| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati sunt disperatastraight face.de 3 ani un coleg de-al meu de clasa Bogdan are ceva q mine. da nu stiu ce.adica ma tot streseaza, ma bate la cap ma tachineaza.ideea e ca eu nu l-am bagat niciodata in seama si am fost indiferenta q el tot timpul.am impresia k ma hartuieste sexualstraight faceadica imi tot zice de fata q alti colegi sa ma dezbrac de bluza sau la ore daca este vreo lectie sau profesorul zice ceva de manifestare sexuala sau altceva el imi pronunta numele tare.am vazut ca se uita fff ciudat la mine.genul de privire insistent se uita fix si nu in ochistraight face cred ca stiti unde ca nu pot zice.straight facema priveshte la abdomen si mai jos.se uita ciudat la fundul meu nu exagerez si ff intens are un temperament ff agresiv uneori am impresia k ii vine sa sara pe minestraight facenu se poate controla nu stiu ce este q el.ideea este ca eu cred ac nu e normal deloc. s-a bagat la mine in lista q alt id .nestiind cine e nu i-am aspuns la buzz.tot insista. i-am zis ca cine e si ce vrea. mi-a zis ca ma iubeste apoi mi-a zis daca vreau sa-l vad.am crezut ca imi va trm o poza q el dar mi-a dat webcam-ulworried v-ati prins?straight faceera in fata klqlatorului si se m*******worried nu l-am vazut la fata da stiu q e el.atunci l-am pus pe ignore si i-am zis sa se duca drqlui. mi-era frica de nu mai puteam imi tremura mana de nu mai nimeream tastaturacryingce ma fac? va rog da-ti-va q parerea. ce are q mine? ce urmareshte? tin sa mentionez ca nu sunt parashuta cum sunt alte fete.nu am avut niciodata prieten pana acum si el stie asta.nu sunt genul de fata care sa umble q baieti. ce vrea de la mine? de ce nu ma lasa in pace? app m-a amenintat si de pe id-ul lui adevarat ca "nu ai nici o scapare sau las k vezi tu."fara sa fie vreun subiect anumeworried. l-am pus pe ignore.ideea este ca a pus o fata mai demult sa ma intrebe daca imi place de el si i-am zis ca il vad doar k pe un coleg de clasa.si el stie asta chiar a auzit va rogg mi-e frica HELLLPcryingsad

Răspuns Câştigător
| Alexandrinaa a răspuns:

Poate intr-adevar a facut o obsesie pentru tine in acest caz... nu cred ca e cazul sa fii asa disperata... ce varste aveti? Parerea mea e ca nu ar trebui sa tii in tine: spune parintilor sau chiar dirigintelui. Dar incearca sa ai o discutie cu el. Poarta-te absolut normal, mergi la el, zambeste-i si aseaza-te linistita langa el, dar vezi, sa nu fiti singuri... si intreaba-l respectuos ce anume doreste de la tine... poate si indiferenta ta l-a deranjat si l-a provocat. Poate ar trebui sa fii mai relaxata si mai normala in fata lui, ca si cu orice alt coleg de clasa, care nu are nimic cu tine. Oricum, daca nu reusesti sa faci acest lucru, apeleaza totusi la parintii tai, sau la diriginte, sa ia masuri. Nu de alta, dar nu se stie niciodata cine se ascunde in spatele unui copil...la o adica... (mai ales daca zici ca e si agresiv)... te pup! :*

5 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Acum vad ca ai postat si aici "intrebarea". Ti-am raspuns la mesaj.Stai de vorba cu el la modul cel mai sincer si serios, confrunta-l, fii transanta, spune-i ce simti-ca abuzeaza de tine, cum te face sa te simti-hartuita, spune-i ca te sperie. daca nu simti nimic pentru el, atunci trebuie sa stie.Are nevoie de certitudinea asta.Succes si astept mesajul tau.Sa fii victorioasa!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Mda straight face foarte ciudat thinking asa cum a zis si mariazet45, cl mai bine este sa le spui parintilor tai... nu sta asa, se vede ca e obsedat de tine...

| mariazet45 a răspuns:

Prima idee a fost sa iti zic sa il tratezi cu indiferenta, dar cred ca deja e periculos si ar trebui sa spui parintilor tai ce se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga, eu cred ca ar trebiu sa nu-l bagi in seama si sa le spui parintilor tai, dar, ai grija pentru ca o data ce le spui o sa inceapa sa te hartuiasca ma rau! Asa ca va trebui sa fii cat se poate de discreta sau sa te duci la politie! Ar trebui chiar sa te muti la o alta scoala(liceu, facultate ) depinde unde esti! Mult succes! As vrea sa te pot ajuta mai mult dar nu prea pot!:*:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cateodata unii baieti fac cate o obsesie pentru o fata si nu renunta pana nu se culca cu ea, spun asta deoarece am inteles din ce ne-ai spus tu ca asta vrea. Evita-l sau vb cu cineva sa te ajute dar ai foarte mare grija ca in cazuri asemanatoare cu al tau feta a ajuns chiar sa fie violata.