| Isulik336k a întrebat:

Va-ti intrebat vreodata : "cine sunt eu " ? Ce a-ti putea spune despre voi?

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Cine sunt eu? Sunt un pumn de nisip in bataia vantului. Cand sunt fericita, sunt un curcubeu pe cerul albastru. Iar cand plang, sunt o picatura ce se varsa in mare. Si eu mai sunt o pana in bataia vantului. Plutesc usor, usor… spre infinit. Spre nicaieri. Cine sunt eu? Eu… sunt o inima care bate. Cateodata mai incet, cateodata mai repede… bat, si ma mai si opresc. Atunci imi place sa ma gandesc daca sa mai bat sau nu. Si uneori aleg sa mai bat, alteori nu. Si atunci cand nu mai bat, totul se opreste. Timpul sta pe loc, totul in jur intepeneste. Eu as putea fi o stea cazatoare. Care se inalta cat mai sus, straluceste puternic si apoi… cade. Si prin caderea mea, sa aduc fericirea cuiva. Poate ca eu sunt o fata care vrea mai mult de la viata, poate ca sunt cineva care doreste imposibilul. Eu poate ca sunt… fata care doreste sa fie tinuta in brate si sa stie ca daca in momentul urmator, unul din noi doi va trebui sa moara, el sa fie pregatit sa-si dea viata pentru mine. Desi nu l-as lasa. Niciodata. As alege cu zambetul pe buze sa mor pentru el. Poate ca eu sunt o jumatate pierduta printre alte mii de jumatati. Si imi caut sufletul pereche. Alerg, si incerc sa aflu care jumatate mi se potriveste. Care ruptura o poate repara pe a mea? Eu sunt. Cu bune si cu rele. Sunt o raza de lumina. Care lumineaza o perioada si apoi, apune.
EU sunt, Madalina. big grin

4 răspunsuri:
| alone a răspuns:

Cine sunt eu? buna intrebare happy st o fata de 19 ani, draguta, simplla dar ft complicata. cu vise si dorinte :X care a avut norocul de a cunoaste baiatul care o face fericita si care sa o iubesca asa cum inubeste lumina soarelui, care ar face orce sa o stie fericita :X o fata care desi nu are prea multe, are tot, o fata ce nu stie de unde vine si nici unde se indreapta dar spera ca totul va fi bine... iubesc muzica, filmele, animeurile, pantufi ( ca orce femeie ) calatoriile etc asta st eu happy

| Stefania96dfg a răspuns:

Pai.cine sunt eu? Eu sunt eu! Nu ma poate nimeni inlocui. Poate uneori sunt enervanta sau altfel, dar asta sunt eu! Nu o sa ma schimb niciodata daca ciuva nu ii place! Ma indragostesc prea usor si apoi sufar prea mult, rad mereu chiar si cand mi-e greu! Stiu de gluma si nu ma supar prea usor. Nu e nevoie sa am placa toata lumea, cum nici eu nu-i plac pe toti. Asta probabil sunt eu. Nu exista doua persoana la fel...Fiecare probabil si-a pus intrebarea asta! Cine sunt eu!? Dar raspunsul va fi mereu diferit, pentru ca fiecare e diferit...

| missoriginal a răspuns:

Eu?
Hmmm...As putea spune atat de multe lucruri si totodata atat de putine...
Sunt doar o persoana ca oricare alta, cu calitati si cu defecte
Nu sunt perfecta, nici nu incerc si nici nu vreau sa fiu
Sensibilitatea mea e atat de mare incat uneori incep a plange fara motiv si stau si ma gandesc
Indiferenta ma caracterizeaza.Imi place sa fiu indiferenta si sa ma rup de realitatea asta cruda in care toti vor ceva de la tine
Sunt inteligenta,frumoasa,de treaba,vesela dar doar la exterior
Mereu trebuie sa port aceasta masca la scoala,acasa, uneori chiar si cu prietenii
Toti te vor perfect, toti vor ceva de la tine...
Uneori chiar ma gandesc de ce toti vor ceva in schimbul ajutorului lor.Cunosc foarte putine persoane care fac ceva pentru tine doar pentru a face un bine, neasteptand nimic in schimb.
Nu ma prea intereseaza parerea celorlalti despre mine

Eu ti-am spus o mica parte,, din mine''
De tine ce spui?

| 93George a răspuns:

Cine sunt? buna intrebare. Sunt clipa., sunt pasiunea, sunt dragostea adevarata insasi, sunt vantul ce adie oftand..., sunt lacrima ce iti mangaie fatasad, sunt cerul instelat din noptiile in care stai la fereastra si plangi ca eu sunt departesad..., sunt luceafarul ce iti mangaie obrazul, sunt omul ce nu te lasa la greu indiferent ce pret este nevoie sa platesc. In dragoste ofer tot ce am mai scump si dau dovada de o sinceritate si un devotament nemaiintalnit.La mine nu exista notiunea de infidelitatehappy. Daca este nevoie ma pun in fata tancului pentru persoana iubita. Fericirea o pot oferii insa DEZAMAGIREA niciodata.Dar atatea despre mine, eu prefer sa sa fac nu sa zic :X," Te iubesc iti spun intr-o secunda dar ca sa iti dovedesc imi trebuie toata viata"