| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a intamplat sa aveti senzatia ca persoana iubita nu va acorda destula atentie? I-am spus de mai multe ori si de fiecare data, si-a "corectat" atitudinea dar nu vreau sa imi dea atentie doar pentru ca ii zic eu.Nu vreau sa ii mai zic; ma simt de parca ii cersesc atentia.Ma iubeste si il iubesc. Ce sa cred? Cum sa reactionez?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fa si tu exact ce-ti face.Nu te suna, nu-l suni.Nu te cauta, nu-l cauti.Si,taci.Nu-i mai reprosezi absolut nimic.El,va observa schimbarea ta de atitudine imediat.Daca iti spune ca te-ai schimbat,replica-i si tu ca ii lasi spatiu,dar inseamna ca s-a nelinistit si te iubeste. Daca nu reactioneaza, inseamna ca il preocupa lucruri mai importante decat tine si nu-ti ramane decat sa afli care ar fi acelea. Oricum, sa cersesti atentie nu e o solutie.Deci,faci si tu ceea ce-ti face, va intelege.Mult noroc!

| Luori a răspuns:

Sa-nteleg ca pana acum i-ai atras atentia. Dar, pana cand poti continua asa? Cel mai bine e sa faci ceea ce tine de tine : sa-i spui ca te deranjeaza si ca doresti sa simti ceea ce daruiesti. Dar, in acelasi timp observa-i motivele pentru care nu-ti acorda atentia pe care-o doresti. Eventual, poate tu ceri prea mult.E posibil ca tu sa fii cea care cere prea mult. Discuta cu el, vezi la cine este buba.

| NoChanceForUs a răspuns:

Poate că vrea și omu libertate...ar trebui să respecți asta.

| Bubutza a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa fi indiferenta. Sa ii arati ca el nu te face pe tine, dar daca nu se schimba nimic incearca sa il fac sa inteleaga, dar nu spunandu-i, facand la fel ca el.
Nu stiu ce sa iti spun sa crezi, dar eu nu cred ca asa e o dovada de iubire. De aici intelegi uh ce vrei