| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa fiti atat de atrasi de cineva de la prima intalnire incat tot timpul sa va ganditi doar la persoana respectiva? Eu nu cred in dragoste la prima vedere.

7 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Nu prea cred in dragoste la prima vedere, poate doar atractie la prima vedere.
Atunci cand vezi o persoana necunoscuta, in mod clar ceea ce iti place este aspectul. Insa se prea poate ca dupa ce cunosti respectiva persoana, sa nu-ti placa caracterul sau si deci...
Pentru a spune ca e dragoste, trebuie sa cunosti acea persoana.

| RAY a răspuns:

Eu cred in atractie fizica care da e foarte puternica

| Dariusuu a răspuns:

Nici eu nu cred în dragoste la prima vedere mai degrabă cred în atracție la prima vedere.
Știai că atunci când două persoane se atrag una pe cealaltă, în mintea celor doi se eliberează ceva substanțe din creier. ( nu mai știu cum se numesc )

| Lawliet14 a răspuns:

Se numeste CRUSH dar de obicei nu iese bine. E si reciproc? Insa mai cunosc un caz, s-au placut amandoi din prima, au facut nunta si acum au familie.

| catalinaicg a răspuns:

DA! Se poate. Si da este dragoste la prima vedere happy Si e SUPER TARE sa simti asa ceva ( impartasite fiind sentimentele ).

| BiancaMadalina93 a răspuns (pentru catalinaicg):

Da, ar fi super tare daca mi-ar fi impartasite sentimentele, insa eu simt ca nu e deloc asa big grin

| ioanacristina666 a răspuns:

Da,este posibil.Si sunt convinsa ca o sa treci si tu prin asta laughing E o atractie la prima vedere.Gasesti ceva interesant in persoana respectiva si simti ca vrei sa ajungi sa o cunosti mai bine.Deobicei cand vorbiti vedeti ca aveti si lucruri in comun si devii si mai interesat.Dar de obicei asta se numeste pasiune, obsesie...nu iubire.In astfel de cazuri devii obsedat, gelos....in iubire ai parte de stabilitate, protectie, incredere si este durabila.