| Ellutza16 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati pentru ca sunt foarte confuza.Am avut o relatie de 6 luni cu un baiat[23 ani su 17]el trebuia sa plece in Germania acolo lucreaza si a avut concediu etc. Dupa ce s-a terminat concediul cu cateva zile inainte i-am spus sa nu mai fie asa distant ca ma pierde si mi-a spus ca daca e sa ma piarda mai bine nu mai continuam si asa a luat sfarsit relatia.Acum e in Germania dar vorbim zilnic pe messenger si facebook..am vorbit despre tot ce s-a intamplat intre noi si intr-o seara mi s-a facut un dor imens de el si i-am spus ca de ce s-a intamplat asa, de ce doar eu pun suflet si nimeni nu pune suflet si pentru mine si mi-a spus ca"Tu crezi ca eu nu am pus suflet pentru tine?"si atunci i-am zis"de ce nu suntem impreuna atunci" mi-a zis ca nu stie ce sa-mi spuna. Vorbind cu el mi-a spus ca inainte sa plece a vrut sa ma vada dar era atat de nervoasa pe cele intamplate ca nu a avut tupeul ala si tot vorbin a zis ca sunt o fata foarte speciala si ca ma adora.In ziua aia i-am spus ca viata e nedrepta uneori si el mi-a zis ca asa e. Vara asta vine in Romania in concediu. Voi ce credeti ca se intampla cu el? De ce se intampla asa ce e cu el ce vrea cu mine pentru ca eu nu inteleg.

6 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Probabil ca tine la tine, dar e constient ca distanta e prea mare si relatia voastra nu are viitor...

| Crisstttina a răspuns:

Cu relatiile astea la distanta e cam aiurea happy
Te-ai gandit ca poate ar avea pe altcineva?
Ai incredere in el?

| Ellutza16 explică (pentru Crisstttina):

Am incredere in el. si mi-as da seama daca ar avea pe alt cineva plus ca ma inteleg foarte bine cu sora lui vede ca imi pasa de el si nu mi-ar ascunde.Si daca stau sa ma gandesc de ce nu mi-ar spune el? Nu ar avea ce sa-l opreascahappy

| Crisstttina a răspuns:

Stiu si eu.
In momentu de fata si eu sunt intr-o relatie la distanta happy.
Si ma cam macina gandul ca m-ar putea insela pe acolo.happy
Sti tu cum sunt baietii.

| Ellutza16 explică (pentru Crisstttina):

Stiu. dar il cunosc am stat aproape tot impreuna..si chiar daca nu l-as cunoaste s-ar vedea ca e baiat care nu ar face asa ceva.Altul e motivu.l nu stiu m-am gandit ca poate el era distant asa sa nu puna nici el suflet nu stiu...

| VelvetLight a răspuns:

Diferenta de varsta e destul de mare...6 ani. In 6 ani te maturizezi, te schimbi, vata te incarca cu experienta. Tu esti o pustoaica pentru el. Gandeste-te ca are serviciu, merge in Germania, trebuie sa stie sa se descurce. Are alte scopuri si alta viziune despre viata. Uneori iubirea nu este suficienta. Chiar daca toata lumea spune ca varsta nu este un impediment, dandeste-te ca peste cativa ani tu vei vrea sa mergi in discoteca sa te distrezi, iar el va fi obosit si va vrea sa doarma sau sa se uite la meci cu baietii. Trebuie sa fii constienta de tot ce reprezinta relatia voastra. El se implica in relatie, insa se implica ca un barbat de 23 de ani, nu mai e un pustan de 17 ani care sa stea pe mess si sa mearga in parc cu tine, sa iti sopteasca mereu vorbe frumoase. El a luat deja viata in brate din plin, isi construieste propria lui existenta indepenndenta si in curand poate va trebui sa isi intemeieze o familie.