| diana_6879 a întrebat:

Va roggggggg foarter mult sa ma ajutati. help plzzzzzzz. am o mare problema. am stors cosurile si am ramas plina cu bubite si cu semne rosii pe fata. fa roggggg mult sa ma ajutati cu tratamente si remedii. nu pot sa merg la dermatolog pentru ca situatia financiara nu imi permite. vaaa roggggggggg mult sa ma ajutati va rogggg. dau fundoaie si voturi si raspunsuri inapoi celor care ma ajuta. va rogg mult sa ma ajutati. fundoaie+vot plzzzzzhelppppppp

Răspuns Câştigător
| andrrei08 a răspuns:

1. Daca storci un cos, inmoaie un pic varful degetului in spirt sau in aftershave si pune acolo. DAR mai bine e sa nu le storci niciodata, ele trec oricumhappy
2. Spala-te des pe maini si cu sapun si nu atinge fata.
3. Spala-te des pe fata, dar fara sapun! ca ori iti usuca fata ori o ingrasa, doar cu apa.
Important e sa nu pui mana pe fata big grin
4. nu manca GRAS sau IUTE, altfel iti face fata ca o fabrica de mustar. Mai ales ca e vara, mananca verdeturi, si daca tot apuci un castravete, taie 2-3 felii si da-le pe fata un pichappy
Sper sa iti fie de ajutor happy

2 răspunsuri:
| afly21 a răspuns:

Zineryt ===e cel mai bun tratament si asta in cel mai scurt timp.bft

| AndutzaPinkAngel2 a răspuns:

Mergi la farmacie si spune-i farmacistei ca problema ai, va sti sigur ce remediu sa-ti dea, sau poate vor trece cu timpul numai sa nu le mai atingi.Pentru cosuri iti recomand sa te dai cu lamaie pe cosuri ca sa-ti dispara mai repede si in fiecare seara sa-ti dai.