| galopize a întrebat:

Viața sexuală îți poate afecta menstruația?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, daca nu esti prea mica (sub 17 ani si jumatate), viata sexuala nu ar trebui sa iti influenteze menstruatia. Daca ai dereglari dupa inceperea vietii sexuale, trebuie sa te prezinti la consult ginecologic

| Violleta2022 a răspuns:

Da, mai ales cand nu folosesti deloc protectie, ti-o poate afecta pe urmatoarele 9 luni, cand nu mai ai menstra dar apare produsul finit: copilasul!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Spor la treaba!

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu. Daca te pricopsesti cu o sarcina atunci menstruatia va lipsi o perioada.

| teo530 a răspuns:

Daca ramai insarcinata in urma actului sexual sarcina iti poate deregla menstruatia atat. Sanatate!

| Hammurabi a răspuns (pentru teo530):

laughing "Sarcina îți poate deregla menstruația"?
La 17 ani ar trebui să ai mai multe informații.

| teo530 a răspuns (pentru Hammurabi):

Ii poate intarzia cateva zile