| Smurf a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! Aseara prietenul meu a venit acasa si a intrat pe laptopul meu pe facebook, eu eram logata. A dat la mesaje direct si a vazut ca vorbisem cu cineva pe chat, dar nu vorbisem cine stie ce, chestii de genul ca invat, ca am de facut la proiecte.Acela este un strain venit aici la facultate si mai vorbim uneori pe chat doar chestii de facultate, mi a zis chiar ca il stie pe prietenul meu ca l-a vazut.Eu obisnuiesc sa sterg mesajele daca mai vorbim pentru ca stiu ca e gelos.Atata tot! O conversatie nevinovata pe facebook.Si in rest nu vorbesc cu nimeni, de iesit nici atat, sunt preocupata cu facultatea, doar o prietena mai vine pe la mine din cand in cand. Iar el iese toata ziua si toata noaptea, in trecut chiar l-am prins ca m-a mintit si ca a fost in club atunci cand eu am fost la mine in oras acasa, dar nu m-am suparat atata pentru ca nu m-a inselat pana la urma.Pe scurt : ele iese mereu, fara mine, iar eu deloc.De aseara nu vorbeste cu mine, azi a fost plecat toata ziua si nu mi a raspuns la telefon, apoi si l-a inchis si doar mi a dat niste mesaje ca mai bine sa plec acasa ca ma omoara azi, apoi a venit sa isi ia bani si a plecat imediat, apoi iar mi a dat mesaj ca la noapte nu vine si ca maine cand vine sa nu ma gaseasca, ca el nu e barbat daca nu il omoara pe ala azi! Fratee, ce am facut atata sa reactioneze in halul asta? Pe cuvant nu stiu ce sa fac! Doar plang, ca nu stiu nimic de el si imi vine sa mor, pentru ca nu am facut nimic atat de rau.Ca sa nu mai zic ca el cu mine nu vrea sa iese deloc, si daca ar fi sa ies pana la urma cu altcineva doar asa ca prieteni, ar fi din cauza lui, ca refuza sa iese. Oare ce fata mai e proasta ca mine? Sa stea in casa mai mereu? Am facut toate astea din iubire dar simt ca nu mai pot...Am rezistat atat ca acum sa ma lase tot el dintr un motiv stupid ca acesta? Ce sa fac? Sunt moarta de obosita saptamana asta am dormit doar cateva ore pe noapte, am avut numai colocvii si proiecte si azi am terminat...ca in loc sa ma bucur, sa stau sa plang si sa nu pot dormi. iar maine dimineatata trebuie sa plec acasa.Cum ma pot eu preface de fata cu ai mei ca este totul bine? De ce imi face toate astea? crying

16 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Poate nu sunt eu in masura sa jignesc, insa nu ma pot abtine. Cum poti sta tu, o fata atat de buna, langa un magar si un ipocrit ca el?

Desparta-te caaat mai repede de omul asta, nu te merita, nu e facut pentru tine. Tu meriti ceva mult mai bun. De ce sa iti irosesti tineretea si cei mai frumosi ani ai vietii, stand in casa si plangand din cauza unuia ca el? Daca gresea o data, maxim de 2 ori, atunci aveai motive sa faci compromisuri, de dragul iubirii, dar in cazul asta, cum e el nu se va schimba oricat ai astepta tu. Se vede ca il iubesti mult, si asta e dureros, insa sa stai cu cineva ca el nu este nimic altceva decat o pierdere de timp. Fii libera sa faci ce vrei, iesi unde vrei si cu cine doresti fara sa ti mai pese de el. Cu timpul, ranile se vor cicatriza, iar tu vei putea sa iti gasesti ceva mult mai bun.

| AndaWest a răspuns:

Iti face asta pentru ca i-ai permis si l-ai invatat asa, stie ca oricand si orice ar fi te are acolo si de asta te ia de fraiera.stii cum se zice, cum iti asterni asa dormi, tu ai ales viata asta cand ai fi putut sa pui piciorul in prag.totul depinde de tine, si daca el te-ar iubi te-ar intelege

| Hombre a răspuns:

Pentru ca esti asa cum ai spus, "Oare ce fata e mai proasta ca mine"?

| VadTot a răspuns:

De la niste conversati nevinovate se poate infiripa ceva intre doua persoane iar chestia asta cu internetul eu cred ca i cea mai mare prostie planetara care mai mult distruge caracterul omului chiar il prosteste,, in fine.

| didiDia a răspuns:

Mi-e mila de tine, in urma celor scrise de tine aici. Stiu ca ti-e greu, dar nu mai plange din cauza lui. Du-te, lasa-l in pace, uita-l pentru totdeauna. Nu te merita, nu merita iubirea ta. NU esti sluga lui si nu are dreptul sa te ingradeasca asa cum a facut el. Lasa-l si-ti vei gasi la momentul potrivit pe cineva potrivit tie. Hai, capul sus si curaj! Bafta!

| liviu89 a răspuns:

