| cyborg a întrebat:

Salut, am cunoscut o fata cam acum o luna si la inceput nu am fost atras de ea, dar cu cat am inceput sa o cunosc am realizat ca o plac.Am ajuns sa vorbim zilnic, iar seara cam pana la 1-2 noaptea in fiecare zi.I-am zis ca sunt atras de ea in fata dupa ce mi-a zis ca ar vrea sa ma sarute, dar se abtine din cauza ca ii e frica ca dupa ce ne-am desparti ar pierde prietenia cu mine deoarece o inteleg, mereu o fac sa rada, ii place in compania mea si nu ar risca sa piarda aceste lucruri.Am realizat ca sunt in friendzone(cred, nu sunt sigur) si voiam sa aud cateva sfaturi in legatura cu ce as mai putea face deoarece vreau mai mult decat amici.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Poti sa ii spui ca asta este ca in povestea lui Creanga cu drobul de sare. Si mai poti sa ii spui ca tu ai sentimente pentru ea si ca suferi cand vorbiti sau va vedeti si stii ca nu puteti fi impreuna. Si ca daca unul din voi va fi cu altcineva, prietenia s-ar pierde oricum. Si ar fi indicat sa faci un pas deocamdata mic inapoi in relatie.
Acum serios, vrei doar sa fiti prieteni? Daca da, mergi inainte, dar daca nu, retrage-te si cauta-ti o fata care sa vrea sa fie cu tine.

4 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Ti-a zis ca vrea sa te sarute si crezi ca esti in "friendzone"? Wth. raised eyebrows

| SkyPilot a răspuns:

Invit-o pe afara, lasa fb. Forteaza un pic nota, spune-i ca vreti sa fiti impreuna. Gandeste-te un pic, daca nu esti cu ea iti pierzi vremea de pomana. Tu suferi pentru ca nu o poti avea, iar atunci cand ea isi gaseste pe cineva, ceea ce aveti acum se destrama oricum. Daca nu ai o relatie cu ea, mai bine iti vezi de treaba si iti cauti alta fata. Decat sa stai pana tarziu cu una cu care nu iese nimic, chiar e mai bine sa inveti, nu crezi? Deci spune-i clar, daca nu intrati intr-o relatie, nu vezi rostul sa continuati ce este acum.

| cyborg explică (pentru SkyPilot):

Iesim pe afara i-am zis chestia asta si scrisai sus ce a zis ca nu vrea si ca se abtine din cauza ca ii e frica ca dupa ce ne-am desparti ar pierde prietenia cu mine

| SkyPilot a răspuns (pentru cyborg):

Poti sa ii spui ca asta este ca in povestea lui Creanga cu drobul de sare. Si mai poti sa ii spui ca tu ai sentimente pentru ea si ca suferi cand vorbiti sau va vedeti si stii ca nu puteti fi impreuna. Si ca daca unul din voi va fi cu altcineva, prietenia s-ar pierde oricum. Si ar fi indicat sa faci un pas deocamdata mic inapoi in relatie.
Acum serios, vrei doar sa fiti prieteni? Daca da, mergi inainte, dar daca nu, retrage-te si cauta-ti o fata care sa vrea sa fie cu tine.

| Rusu_Bogdan_1998_a1Oq a răspuns:

Incearca sa o saruti. Daca nu merge macar o sa stii sigur unde stai.