| JustYourLove a întrebat:

Va rog sa-mi dati ceva versuri. de tristete, de despartire, de o iubire care intr-un fel nici nu a existat`! FUNDAA la cele mai multe si mai frumoasee:X [ scuzati categoriaa]:Xbig grin

6 răspunsuri:
| Sperman a răspuns:

Justus & Alexandra - Ultimu' vers.
Jasmine - Da-mi dragostea.
Praf in ochi - Locul ei.
Trei Sud-Est - Clipe.

| 4ever_5725 a răspuns:

Va veni odata vremea cand in urma vei privi ai vrea sa revina toate bukurii si nebuni, dar trecutul se askunde nu mai vine nici odata numai amintirea spune ca asa a fost odata! bafta

| Anne24 a răspuns:

Nu voi mai repeta greseala ca la inceput, am crezut in vorbe si am pierdut!

Nu voi uita ca tu candva ai fost lumina mea, regret inc`o data ca s`a intamplat asa!

De azi arunc totul la gunoi nu mai vreau nimic nimic inapoi

Ne ascundem dupa` defecte. ca faptele nOastre` sa para PERFECTE! :x [ SkOpul : sa nu parem ceea ce Oglinda` vrea sa ne reflectHe` :> :x

Ştii;>.; x Dorinţele sunt pe gratis... >;] Eu Nu!; x

Pt. ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost!

Si daca sunt O copila, ce? Si daca ma enervez repede, ce? Si daca vorbesc mult si prost ce? Si daca te iubesc, ce? Oricum tu nu vei intelege

daca rolul asta mi-a fost dat in acest joc, O sa-l jOc.totul e scris, nu depinde de noroc! daca eu sunt la pamant imi ramane sperata.zi Ce vrei?! asa`mi traiesc eu viata!

Azi te vreau mai mult ca ieri, da! şi mi-ar plăcea sa nu mai dau 2 bani pe privirea ta...si dacă as putea sa dau timpu inapoi... as vrea ca sa pot face ceva ca sa uit de noi!

v-am trezit atentziia`. sau inca` nu vatzi venit in fire`.` continuatzi` sa fiti fraierii`, pentruu` cA o` faceti bine`

Nu E nevoie Sa Ma placa toata Lumea.La fel Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe toti!

Traim intr-o lume obositoare stapanita de statusuri si avatare...O lume virtuala plina de culoare!

Am avut multe dorinte care nu s`au implinit...Am facut multe greseli dar pe toate le-am platit!

Rareori ne gandim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseste.

Nu Lasa Nik` Sa Te Doboare,Gandeste Ca Totul E Doar O Simpla Incercare,E Greu,O Simtzy Pe Pielea Ta,Dar,Poate In Acest Moment E Mult Mai Bine Asa

Si sunt constienta ca nu iti face bine, dar orgoliul meu e mai presus de iubire!

Daca iti zambesc asta nu inseamna ca te iert!

Si`mi spuneai ca sunt prea copilaroasa,Scuza`ma dar copilul asta n-are timp de o relatie serioasa

Eu o sa te las sa iti vezi de drumul tau. Atunci cand o sa privesti inapoi o sa-ti para rau. Si nu imi pare rau de tot ce s-a intamplat stii bine. Cel mai mult imi pare rau ca am pus suflet pentru tine!

Accepta`te pe tine fara masca,Falsitatea celorlalti nu o sa te mai raneasca,Fiecare trebuie sa invetze sa zambeasca!

O sa reusesc,voi avea tot ce'mi doresc,Nu conteaza pretul pe care trebuie' sa'l platesc,Cu sustinere,sau fara sustinere,Pe mine o sa ma gasesti dupa linia de sosire
Ei cred ca pot sa ma vada plangand,dar eu stiu sa rad cand imi vine sa plang...

