Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

___ va rog sa ma ajutati sunt disperatastraight face.de 3 ani un coleg de-al meu de clasa Bogdan are ceva cu mine. da nu stiu ce.adica ma tot streseaza, ma bate la cap ma tachineaza.ideea e ca eu nu l-am bagat niciodata in seama si am fost indiferenta cu el tot timpul.am impresia ca ma hartuieste sexualstraight faceadica imi tot zice de fata cu alti colegi sa ma dezbrac de bluza sau la ore daca este vreo lectie sau profesorul zice ceva de manifestare sexuala sau altceva el imi pronunta numele tare.am vazut ca se uita fff ciudat la mine.genul de privire insistent se uita fix si nu in ochistraight face cred ca stiti unde ca nu pot zice.straight facema priveste la abdomen si mai jos.se uita ciudat la fundul meu nu exagerez si ff intens are un temperament ff agresiv uneori am impresia ca ii vine sa sara pe minestraight facenu se poate controla nu stiu ce este cu el.ideea este ca eu cred ca nu e normal deloc. s-a bagat la mine in lista cu alt id. nestiind cine e nu i-am aspuns la buzz.tot insista. i-am zis ca cine e si ce vrea. mi-a zis ca ma iubeste apoi mi-a zis daca vreau sa-l vad.am crezut ca imi va trimite o poza cu el dar mi-a dat webcam-ulworried v-ati prins?straight faceera in fata calculatorului si se m*******worried nu l-am vazut la fata da stiu ca e el.atunci l-am pus pe ignore si i-am zis sa se duca dracului. mi-era frica de nu mai puteam imi tremura mana de nu mai nimeream tastaturacryingce ma fac? va rog dati-va cu parerea. ce are cu mine? ce urmareste? tin sa mentionez ca nu sunt parasuta cum sunt alte fete.nu am avut niciodata prieten pana acum si el stie asta.nu sunt genul de fata care sa umble cu baieti. ce vrea de la mine? de ce nu ma lasa in pace? app m-a amenintat si de pe id-ul lui adevarat ca "nu ai nici o scapare sau las ca vezi tu."fara sa fie vreun subiect anumeworried. l-am pus pe ignore.ideea este ca a pus o fata mai demult sa ma intrebe daca imi place de el si i-am zis ca il vad doar ca pe un coleg de clasa.si el stie asta chiar a auzit va rog mi-e frica HELLLPcryingsad

Răspuns Câştigător
| just1hope a răspuns:

Cred ca ai nevoie de cineva langa care sa te simti in siguranta.Colegul tau te-a vazut fara aparare si incearca in felul sau sa te aibe. Daca nu-ti doresti inca un baiat in viata ta care sa te protejeze de astfel de oameni, incearca sa ceri ajutorul celor dragi din viata ta.

8 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, uite parerea mea este sa vb cu parintii tai sa incerce sa ia masuri, incearca sa vb si cu diriginta sau directorul scolii, dar daca nu se potoleste ar fi bine ca parintii tai impreuna cu tine sa depuneti o reclamatie cu privire la comportamentul colegului tau, acestea sint chestii de agresiune sexuala, se vede ca este un obsedat.In general astfel de oameni(obsedatii)sint pasnici dar el s-ar putea sa faca parte din alta categorie, a celor care si fac ceea ce vb.Incearca sa nu al bagi in seama, evita pe cit posibil sa fii in preajma lui, lasa sa vb tu stii cum esti, nu trebuie sa te supere faptul ca vb, ceilalti colegi stiu cum sti si nu are sens sa pui toate vb la suflet.Fii tare ai incredere in tine si vb cu parintii tai, spune-le ceea ce iti face colegul tau si daca nu se linisteste mergi la politie si da o declaratie, apoi politia va lua masurile de riguare.Bafta si mult noroc iti doresc.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Pai ai zis ca nu i-ai vazut fata si poate ca nu era el la calculator thinking

assiris
| assiris a răspuns:

E obsedat saracul. Vorbeste ci cei ce te pot proteja sa nu treaca la fapte mai grave. Si vezi cum stai cu vestimentatia, poate esti prea provocatoare si il inciti si mai tare.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

E un obsedat! eu zic sa vorbesti cu parintii si profesorii tai in privinta lui!

| zu a răspuns:

Incearca sa ceri ajutorul unor persoane care crezi ca chiar te pot ajuta in privinta asta.nu merita sa traiesti cu frica, din cauza unui obsedat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aman2 avem 17 ani, dar nu stiu carui fapt se datoreaza comportamentul lui, credeti ca ar fi in stare sa imi faca ceva rau? ideea este ca l-am zis si dirigintei ca nu ma lasa in pace dar ea a zis ca varsta poate... mi-e teama de el.este si mai inalt k mine.eu am 1.60 el peste 1.80 si ceva. worried nu l-am bagat niciodata in seama si nu sunt genul care sa umble dupa baieti k alte fetestraight face nu-mi explic comportamentul q klqlatorulstraight facede ce a facut gestul ala daca stie ca eu nu sunt panarama si ca nu am avut nici un prieten vreodata? va rog ce ma sfatuiti sa fac? ce trebuie sa fac sa obtin dovezi impotriva lui?worried

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da nu mai e nimeni care sa fi fost in stare s afi facut asa cevabig grinstraight face

| Maria2799 a răspuns:

Buna sa stii ca am si eu un coleg insistent ma tot bate la cap ca de ce nu vreau sa stau cu el de 2 ani de zile si nu stiam ce sa mai fac dar pana la urma i-am spus lui iubitul meu sa ii spuna sa ma lase in pace si vad ca a inteles nu stiu ce i-a zis dar totusi ma lasa in pace acum nu ma mai streseaza. nu stiu cerei ajutor la un prieten apropiat, profesori sau parintii daca nu ai iubit.:-p