| trista_5619 a întrebat:

Va rog, un pic de atentie: " si cand la un moment, iti dai seama ca ai trait in minciuna, ai trait iluzii desarte si ai avut sperante care le-a omorat, cu simpla indiferenta, doar cu nepasarea sa... " asta e tot la ce ma pot gandi acum, nu stiu ce sa mai spun, mi-a distrus viata doar cu minciuna cu care ma intalnea in fiecare clipa. Ce sa fac, ce sa-i spun ca sa-si dea seama ca a gresit foarte mult, ca nu a ales persoana corecta cu care sa se joace atunci cand are chef? N-a obtinut de la mine placerea aia in pat,, pentru ca i-am spus de la inceputul relatiei ca nu va fi nimic pana dupa casatorie, iar el a fost de acord. Nu inteleg, de ce a vrut sa se joace cu mine, stiind ca nu va obtine ceea ce vroia, imi spunea ca ma iubeste de asta este cu mine, dar mi-am dat seama ca a fost o minciuna. Acum nu imi gasesc un gand altul la care sa ma gandesc, decat acelea care le-am pus in ghilimele mai sus, ma simt de parca totul in jurul meu e numai ceata si nu vad nici un drum pe care s-o apuc incotro sa merg. (doar aici pot sa-mi descarc durerea din sulet, daca aveti sa-mi spuneti ceva sau vreun sfat, va multumesc, dar numai nu va bateti joc, mi-e de ajuns... )

2 răspunsuri:
| christinebubu a răspuns:

Nu ii demonstra nimic.
lasa-l sa vada singur ce a pierdut.
va realiza intr-un final cand va da peste alte fete care nu or sa aiba ce ai tu.
cum el ti-a omorat sperantele cu indiferenta, aplica aceeasi regula.
fii indiferenta.
nu-i arata ca te doare.
daca te tii dupa el si ii explici si il cauti nu faci decat sa te umilesti si sa i se faca mila/scarba de tine si sa nu-ti mai poarte respect

| betty17 a răspuns:

Paraseste-l. te complici mai mult cu astfel de baieti si suferi enorm. imi dau seama ca il iubesti, dar iti va face si mai mult rau cu minciunile si nepasarea lui. vei uita dupa ceva timp, decat sa traiesti asa? lasa-l si vezi cum va reactiona in lipsa ta, daca te va mai cauta dupa... poate ii place de tine doar pentru ca nu ai fost o prada usoara, daca tine la tine te va cauta si dupa. mai vezi dupa ce faci tu...nah asta e parerea mea