa o pierd pe ea. Sunt genul ala de baiat timid, sufletist, bun si mereu imi fac griji pentru ea. Nu este zi fara sa o întreb cum se simte sau ce face. Credeti ca e bine?

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

NU! Clar nu. Asa o sa se invete ( si tu te-ai plictisi daca cineva s-ar comporta asa cu tine, e ca si cum ai manca doar acelasi fel de mancare ). Tre sa fii atent cu ea, grijuliu si ce mai vrei tu dar gandeste-te ca maine iti zice ca te lasa, ce faci? Tre sa fii mereu pregatit pentru o eventuala despartire si nu trebuie sa pui suflet ca dupa tot pentru tine o sa fie mai rau.

| Plato a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Deci cand esti intr-o relatie trebuie sa te gandesti tot timpul ca te vei desparti? Ca si cum cat timp traiesti te gandesti tot timpul ca s-ar putea sa mori in orice moment.

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca ea apreciaza asta da, cred ca eok, poate e la fel ca tine si simte nevoie de acelasi tip de atetie dar incearca sa nu fii sufocant. Fii grijuliu, atent, romantic etc dar cu limita

| RAY a răspuns:

Esti un catelus, vei vedea ca fetele nu aprecieaza astfel de baieti, dar poate ma insel, parerea mea nu merita sa crezi in iubirea unei fete, asa eram ca tine pe la 17 ani, eram adolescent si fraier, e da viata te invata mult, imi jura iubire pe toti dumnezeii 6500 dar ea ma insela cu cel mai bun prieten, nici dumnezeu nu o avut vreodata incredere in vreo femeie in nici o religie existenta de pe pamant

| Emilian65 a răspuns:

Da, este foarte bine.

| Donsavas a răspuns:

Esti puțin obsesiv si nu are legatura cu cei din jurul tau ci cu tine. Invata te sa fii bine tu cu tine si sa nu pui baza pe altii cand e vorba de fericirea ta, nu a lor.

| mentholinks a răspuns:

Trebuie sa ai grija sa nu cazi in monotonie, nu e de ajuns doar sa-i pui intrebari, trebuie sa aveti si conversatii, activitati interesante. Se poate plictisi de tine daca ii oferi aceeasi mancare in fiecare zi.

| Plato a răspuns:

E minunat, asa este normal, sa pui suflet si sa fii cat de atent poti.

| Uvox a răspuns:

E bine să pleci la drum cu cele mai bune intenții. Dar doar timpul iti va spune daca a si meritat. E unul dintre riscurile pe care e bine sa ti-i pe asumi in viata.

| Ela05 a răspuns:

Bună.
Depinde de ea dacă este bine sau nu. Poate dacă ai detalia mai mult ți-aș putea răspunde mai corect la întrebare.
Ce pot spune e că ți faci bine ceea ce faci, multe fete/femei ne-am dori pe cineva lângă noi care să se intereseze de cum suntem, ce facem, etc.
Însă unele preferă să fie mai libere și iau asta ca pe un control.
Eu nu știu ce să spun, nu o cunosc pe ea să știu dacă îi vine bine, ceva gen "ia uite iubi meu își amintește de mine, se interesează de mine", sau o ia pe cealaltă parte, gen "uite și disperatul ăsta cum mă controlează". Deci nu știu ce să spun sincer. Depinde de persoană de lângă tine și cum este ea. Mai ales cum este ea cu tine, că degeaba tu ții la ea și o iubești dacă ea nu simte la fel și poate doar se limită să îți răspundă cu un simplu" și eu pe tine" atunci când îi spui că o iubești.

| CrissL0101 a răspuns:

Mi se pare absolut normal. Ce, tie nu-ti place sa te intrebe cineva ce faci, cum te simti?

| EcceHomo a răspuns (pentru CrissL0101):

Ce faci? Cum te simți?happy

| CrissL0101 a răspuns (pentru EcceHomo):

Sunt bine, multumesc! Astept sa termin treaba si sa fac un dus lung. Tu?

| EcceHomo a răspuns (pentru CrissL0101):

Eu am terminat treaba, am făcut un duş scurt, iar acum stau.Ce treabă trebuie să termini?

| CrissL0101 a răspuns (pentru EcceHomo):

Curat prin casă și spălat câteva vase.