Si nu-mi cere explicatii ca oricum n-ai intelege Sunt momente peste care trec si le neg Si de ce tot nu pot sterge prezentul dar incerc Sa uit ganduri,inghit in sec vorbele spuse din orgoliu

Lasa`ma cu textele,ca iti pasa sau conteaza,lasa`ma cu lumea care nu ma agreaza,aproape tot ce mi-am dorit am obtinut,si daca nu a fost asa,a fost pentru. ca n`am vrut!

Viata-i scurta merita sa o traiesti, confrunta toate greutatile ce le intalnesti, e foarte important, sa inveti cum sa trisezi, sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza.

Nu cer iertare nimanui.Ma iert eu insami, sper ca exista un iad si pentru cei buni

Daca aveam parte doar de aprecieri fara injuraturi, probabil eram ca altii, nu imi vedeam kpul de figuri.Si daca aveam bun simt si n te injuram si eu, credeai ca`s doar o fraiera de liceu fara tupeu...;)

Bineinteles ca nu`i clar... oricum te iubessssc; x... Ador sa am imaginea ta in minte, Fredonand acelasi nume ce ma lasa fara cuvinte.; x

Nu`mi lipseste nimic in viata asta, deci nu mai cedez pentru nimeni.Nu las de la mine decat atunci cand stiu ca o sa`mi fie mie bine!

Sunt o fata normala, sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.

Zambeste.Simte.Iubeste.Viseaza.Crede.Spera.Risca.Traieste.Atinge,Conteaza

Lumea e o scena. Viata e un act. Ai venit. ai vazut. ai plecat

Sa iert? tot timpul,sa uit? niciodata;)
Las in spate amintiri ce dor,n-am nevoie de aripi sa zbor!

Nimic din ce`am facut n`am regretat,am uitat de toti care m`au uitat
Mi`e dor de simplele, banalitati pe care le faceai, mi`e dor de simplu` te iubesc, pe care mi`l spuneai

Un singur lucru bun am invatat de la tine,sa-i dau dracu` pe toti daca mie imi e bine

Nu exista cai gresite,doar drumuri alese prost,nu exista "nu pot",doar"nu vad nici-un rost",nu exista bun simt, doar buna purtare, nu exista dragoste, doar senzatie de atasare

Las totul in urma si mai trag un fum, ma bucur ca stii, ca sunt fericita acum! =p~

ai ridicat din prima cu tupeu cortina ce acoperea teatrul viselor din sufletul meu. suntem actori noi doi, jucam un rol ciudat cu scene pe care nu le-am mai repetat

ce e al meu e doar al meu.si nimeni sa nu iubeasca ce iubesc eu; x

Nu îmi pasă de trecut.Eu vreau din ce în ce mai mult

tot ce conteaza este efectuL.

Copilaroasa?! Da. Pentru ca asa vreau. Matura?! Cand vreau. Ignoranta?! Cand nu vreau sa vorbesc cu tine. Prietenii mei?! Cele mai tari persoane :X

Vreau sa stii ca de azi devin indiferenta,devin mult mai rea,devin fata perfecta :X

Nu vreau sa-ti mai zic,poate,vreau sa trec direct la fapte :>

Si imi spui ca ai tupeu?! iubireeee` u ai tupeu doar daca vreau eu :X
Ma amuza baietzeii care se vaita ca au suferit din dragoste,si ca nenorocita dracului ce a indraznit sa le faca,v-a ranit orgoliul ma` nu sentimentele! :))

Stiu ca nu te mai am, si nu imi pare bine, dar mai bine ma impac cu iddea decat cu tine;)

Toti spun ca dragostea sta ascunsa in fiecare coltz.am impresia ca eu merg in cerc

Sper ca iti plac :):*

http://blalaalla-l.blogspot.com/

:D

| madasuk a răspuns:

Poate ca m’am schimbat.Poate m’am saturat.Poate nu vreau s aud.Poate mi-e d ajuns.Poate ce-a fost.S`a Dus

Cel mai greu mod de ati fi dor de cineva e sa il ai aprope dar s astii ca nu il poti avea

Hai cu Mine in Dormiitorr.Nu am de Gand sa te Omorr sau sa te Culcc pe Covorr.Vreau doar sa-ti arat marca Blugiilorr.

