| anonim_4396 a întrebat:

Vara aceasta am facut cunostinta cu un baiat in sat la bunica mea ne-am intilnit 4 luni si 3 saptamini, dar practic am iesit cu el de 10 ori, deoarece eu am plecat in italia si nici el nu era din sat de la bunica, m-am indragostit de el foarte tare, la fel si el mi-a demonstrat ca ma iubeste, dar cu 4 saptamini in urma ne-am despartit, deoarece eu i-am scris un comentariu pe facebook si el la sters si mi-a spus ca maicasa il cearta deoarece are prea multe comentarii la poza, eu i-am zis de ce l-ai sters anume pe al meu doar noi ne intalnim sau maicata nu ma place, el nu a evitat sa vorbeasca despre asta, dupa 2 zile eu i-am spus ca intre noi gata el a fost de acord a reactionat foarte usor, eu mi-am pus pe facebook ca sunt in relatie cu un alt baiat, la fel a facut si el acest lucru, dupa ce ne-am despartit vorbeam ca prietenii si el mi-a scris intr-o zi ca s-a saturat sa fie gelos si sa se gindeasca ca ma tin cu altul de mina si ma sarut, intr-o zi cind am venit de la ore am vazut ca el m-a blocat si m-a sters din prieteni si de atunci ne certam in fiecare zi el imi spune cuvinte jignitoare cum ar fi de genu ca fac dragoste cu multi baieti, ca sunt o proasta, altele.eu inca mai sunt virgina, il mai iubesc si sufar ca ne-am despartit, nu pot intelege un lucru de ce el face lucru acesta si ma jigneste cu cuvinte urite si care nici nu sunt reale din faptul ca inca ma mai iubeste?

Răspuns Câştigător
| djraresdj a răspuns:

S-ar putea sa faca toate aceste lucruri din gelozie(tipic), nu ti-a raspuns probabil pentru ca a avut o zi grea si la ce ti-a spus banuiesc ca a fost din cauza cuiva care l-a impins de la spate sa se desparta de tine(gen mama lui), eu zic ca el inca tine la tine, dar ar trebui sa te intalnesti cu el pentru a clarifica tot, pentru ca e posibil ca cineva sa il blocheze din a socializa cu tine
Funda?happy sper ca te-am ajutat

| hubbaxD a răspuns (pentru djraresdj):

Pai dar eu nu ma pot vedea cu el deoarece sunt in Italia si plec numai vara, asta e si problema, si sincer sa nu fost in Italia imi era indiferent de el

3 răspunsuri:
| Iulia26 a răspuns:

Este un gest imatur din partea lui. E nebun de gelozie. De aceea se comporta ca un copil de 5 ani cu sora lui de 15 ani. Adica te uraste ca te iubeste. El incearca sa te uite refacandu-si parerea despre tine. Vrea ca in mintea lui sa fii satana de pe pamant. Asta e problema lui. Din pacate, nu gasesc nici o modalitate de a-l "vindeca". Daca baiatul este bolnav de gelozie, nu ai ce sa ii faci. Ar trebui sa il uiti, pentru ca iti faci rau singura ramanand cu unul ca el. Crede-ma, asa e cel mai bine.

| trianon6666 a răspuns:

Da,din faptul ca el te iubeste.In primul rind el vede ca tu suferi in urma lui si inca il mai iubesti chiar daca te jigneste.Incearca sa-l eviti, sa nu vorbesti cu el, sa nu il ei in seama pe o perioada. Apoi va veti imprieteni iarlaughing)