| MarianDeluise a întrebat:

Va zic pe scurt.

Sunt cu o fata de 2 saptamani. O iubesc foarte mult, sunt mort dupa ea si ea la fel dupa mine. In fine nu prea conteaza asta.
Conteaza ca prietenii mei si ai ei ii tot zic ca, cand am sa incep scoala am sa o uit si am sa o las ( precizez ca eu trec a 9a, iar ea a 7a si nu prea mai avem timp sa ne vedem cum ne vedeam in vacanta ) si la inceput isi cam pierduse increderea in mine, dar usor usor si-a revenit. Noi ne iubim foarte mult, credeti ca daca incep scoala, ar fi un motiv ca noi doi sa ne despartim.? Sau ar trebui sa ii inlatur pe "prietenii " aia si sa continui ca si pana acum?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii tai au dreptate. "dragoste" de asta nu tine.

| BizSinir a răspuns:

Pai in primul rand trece in clasa a 7-a.Cati ani are 12-13? deci cu cine ai tu o relatie.Iti garantez eu ca nu stie ce vrea.Si stiu ca poate nu iti place ca iti spun asta dar nici tu nu esti vai asa mare incat sa realizezi ce inseamna o relatie...
lasa relatia si pune mana pe carte ca daca n-ai scoala-n-ai servici-n-ai servici-n-ai bani-n-ai bani te lasa fata

| BvBFan a răspuns:

Vei avea timp destul şi pentru ea. Nu vei mai sta cu ea 5 ore, vei sta 2-3, dar e ok. Nu ţi se pare?

Linişteşte-o şi garantează-i că îţi vei face timp zilnic să vorbeşti sau să te vezi cu ea.

Apropo la 14-15, "iubirea" nu e chiar iubire. Nu îţi înlătura prietenii doar pentru că vă şicanează, rişti să rămâi singurel. xD

| ExpertInDragosteSiSex a răspuns:

Despartiti-va,sfat de profesionist

| andrutsssa a răspuns:

Daca va iubiti normal ar fi sa continuati. Nu luati in seama pe nimeni. Gandeste-te un pic la parintii tai, sa spunem ca tatal tau e plecat in strainatate, asta ar fi un motiv ca ei sa divorteze? NU! Fa cei mai bine pentru voi, nimic altceva nu conteaza. Astfel veti demonstra ca distanta nu va poate separa si dragostea va deveni mai puternica. Sper ca te-am ajutat. happy

| AndreeutzaDanutzaDanu1973 a răspuns:

Inlaturati prieteni, dar nu foarte mult, poate o sa mai ai nevoie de ei. Stai doar un pic mai departat de ei si nu cred ca ai sa iti uiti iubita daca tu chiar o iubesti si nici ea pe tine nu o sa te uite daca chiar te iubeste si ea

| CCSS a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa luati o pauza Cum fac multi. Iar apoi cind veti avea mai mult timp liber sa va intilnitzi din nou.Asta te va ajuta sa te concetrezi asupra invataturii! Iar cind va veti revedea te asigur ca va veti iubi si mai mult!

| kiki89koko a răspuns:

Nu vreau sa-ti spulber visele si "trairile" dar baiatule la varsta ta nu exista IUBIRE ADEVARATA doar pare insa este o mica "dragoste adolescentina"! Nu mai fa atatea drame ca muriti unul dupa altul ca pun pariu ca inca sunteti vii amandoi laughing) App lasati-o mai moale amandoi cu gagicareala si iubirea ca o sa aveti timp destul mai incolo, asa ca mai puneti mana pe-o cartewinking