Daca te-am iertat candva te-am iertat de mila ta te-am iertat si a doua oara M`am gandit sa nu te doara Si din tot ce ai gresit Tot nu ai invatat nimic

Erau zile in care … Totul mergea bine Incerc sa ascund calvarul cel numesc depresie Si zambesc fals doar pentru buna impresie Sunt cum sunt stiu Altfel nu am cum sa fiu … sunt absenta"

"Ma ‘nalt sa zbor…din nou…Da’ uit ca aripile le-am pierdut…Cand cad dau de trecut…Si doare iar…Cum a durut demult…da’ trece…si o iau de la inceput winking"

Chiar dac`ai vrea sa se termine. Deocamdata va mai fi.♥ Daca esti un baiat mare si vrei sa ma pui la punct macar priveste`ma in ochi. Nu mai privi in trecutwinking ♥""

Nu te uita inapoi !Nu te mai pierde printre vise,priveste inainte…sunt cu bratele deschise si cu pleoapele inchise, din nou simt ca mi`e dor… imi doresc sa fiu cu tine impotriva tuturor. !

N-am nevoie de educatie corecta,sfaturi sau tinuta decenta!Criticile sau barfele spuse de vre’un ratat, pentru mine is de ***

M-am saturat de sentimente spuse ca sa fie…nu te mai baga in viata mea . ai grija de curva ta

Nu vorbesc frumos cand imi vine sa-mi bag pl.asta inseamna ca nu pot sa imi tin ura…poti sa ma urasti nu te condamn.dar cand suntem fata in fata mai bine imi esti fan.

Chiar daca te.a inselat…Nu poti sa stai fara el . Mii de rugaciuni de bine le trimiti acum spre cer love struck , Il vrei acum langa tine love struck Fiindca e golanul tau.Il vrei acum langa tine, nu conteaza bun sau rau…love struck

Pentru că nu poţi să negi, Mi-ai luat minţile!Când îţi ating corpul simt că-mi pierd controlul! love struck

• Si` te`nteleg` . Sau` macar incerc sa ma prefac` . M`am saturat sa aud mereu` " Imi Pare Rau N`am Sa Mai Fac " •

Ma iubesti si ma doresti dar mie nu imi pasa.noi 2 nu vom fi mai mult de o zi si ti`o spun in fata"Ai sperat…te-ai inshelat!

nu iubii un blod ptr ca este un bagabont .iubeste un brunet ca saruta mai atenthee hee .
nu iubii.cand esti eleva ptr ca nu scrii nimic la teza,stai cu ochii,pe pereti,si cu gandul la baieti .
Ursuletul meu de blus ,hai se ne bagam sub dus amandoi sa ne udam,si in cearsav sa ne bagam.ce zici iubi incercam?smugsmug
Sunt cuminte si te fac doar din cuvinte.
Nu sunt rea.sunt smcherita,si stiu ca.sa ma fac iubita ,hai sa incercam sa vedem care’pe care.
Ochii caprui fura mintile oricui.
Sunt micutza si stila eu sunt fata adevarata.
Bruneta versata ,bruneta stilata,bruneta cu lipici, hai sa vedem ce mai zici .
Oare o sa iti amintesti de mine?eu cred ca nu .dar totusi te rog sa zambesti ptr ca inca am avut amintiri frumoase

voi inkerkati sa ma kopiaty cu toate ca jtiti ca nu vety potea sa fiti nikiodata originalul winking

Putem spune ca ne stim din t0tdeauna•In m0mente grele ne-am intins una alteia mana•"
nu esti prima` kre` inceraka sa`l shimbe in repetate rannduri` winking dar esti prima kre` l`a pus pe gandur