Stiu ca ai mai spus o si ti o spun si eu esti o proasta, tu nu trebuia sa te lasi calcata in picoare cu ce drept iti interzice cineva sa iesi afara? daca nu sunt parintii tai si chiar daca ar fi parintii tai tot nu ar trebui sa existe chestia asta ce dracu ajungem la dictatura relatie dictatoriala? laughing) gandeste te la asta sa o luam logic daca tie ti se pare normal ca cineva pe care il cunosti de nu stiu cat timp 1an2chiar si mai mult sa iti dicteze tie tot ce faci e naspa thinking dar daca ti se pare normal sa duceti o viata lunga impreuna si sa faceti multi plozi

| Lavazza_5427 a răspuns:

sad Imi pare foarte rau ca in ultima perioada aud din ce in ce mai multe lucruri de acest gen. Se vede ca ai numai intentii bune, esti o fata care pune suflet si care merita intr-adevar ce e mai bun pe lumea asta. Stiu ca te-ai atasat de el, esti fata si ai simtula cela matern sa ai grija de cei din jurul tau si sa te dedici in ceea ce faci. Chiar daca iti este foarte greu acum si poate sfaturile mele tu iti pot imbunatati starea sad macar incerc... dupa parerea mea cel mai bine ar fi sa te desparti de el. Treci printr-o perioada de stres cu facultatea si tie iti trebuie acum o sursa in care sa te descarci si care iti poate oferi zambet si bucurie 24 de ore din 24. Poate nu iti va lua putin timp, dar crede-ma ca cel mai bine ar fi sa incerci sa cauti pe altcineva...cu care iti poti impartasi bucuria si care te poate ajuta sa treci peste situatii grele. Acum ma gandesc la fiecare cuvant pe care il scriu aici pentru ca stiu ca plangi si esti foarte suparata si trista sad. Imi pare rau si as vrea sa te fac sa zambesti. Iti doresc tot binele de pe lume si multa multa fericire! happy sper sa scapi de aceasta problema happy

| mariaaaaa a răspuns:

Nu meritiiii toate asteaaa! cel mai bine desparta`te de el si gaseste`ti un baiat cu adevarat care sa te merite.straight face

baietii astia doamnee.totusi el nu isi da seama ca suferi, ca plangi, c ate necajeste cu atitudinea lui sad

imi pare rau pentru tine dar cel mai bine ti ar fi sa l uiti!

succes :*:*

| Teo a răspuns:

Nu te-ai gandit ca poate ii este rusine sa iasa cu tine? Poate joaca la 2 capete si de asta nu iese cu tine. Dupa tot ce am citit mai sus parerea mea este ca tu pentru el esti schimbul 2.Cand nu are ce face in oras vine la tine.
Esti tanara,frumoasa, desteapta, traiesteti viata nu sta sa suferi pentru cineva care abia te baga in seama.Gaseste-ti un prieten care sa tina la tine, sa te iubeasca, sa iesiti impreuna mai des.Este o vorba care suna cam asa:
"Ce-a mai importanta persoana de pe planeta esti tu,iar apoi restul".
Sper ca te-am ajutat, lasa plansul, fi cu zambetul pe buze si cautati un prieten care sa te faca fericita.Bafta.happy

| Sniker a răspuns:

Mama, te scap eu de el. Ia-ma pe mine. Pe bune, numai plange

| ionutb_9642 a răspuns:

Fugi de el ca de ciuma! Cunosc si eu niste specimene destul de intalnite in societate, din pacate, si de la amenintari au trecut la batai. lasa-l cat mai ai timp!

| abcdfegbhwrthbfwsrtg a răspuns:

De unde naiba ai cules si specimenul ala de om? girl, break up with him. DUHwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce mai stai langa el... daca as fi in locul tau l-as lasa si nici nu m-as mai gandi la el.nu te meritawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact asa ca voi am doi prieteni, baiat si fata happy el e genul fustangiu, ea fata cuminte. Ea nu are voie niciunde fara el, in schimb el. oriunde, cu oricine si oricum straight face Chestia "frumoasa" este ca ea nu stie ce fel de persoana are langa ea. La fel ca si tine: il iubeste! Tot ce-a facut a fost din dragoste pentru el si din dorinta de-a fi bine.
Ma intreb de unde gelozia asta absurda thinking Nu oare fiindca el face ce face si stie cum este? Mie nu mi se pare un motiv de cearta si despartire intr-un cuplu serios cu sentimente curate si puternice.
Acest iubit al tau, are EXACT ACELEASI APUCATURI, IDEI, CONCEPTII SI REACTII, ca si amicul asta al meu.
Poate cine stie, au fost frati intr-o viata anterioara laughing
Sfatul meu: fugi cat poti! Cat mai repede si cat mai departe!
Si nu-l mai cauta atat de des, nu faci decat sa-i alimentezi orgoliul. happy pe langa faptul ca vei parea moarta dupa el...
Arata-i ca nu esti o jucarie, ca ai dreptul la viata, sunteti tineri, nu sunteti nici casatoriti pana la urma pentru ce atatea restrictii? EU CRED CA GANDESTI PREA MULT! M-ai traieste-ti viata, ca oricum in ritmul asta nu o sa ajungi nicaieri cu el, iar cand te vei mai "trezi" o sa-ti para rau ca nu ai trecut prin viata si distrandu-te, nu doar facandu-ti zile negre cu un "ghita".
Toate cele bune!

| Kopylas a răspuns:

Buna...Parerea mea e ca trebuie sa te gandesti bine daca tie iti place situatia in care esti si daca nu'ti place sa incerci sa vorbesti cu el si sa incerci sa'i explici ca nu a fost decat o simpla conversatie si ca nu are dreptul sa te judece avand in vedere ca el iese in fiecare noapte...
Gandeste'te bine daca merita sa stai sa suferitongue

| Anecika a răspuns:

Nu cred ca te merita...cel mai bine ar fiii sai explici totul si daca este un om matur va intelege totul...