| Amalia2305 a întrebat:

Vi s-a întâmplat să vă placă o persoană foarte tare cu care să vă vedeți, dar să știți 100% sigur că nu aveți nicio șansă cu el/ea? sad ce ați făcut sau ce ați fi făcut în această situație?

Răspuns Câştigător
| bbyyyyyyyy a răspuns:

Nu stii niciodata ce iti pregateste viitorul, am fost in situatia ta de 2 ori. Mai demult placeam un baiat mult, el era cu mine in scoala mai mare cu2 ani, care nu ma baga in seama de nici o culoare. dupa o vreme din plictiseala am incercat o relatie cu un coleg de-al lui si asa am devenit prietena si cu el si din pritenie e usor sa transformi dragoste. A doua oara a fost mult mai nasol. Era un baiat care nici nu stia ca exist, el era la o alta scoala si era si mai mare. In plus a castigat un titlu de "mister" la o competite pentru clasele a8a ce se organizeaza la noi in oras, acest lucru i-a dat si mai multe aere. Am incercat sa il uit, stiam 100% ca nu putem ajunge impreuna. Dupa cateva luni destinul s-a intors si el a ajuns impreuna cu una din cele mai bune prietene ale mele, si asa ne-am cunoscut mai bine, dupa alte cateva luni de prietenie el mi-a facut avansuri. Si sa iti raspund la intrebare : Ai putea incerca sa devii prietena cu el, dupa aceea vin de la sine, iar daca nu este posibil incearca sa il uiti. Cel mai bine!

9 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Am sperat, am incercat pana s-a putut!
Si daca nu s-a putu, am renuntat, dar nu de tot doar ca nu l-am mai pus pe primul pan.
Nu stiu ce motiva va impiedica sa fiti impreuna, la mine au fost multe...si serioase, si a mers pana la urma.Bafta!

| Amalia2305 explică:

Cu care să vă vedeți zilnic * scuzați greșeala

| lexzor a răspuns:

100%? Nu cred ca sunt niste nesanse asa de mari la acea persoana, in plus, nu cred ca esti atat de "rea" incat sa nu te placa, trebuie sa ii intri tu cumva pe sub piele si sa-l intrebi, dar daca te va refuza, sa stii ca nu va fi bun faptul ca-l vezi in fiecare zi, asta faci doar ca sa-ti rasucesti cutitul in raza. Daca te refuza ar fi bine sa incerci sa-l eviti. Daca el vrea sa aveti o relatie, o puteti intretine happy

| Frrramboise a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie happy Ce e mai naspa e ca suntem prieteni, ma vede ca pe o sora, imi marturiseste tot si as strica tot daca m-as apropia de el.Si doare,sa stii, doare al naibii de tare, dar nu se schimba nimic.
Stii ce am facut eu? Am lasat timpul sa rezolve ce nu pot eu. Si inca o fac, de o saptamana ma dau cu capul de pereti, si parca "durerea"s-a mai estompat... parca nu imi fuge gandul atat de ..des la el si poate asta ar trebui sa faci si tu. Oricum vei uita totul cand va aparea cineva in viata ta happy

| 7639781254 a răspuns:

Da, sunt in aceeasi situatie. Il iubesc de 3 ani si anul asta urmeaza sa intram la liceu si el da la alt liceu decat mine, deci tot ce sper este ca faptul ca n-o sa-l mai vad in fiecare zi o sa ma ajute sa-l uit. Crede-ma pe cuvant, nimeni nu te intelege mai bine decat mine. Stii cum e sa iubesti pe cineva 3 ani si sa-l vezi cum se saruta cu altele s.a.m.d? Iti spun eu: e oribil... crying

| oOoBrBoOo a răspuns:

Sunt in acea situatie...

| Amalia2305 explică (pentru oOoBrBoOo):

Pai si ce ai de gand sa faci?

| oOoBrBoOo a răspuns (pentru Amalia2305):

Incerc sa ma apropiu cat mai mult de ia si poate am vreo sansa maiales ca mi se pare ca se cam uita dupa mine sa vada daca ma uit dupa ia nu stiu dar nu prea vb cu mine eu incerc sa ma apropiu sa vad ce va fi... n-am nimic de pierdut.

| elenaruxandramadalina a răspuns:

E un sentiment naspa...chiar doare daca il placi cu adevarat, mai ales stiind ca nu ai nicio sansa...eu una am trecut peste si am incercat sa fim macar prieteni happy