| nicolll a întrebat:

Va rog sa nu radeti problema e serioasa? deci daca NU am avut contact sexual eu fiind imbracata, si a ejaculat pe mana mea apoi fara sa ma spal m-am dus la baie dupa vreo 30 min si m-am sters cu hartie e posibil sa se fi pus pe hartie vreun spermatozoid? intrebarea mea este : in caz de sunt insarcinata cum ii demonstrez ca e copilul lui? el stiind ca nu am avut contact si ca eu eram imbracata

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ii spui ce s-a intamplat. Eu cred ca sansa de a fi insarcinata este mica, dar nu zero desigur.
Ceea ce ar trebui sa te ingrijoreze este faptul ca ai mari lacune de igiena personala. Pentru tine si viata ta viitoare iti spun ceva: intotdeauna cand te duci la baie te speli INAINTE bine de tot pe maini. Fiindca poti avea microbi, ciuperci pe care ti-i insamantezi apoi la nivelul vulvei si vei face infectii mai mereu. Nu mai spun despre igiena dupa contact sexual (masturbarea este tot contact sexual). Te speli imediat dupa aceea cu apa si sapun din abundenta (atat tu cat si el desigur).

| marsy a răspuns:

Nooo. nu ramii insarcinata

| carmin a răspuns:

Stai linistita.Nu ai ramas insarcinata. Spermatozoizii, in contact cu aerul, traiesc in jur de 25 min.Pe viitor, ai grija.Bafta.

| Andreea_7493 a răspuns:

Nu, logic ca nu ai cum...Parca am mai vazut intrebari asemanatoare... o gramada chiar rolling eyes

Răspuns utilizator avertizat
| craniul a răspuns:

Eu stiu ca spermatozoidul traieste in aer 30 de min deci nu e posibil sa ramai insarcinata si chiar daca se intampla dp 2 min te-ai sters doar nu ai si bagat inauntru stai linistita

| denisa_2911 a răspuns:

Doamne ce intrebare, nu ai cum sa ramai insarcinata daca nu ai avut contact sexual, plus ca zici ca erai imbracata, era doar pe hartie, sigur te-ai speriat dar stai linistita, poti sa-i spui hartiei ca nici ea nu ramane insarcinatahappy

| ungurubulan a răspuns:

laughing n-ai cum sa fi insarcinata fat'o pentru ca nu a lasat in tinelaughing asa ca culcate linistita si sweet dreams laughing

| ungurubulan a răspuns:

Ti-l recunosc eu draga sau iti fac eu unu dar trebuie sa fi dezbracata sa fie adeverat. Oare cate ore ti-a trebuit sa te gandesti sa scrii asa ceva?

| nicolll explică:

Aveam mana doar stearsa (fara a ma spala) si m-am sters jos in zona intima cu hartie igienica dupa ce am fost la baie, si zic asa sa nu se fi pus de pe mana pe hartie vreun spermatozoid cand m-am sters

Răspuns utilizator avertizat
| gyorgya a răspuns:

Stai linistita, nu exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata, iar testul de paternitate se face doar dupa nasterea copilului prin testul de paternitate ADN.atentie mare pe viitor si e foarte importanta igiena, nu doar pentru a nu ramane insarcinata ci si pentru combaterea bolilor.

| onur a răspuns:

laughing) scuze ca rad... dar daca ai pus pe hartie vreun spermatozoid, CE? ramane hartia insarcinata in locul tau? Fii mai explicita poate nu am inteles eu big grin Te'ai sters cu hartie PE mana banuiesc nu? de sperma? nu ai cum sa ramai insarcinata. Deja te gandesti cum sa demonstrezi ca este copilul lui laughing Dmn. LAs'o asa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbesti cu maica-sa inainte.Succes garantat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor ii faceai laba ...hahaha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai fato? rolling on the floor
Spermatozoii mor in aer. Si oricum daca a trecut deja jumatate de ora sperma era deja uscata. Asa ca stai relax ca nu ramai insarcinata. Bafta la labuta (sau aialalta treaba) in continuarerolling on the floor)

P. S. Cand vei ramane insarcinata si partenerul nu te va crede ca e copilul lui pentru ca stie ca nu ati avut contact sexual, ii spui ca ai pastrat la borcan niste sperma de-a lui si ti-ai bagat-o tu in vaginbatting eyelashes.

| crisss_5134 a răspuns:

Draga Nicoll nu ai cum sa ramai insarcinata din moment ce nu ati avut contact sexual. Spermatozoidul nu e asa de inteligennt incat sa intre singur de pe hartia igienica si mai ales sa strapunga himenul.Stai linistita nu o sa ai o problema cu recunoscutul copilului, deoarece nu o sa fie unul pana la un contact sexual.

C.