| RazvRazvan5456 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu sfaturi.
Sunt in "friendzone" cu o fata, vorbim de ceva timp, dar in ultimul timp nu stiu ce sa intampla, ne-am indepartat, nu e ca la inceput. Ea avand prieten, nu poate vorbi cu mine, ca sa nu afle el, dar nu stiu ce sa fac, o plac foarte mult, nu pot sta fara sa nu vorbesc cu ea, ce sa fac? Ea nu ma place, ne imbratisam doar ca prieteni, o pup doar ca prieteni, pe frunte sau pe obraz, prietenul ei e cam dur cu ea, se tot cearta dar nu se despart. Nu stiu ce sa fac, o iubesc.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Devino mai rece, indiferent, nu fi catelusul ei de companie

| Dorotheea21 a răspuns:

Cauta-ti pe altcineva.
Cazi rau, si daca te refuza, cazi rau si daca isi lasa actualul iubit si te accepta pe tine.
Serios, tu te-ai simtii bine stiind ca maine poate sa vina un alt "prieten" ca tine, sa se indragosteasca de ea, sa-i spuna, si ea sa te paraseasca si pe tine pentru el? laughing

| RazvRazvan5456 explică (pentru Dorotheea21):

Exact asa se intampla. Vorbeste mai mult cu un alt prieten si cu mine nu prea.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru RazvRazvan5456):

E posibil sa doreasca numai prietenie cu tine, nu si altceva.
Se intampla, barbatii inteleg mai greu conceptul de "prietenie" cu o fata. Cauta alta.

| RazvRazvan5456 explică (pentru Dorotheea21):

Crede-ma ca nu pot sa caut alta, numa la ea imi sta gandul. Cand o vad cu alti preiteni, ma simt foarte ciudat.Si cu mine vorbeste, dar cu ei se baga mai tare in seama, cu mine, nu prea, nu cum facea la inceput.
Ce sa fac, sa o recastig? De vorbit pe net, nu prea putem ca sa nu afle iubitul ei, iar nici cand ne intalnim nu prea, ca sa nu o spuna cineva la el. Help please.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru RazvRazvan5456):

Nu inteleg cum de vrei atat de mult o fata care are deja pe cineva.
Tu te gandesti oare, ca asa cum ipotetic vorbind, l-ar lasa pe actualul iubit pentru tine, maine, te-ar lasa si pe tine, pentru un altul?
Gandeste-te la asta, eu alt sfat nu iti pot da si nici experienta nu am in domeniu pentru ca nu am "alergat" niciodata dupa un baiat.

| panda3 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i spui ceea ce simti cu adevarat chiar daca are prieten, iar daca te va respinge caut ape altcineva de care sa te indragostesti happy

| ZAsiral a răspuns:

Cel mai bine lasa te purtat de evenimente si cand crezi ca e momentul actioneaza! dar trebuie sa te pregatesti psihic pentru un refuz cat si pentru un accept.