| pzh2000 a întrebat:

Va rog mult sa imi spuneti cum pot creste in inaltime.niste sfaturi practice, concrete mi-ar fi de mare folos. funda + vot.as vrea sa mai iau cam 10 cm.

23 răspunsuri:
| dafy a răspuns:

Si eu am o problema de statura dar din catae am auzit totul vine de la sine nu poti face nimic
oricum succes

| Bogdan1o a răspuns:

In primul rand depinde de varsta pe care o ai...
sportul e un bun mijloc prin care sa incerci acest lucru in special inotul si baschetul
bafta

| Chauderitza a răspuns:

Buna pzh.
Nu cred ca exista remedii pentru crestere deocamdata sad.
Asta.vei creste pe parcursul copilariei tale. Nu poti sa faci ceva,sa cresti. Eu iti urez bafta.
winking. Apropo, si verisoara mea s-a intrebat asa ca tine, ca era micuta de statura si acum are 1, 90. winking
Haii bafta :*

| BudăSpiritOfVengence a răspuns (pentru Chauderitza):

Cine te-a mintit in halu asta? poate cu tocuri de 20 de cm o fi avand ca doar nu eu fi bagat unu p** in ea de a crescut asa

| Chauderitza a răspuns (pentru BudăSpiritOfVengence):

Haide. te rog, nu am chef de misto-uri.winking

| BudăSpiritOfVengence a răspuns (pentru Chauderitza):

Crezi ca minti pe cineva? nu creste un baiat 1, 90 si creste o fufa?

| Chauderitza a răspuns (pentru BudăSpiritOfVengence):

Haha. De unde mai ma rog stii ca verisoara mea este fufa? Tatal meu are 1, 95, dar daca tu esti un pitic si prost, nu te bagawinking

| BudăSpiritOfVengence a răspuns (pentru Chauderitza):

Mda pitic mai sunt am 1, 84 fa KURVO!

| Chauderitza a răspuns (pentru BudăSpiritOfVengence):

Sa stii ca eu nu te bag in seama, ca injuri ca un...winking
Sa stii ca te por raporta si poti fii suspendatwinking.
Si sa stii, daca ai chef de injuraturi cu o fata sau cu un baiat sptreseaza pe altcineva.winking, ca eu nu stau dupa mediocrii ca tinewinking
Haii dai cu praf de merswinking Paaaaa oh go on

| Chauderitza a răspuns (pentru Chauderitza):

Streseaza *

| BudăSpiritOfVengence a răspuns (pentru Chauderitza):

_)_ indreapto si shh

| Chauderitza a răspuns (pentru BudăSpiritOfVengence):

Mda. Din acest moment nu mai bag magarii in seamawinking
Hai, scuteste-ma, ma plictisesti sad oh go on

| BudăSpiritOfVengence a răspuns (pentru Chauderitza):

Si cum de te suporti? mic travestit

| Chauderitza a răspuns (pentru BudăSpiritOfVengence):

Auzi,tu intreci masura copile. Nu ai ce face? Teme nu ai?!
Lasa-ma in pacewinking

| BudăSpiritOfVengence a răspuns (pentru Chauderitza):

Si cam cati ani tu? nu cred ca sunt un copil la 1.84 si 74 kg

| Chauderitza a răspuns (pentru BudăSpiritOfVengence):

Mda. Sa stii ca eu nu te-am intrebat cate kg ai tu oh go on sau ce inaltime. Hai paa wave.
Apropo, nu sunt un copil happy

| BudăSpiritOfVengence a răspuns (pentru Chauderitza):

Spuneti varsta uite incep eu, am 16 ani

| Chauderitza a răspuns (pentru BudăSpiritOfVengence):

Si eu termin.
Noapte buna!

| BlackRose95 a răspuns:

Stiu un exercitiu destul de usor. Deci te duci sa zic la tocul usii. Ridici mainile cat de sus poti si rogi pe cineva sa faca un semn acolo unde ti-au ajuns mainile. A doua zi incerci sa ridici mainile sa depasesti semnul, dar nu trisa ca te furi pe tine nu pe altcineva. Faci un semn iar unde ai ajuns si tot asa. Da rezultate, dar in timp si trebuie sa faci cam de 15 ori pe zi/pe semn.

| CrysaCrysy a răspuns:

Buna! Eu am auzit de la o fata care joaca basket ca daca joci basket in fiecare zi o sa te inalti.Eu nu am incercat pentru ca sunt destul de inalta. Bafta!

| CherryLove a răspuns:

Sarituri cu coarda sau sarituri stand pe loc cu un joc de picioare fata spate lateral, tractiuni la bara ( astea mai mult la baieti ) sau cel mai simplu si eficient stai atarnat de bara dar relaxat, nu incordezi muschii. Daca stai intins pe bara in fiecare zi cate 10 minute o sa vezi rezultatul mai repede decat crezi dar trebuie sa te tii. Mult succes!

| 0wUnkn a răspuns:

Depinde cati ani ai. deoarece eu cand am avut 13 am jucat o vara intreaga basket si am crescut 15 cm. daca vrei nu ma crede. merita incercat. happy

| INeedHelpNow a răspuns:

Eu as propune,daca te lasa programul, sa dormi la pranz sau in timpul liber, si sa practici un sport gen basket sau volley, la mine a mers