Am Cv Ce T3 VrAj3St3, Am Un StIl D3 T3 OrB3St3….Ai Vr3A Sa FiU A Ta, Ai Vr3A GuRiTzA M3a…Nu ViSa, 3U IuB3Sk P3 AlCiN3Va…

♥ ` Câиd viиe ` vo®ßα ` De ` Iußi®e ♥` ßαby love struck ` Spuиe`ℓe cå мå αi smug ` pe мiиe `:╳ •

"҉`Sαmpαиiα`=p~ så steα`→ pe mαså .╚» peиt®u` ƒeteℓe ` love struck `¢α®e αu ¢ℓαså` smug

↑`Tε iubεs¢`♥ dαя nu`тi pαsă … Mi`ε doя dε тinε`♥ dαя nu тε inтεяεsεαză …`Tε doαяε`n p*lă`╧ dε¢i lαsă `☺`¬

→`♥`Àя †яεbùi să vεzi ` smug`αdεvăяα†εℓε vαℓσri`love struck. Nù †σα†ε pi* sεxy`s `=p~ ¢σмσri`♦`҉

G®ew` så åjungi ℓå eå , ƒi®esc ! smug Sun† muℓ†e ca eå ` då nu †oå†e s†®åℓucesc `♥`

`Re¢oмαиd ßåietiℓo®` :╳ så-si ţiиå`smug` t⮃eℓe îи ℓeså.`!`☼

A®αtå`i că ø iubeşti`♥, ßå` nu ƒii p®øst`talk to the hand ● Pune`ţi d®αq şi tu ø dαtă ╚»`iniмα `n ƒøℓøs`:╳

Iußeste-ø love struck иu`мi pαså `:] Påst®eαz`ø `de tøt .╚» Iα® pe мiиe ` smug P®iveste`мå . Si ℓiиge`te pe ßøt ~`=p~ `

♥ ` Båαitu ` meu ` ● .Înju®i ` Få®å ®øst ` talk to the hand `. Înju®`ø :] ` F®αie®e ` :* pe Måtα ` talk to the hand ` . Cå eα ` :] cu tαtåt`ø` smug → Te`ø fåcut ` asα p®øst ` :*

♥`Îмi vine să râd,:] aм iмpresia că es†i`smug †âмpi†`talk to the hand!`Ce мor†ii †ăi `smug`†i-aм ƒăcu†` love struck ` să nu dorмi linis†i†?:]]` :╳

║`☺`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`love struck. ηu`s ai¢i`talk to the hand ! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a`smug `♥Că pσ†e ea`smug aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtø®c αutøмat!`smug

S†iu cå vяei`smug,dαя nu pяeα pσ†i.`talk to the hand.Cuм vяei †u,`:*αsα vσя †σ†i`:╳

Penтяu σяi¢e båiaт` :X dσяiт de мulтe ƒeтe`smug .exisтå una pli¢тisтiтå de El`!`talk to the hand :╳

•Când мă pяives†i`smug ce яegяe†i мai мuℓ†`J~?Lucяuяiℓe pe caяe ℓe`ai avu†`:X `sau sanseℓe pe caяe ℓe`ai pieяdu†`smug

Ea a fosst llanga mne` in clipelle grele ! a suportat toate idiotseniile mele .chiar daca o mai tratam ca pe o oareccare oh go on . o iubesccc mai mult decat vi se pare ! love struck

am 100 de prietene` oh go on da’ ea face cat 1000 love struck .defapt ea nu imi e prietena no talking ci sorra pe veccieee love struck

Ea ma iubeste ,ea ma`ntsellege ! Ea e sora mea si mi.o dovedeste love struck ! te iubesccc >big grin

love struck ai grija ce faci , cum ne privesti ` winking noi suntem fetelle de care mata tsi-a zis sa te feresti ! ` .love struck

love struck cand e vOrba de bellele nOi sStim sa fim fete relle love struck nu ne dOare , nu ne paSa oh go on ne veDem de viatSa nOastra love struck !` .

