| Totipentruunu a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa va ganditi la fosta/fostul si sa fiti cu alta persoana? Ce a-ti facut? V-ati intors sau ati continuat relatia?
Daca nu v-i s-a intamplat, atunci ce a-ti facE?

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu stiu, nu am fost pusa in situatia aceasta, dar... daca a-s fi pusa, m-as gandi in primul rand ce relatie am avut cu fostul, ce a fost intre noi, ce simt pentru. el si care a fost cauza despartirii, ce nu a mers in relatie de ne-am despartit si m-as gandi daca merita o noua sansa!
M-as gandi bine inainte de a lua orice decizie sa nu imi para rau, poate as mai da o sansa fostului daca il iubesc si nu il pot uita, dar depinde ce ar fi fost intre noi.
A-s pune in balanta relatia precendenta cu relatia actuala; m-as gandi ce simt pentru.fiecare si cu care mi-ar fi mai bine.Deci,depinde...daca as simti ceva pentru.actualul cred ca as ramane cu el odata ce am inceput o relatie, am cumva garantia ca relatia cu fostul va merge, odata ce s-a produs o ruptura? DAca as regreta ca il las pe actualul?
Deci sunt mai multe chestii la care trebuie sa te gandesti inainte, in primul rand pune-ti in ordine sentimentele.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Normal ca ma mai gandesc dar cea fost ramane in trecut si relatia actuala e de N-ori mai buna decat ce-am avut inainte!

| Bacemi a răspuns:

Mi s-a intamplat. Am incercat sa imi bag mintile in cap. Daca am vazut ca nu se poate am incetat relatia cu fata respectiva. Nu avea rost sa pierdem timp aiurea.

| Dizzydizz a răspuns:

Da, mai de mult
pai am continuat relatia... Din pacate. Putea fi o poveste draguta.

| irina20 a răspuns:

Da mi s-a intamplat. Dar nu m-am gandit niciodata sa ma intorc din drum. Daca nu a mers cand eram indragostiti, de ce ar merge dupa un timp. Mi se pare o prostie sa te intorci la fostul crezand ca veti relua de unde a ramas.Lucrurile se schimba, la fel si sentimentele la fel si oamenii.

| raisssa a răspuns:

Stiu cum e sa nu iti poti controla gandurile si sa iti zboare aiureabig grindar, din moment ce ai luat-o pe un drum paseste inainte si lasa trecutul in urma, presupun ca nu degeaba v-ati despartit. timpul o sa te ajute sa il uiti...bafta!

| fullmoon a răspuns:

O singura data dar cred ca este dragostea vietii mele. eram amandoi prea tineri cand ne-am cunoscut dar cu trecerea anilor poate ne-am dat seama amandoi ca povestea noastra... din principiu nu privesc in urma dar in ce-l priveste o revedere s-a impus ca o evidenta.