| dulcica1 a întrebat:

Vi s-a spus vreodata ca nu va potriviti cu persoana de cuplu?
Daca da! cum a-*ti reactionat?
sa fie invidie? sau ceva de genu truth...
( eu la fel consider ca persoana respectiva a avut dreptate... ce parere aveti?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea mi se spune, ba dimpotriva, mi se spune adesea contrariul. Unii au pretentia ca semanam chiar si fizic, desi nu e adevarat.

| Bacemi a răspuns:

Mi s-a spus odata cineva dar dupa ce am incheiat relatia respectiva. Mi-a spus o fata asta dar abia dupa ce s-a terminat relatia. Mi-a spus ca nu a vrut sa zica inainte ca a zis ca nu e treaba ei. Nici nu o cunosteam prea bine atunci si a zis sa nu inteleg gresit intentia ei.

| Alisa a răspuns:

Mi s-a spus, mi se spune si nu numai o data. Parintii, cei din jur, toti, absolut toti nu ma lasa in pace din cauza asta. Ca nu ne potrivim, ca nu ne sta bine impreuna, etc. Mama are ce are cu el, ca nu e de mine, ca e slab, ca e urat, si cate si mai cate. Sunt satula pana peste cap de toate vorbele lor si prostiile pe care le pot spune. Ce ma intereseaza pe mine cum ne vad ei, daca noi ne iubim, si ne intelegem bine, ma respecta, ma apreciaza, etc. Eu nu ii bag in seama, prima oara cand i-am auzit le-am zis sa termine ca in felul asta ma indeparteaza de ei, si o sa fiu indiferenta. Acum asta si fac, si ii doare lucrul asta, ca nu le dau atentie cand vb cu mine, sau plec in alta parte cand are treaba cu mine.
Nu trebuie sa te intereseze ce zice lumea, ca gura lumii mananca mult rahat (mai pe romaneste), daca tu stii ca el te iubeste, si tu il iubesti pe el, vedeti-va de relatia voastra si nu mai puneti la suflet ce zic ceilalti.

Numai bine si o relatie cat mai frumoasa!

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna.
Pai de ce va luati dupa lume? crezi ca altii va vror binele? Nu crezi ca pers respectiva era doar geloasa si vroia sa va desparta? Daca tu il iubesti cu adevarat.nu mai asculta ce abereaza unii oh go on fa cum sti uh.sa faci bune si rele da macar sa stii ca sunt greselile tele nu ale celorlalti happy
Nu mai asculta de toti, ca nu iti vrea toata lumea binelewinking

| julieta a răspuns:

Nu mi s-a spus, si chiar de mi s-ar spune nu as acorda o foarte mare importanta pentru ca eu nu stau cu vb celor care nu ne plac s. a, noua ni s-a spus de foarte multe ori ca ne potrivim de persoane care ne vedeau pentru prima data, chiar ca semana unu cu altu.nu pune suflet la ce zic ce-i din jurul tau pentru ca nu conteaza parerea lor in relatie