Sunt un ingerash nebun
Cand zamesc eu iese fum
Sunt retzeaua tineretzii
Dar sy fiika frumusetzii

Sunt fitzoasa cat se poate
Tupeista pa`n la moarte
Indragitha sy stylata
Astay fata adevaratasmugsmugsmug

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau...

imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fie mereu cu o treapta deasupra lor...winkingwinking:X:X

Dk cineva iti spune TE IUBESC,sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte...

a fost primul pas, prima zi, pimul ceas primul sarut din prima seara.secunda ce-a ramas.a fost de neuitat si cat se poate de superb cand ne-am despartit nu mai stim pe unde sa merg sa descriu in cuvinte ce-am simtit

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. asta e adv ...

Daca as fi un fluture mic ma-s ascunde intr-un plic.Iar cand plicul s-ar fi rupt as iesi sa te sarut

♦Imi Spuneai K Sunt Un Inger Pentru Tine…st cuv cu kre u inima mi-ai frant,acum stiu ca-n serile senine,uneori sh ingerii mai plangsadsadsad
♦Te uiti ca Fraierul in trecut.Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut.Cand ma Vezi ca Zambesc frumos. Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost !laughing

♦Razbunarea nu-mi aduce satisfactii.insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste}{De ce sa plang atunci cand pot sa rad?
♦Am ramas la fel de innocenta.diferenta este ca acum nu imi mai este frica de aparenta…iubesc p cine ma iubeshte.
♦Am invatat sa respect .ea respecta doar banii.am invatat sa lupt singura.ea e zero fara tati si mami.stii ca u ai aleas.eu am drumul meu acum.al tau e’n celalalt sens
♦Pentru Un Moment…Am Crezut Ca Ma Vei DiStruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte DoOlce love struck"
♦Cum vrei sa ai cand nu iti dOresti?Cum pOti sa ceri daCa u nu iubesti
♦DeCat in rai sinGura mai bine in iaD cu prieteNiiwinking
♦M`ai avut…M`ai pierdut…Acum ma vrei…Nu se mai poate…Oricare va fi `EA`, Nu va purta amprenta mea :X
♦Mai e putiN , mai e un pic .Pana la maRele nimic .Mai e o cliPa sau un ceaS .Din tot ce-a foSt si-a mai ramas
♦Are tinute la moda si pielea creola, un parfum mult strident si un corp indecent Buze umflate si forme bombate, Vrea in masini cu baieti de-aia fini
♦Tee`Iubesk pana la cer `.Eu st fetitza Ta` .iar . esti Baiatul meu dee` cartierr :
♦""?•°Exteriorul nu conteaza la fel de mult ca interiorul, asa ca, pentru a deveni o tipa cu atitudine, e important sa iti placa ce vezi atunci cand te uiti in oglinda!?•°""
♦Dar indiferent cat de tare doare Tu trebuie sa sti ca-i doar o incercare trecatoare
♦Nu suporti cand ma vezi vOrbind cu altu` Simti cum pulsul iar iti creste …Nu mai ai ce sa repari happy
•Nu te supara daCa l`ai vazut cu vreuna vreOdata La dracu` fata tu esti cea mai importanta•»happy•»
» •"mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva… happy•?-+ •»
» •De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!happy•»
» •O arzi nemotivat…de ***. Esti timp pierdut…capitol sters Eu am plecat• »»
Suficient de matura ca sa stiu ce vrei . Si suficient de copila ca sa ma prefac ca nu`mi dau seama."
Va veni o data vremea cand in urma vei privi. Ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIOdATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!" :
Nu uita ca tu ai aleS` sa te indepartezi…tSi-am spus ca daCa faci astha nu o sa ma mai vezi winking««
» »Imi zici ca e gOlan…da stiu bine… Dar golanu` asta ma iubeSte pe mine…
Nu E NeVoie Sa Ma pLaca ToaTa Lumea.La FeL Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe tOtsi ! winking
»Am incercat sa fiu cat mai buna pentru tine, Dar si-asa tie nu ti-a pasat de mine. Dar nu`i nimic acum s`a terminat, Tu ai fOst cel care ne-a indepartat. oh go on«?
? Te las sa fi un vagabont… Nu baiat de casa, sa ducem impreuna o viata frumoasa Daca as putea,te-as schimba… Dar am nevoie de un vagabont in viata mea:X?
? Dak eu sunt subieCt de barfa … Atunci tu estio tarfa ! Tu impOtriva mea … Eu mereu deaSupra ta !"?oh go on
? DaCa `ramai fara glaS`, cazi in impas, Eu te ajut sa zambestisi sa treCi de orice drama
Realitatea bate si platoul de filmare…Viata e frumoasa fara efecte spleciale….Trecand peste toate cu lacrimi pe obraz.Tu traiesti doar in amintirile ce mi-au ramas…«
Cum e cand persoana iubita te ignora,cum e cand cel pe kre il iubesti o iubeste pe alta?…….inima iti plange,dar n`ai ce face ! Itzi vine sa urli dar te abtzii,taci,plangi……"«
» FenOmenal delOc` banal dementSal` chiarR fataL ` orinGinal sh `senZual Nu ` creZi ca real?
Am un caracter puternic….imi place sa fiu EU….sa nu arat tristetea din sufletul meu
Fata desteapta saruta,dar nu iubeste,asculta dar nu crede si pleaca inainte de a fi dezamagita
Zambeste celor care te urasc……Sa simta ura ta….Zambeste celor kre te ubesc…Sa simta dragostea ta…Iar daca cei pe kre ii ubesti…Te ignora…Zambeste sa simte indiferenta ta…
De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie
Lasa’ma cu textele…ca iti pasa sau conteaza.lasa’ma cu lumea kre nu ma agreaza…aproape tot ce mi’am dorit am obtinut….si daca nu a fost asa.a fost pentru.ca n’am vrut!
Stiu ca sunt diferita in felul meu,si ca uni nu ma plac,nu ma opresc niciodata sa zambesc,chiar daca unora le displac.
Viata-i scurta merita sa o traiesti…. confrunta toate greutatile ce le intalnesti….e foarte important…. sa inveti cum sa trisezi… sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi…
Sa poti sa crezi…Cand unii te insala,….Sa te ridici….Cand altii te doboara,….Sa poti pastra….Cand altii vor sa te alunge….Sa razi chiar daca sufletul iti plange…….Si cald ramai….Chiar daca afara ninge….Aceasta-i arta DE A INVINGE
Zambeste mereu…chiar daca ti-e greu…chiar daca te doare…Zambeste…Fii tare…Viata DiVeLoR…mOaRtEa tAr***oR.:
Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea ! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau oh go on
ThE uItI lA mN iNvIdIoAsA pHe sUb BrEtOn DaR eO ThE vAd MaI pIeRdUtHa ca Un ApEL Pe TeLeFoN:X:
Complimentele tale nu ma ridica!criticile nu ma coboara!sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altzii sa fiu!nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot!sunt ceea ce sunt!iar daca nu`ti convine nu ma plang
""uiTa`te atent … nu InSiSteNt …priVeStHE dAr nu aTinge …tE pOt resPiNge ! viseaza …dorEsThe ! DaR In REalitAte Nu Ma PoTi AtIngE!"".""
Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…
Dragutza cat sa te faca sa te intorci de 2 ori,dulce suficient de mult, putin nebunatica dar nici salbatica, genul de fata care te face sa zambesti…smugsmug
uita`te dar nu atinge, atinge dar nu gusta, shy dk totushi gusti, sa nu inghitzi;x
un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere.Potzi plange cand ejti fericit,poti sa razi cand Inima">inima iti plange… funda batting eyelashes?pls

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute