| xDanielx2012 a întrebat:

Voi ati putea suporta o relatie la distanta?

16 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Guess what? am si merge! mai greu dar merge! vorbim f des la telefon, mesaje, mess, si merge! iti dai seama ca la un momendat unu trebuie sa renunte la orasul lui, sau amandoi.dar ca idee, daca vreti merge

| AikkoxD a răspuns:

Sigur, de ce nu?

| Annixlove a răspuns:

Prietenul meu cu care sunt de 6 luni, a plecat in Austria si nu vine pana in Decembrie. E greu, e foarte greu in unele momente in care mergi la petreceri si el\ea nu e langa tine sad Si e aiurea ca nu e langa tine sa te tina in brate sau sa te sarute, sa te alinte sad Dar daca tineti unul la altul faceti sa mearga. Si nici un sentiment nu se compara cu acela cand vezi persoana iubita dupa o perioada mai lunga de timp. Se pot intampla 2 lucruri : 1. Nu tine relatia si se lasa cu lacrimi si durere. 2.Se intareste relatia si cresc sentimentele. Si asa poti vedea daca intr-adevar poti avea incredere in persoana de langa tine. Eu iti doresc toate cele bune si sper sa fie varianta a 2-a si in cazul vostru! >big grin

| neutrino a răspuns:

Nu se pune problema sa suporti ceva ce nu poate exista.

| Felys a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita, nu va merge prea mult timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amice, asta depinde numai si numai de tine. Nu are rost sa asculti ce zic altii, ca sunt si negativisti printre ei.
Daca tu crezi ca suporti, ca vrei cu adevarat, ca intr-adevar merita o sansa, daca va intelegeti bine, atunci nu ar trebui sa te opreasca nimic, calea e libera. Sunt o gramada de relatii la distanta care au succes, gasesti povesti si pe gugle.
Si in plus, daca vezi ca merge, iti dai seama ca intr-un final veti ajunge mai aproape. big grin

| pisicutzamik a răspuns:

Buna eu una am suportat cand iubitul meu a plecat la munca si venea acasa la luna(distanta era cam de 250 km)si l-am asteptat cumintica, apropae o jumatate de an in timpul asta ne vedeam o data pe luna si acum suntem impreuna si avem o relatie la distanta adica cam 7 km unu de altu si ne iubim, eu cred ca, daca iubesti cu adevarat si ai incredere in persoana de langa tine vei rezista distantei!

| chazz a răspuns:

Daca ar fi una serioasa, da happytot ce e bun merita.

| December a răspuns:

NU! am incercat si nu merge. E ceva normal sa se strice la un moment dat. Sigur ca mai sunt si exceptii, dar putine. Parerea mea. Mai bine sa fie cineva din acelasi oras sau cel mult la vreo 50 km distanta. Ca sa poti ajunge si tu sau ea repejor si des!

| Dyaanaa a răspuns:

Eu am suportat o relatie de aproape 3 ani la distanta(ne vedeam rar, cum puteam)dar pana la urma s-a dovedit ca e mai bine sa renuntam desi dragostea era ENORMA!

| Simona020 a răspuns:

Probabil esti pe cale sa intri intr-o relatie la distanta, asa e? dar nu esti sigur daca va tine sau daca nu, te gandesti la departare si ca va fi greu sa va vedeti, sa fiti impreuna...Cred ca doar o persoana care a trecut prin lucrurile astea poate sa vorbeasca despre cum ewinking
Eu si sotul meu ne-am cunoscut pe internet.El canta, mie mi-au placut piesele. El din Bucuresti, eu din Brasov. Dupa 3 luni a si venit la mine sa ma vada si ne-am indragostit nebuneste. iar apoi timp de 1 an de zile nu ne-am vazut deloc... urmatorii 2 ne-am chinuit pentru ca ai mei nu il acceptau iar eu pe 22 decembrie 2009 stateam afara cu el intr-o patura pentru ca venise la mine si chiar nu aveam unde sa stam, asa ca am stat inveliti intr-o patura 5 ore la -10-15 grade, k asa e iarna la Brasovhee hee si vrei sa stii ceva? In ziua aia, mi-a fost CALD. Nu exagerez deloc. Faptu ca era langa mine, m-a facut sa nu mai simt ca imi degerasera picioarele, mainile. Pana la urma am venit eu la Bucuresti. Acum sunt cu el, si o sa avem un baiatel love struck
Si cand ma gandesc la tot ce a fost, imi dau seama ca a durut f mult intr-adevar pentru ca ne-a fost foarte dor unul de celalat. Dar a fost si oarte frumos.
Dragostea adevarata continua sa existe chiar si la distanta atata timp cat exista INCREDERE si iubire deplinawinking

| lucretian a răspuns:

BINEINTELES! eu am facut si copii de la distanta. prin webcam. merge garantat!

| IndiferentAnonim a răspuns:

Sa va spun povestea me: am cunoscut o fata din Bucuresti eu sunt din moldova o iubesc foarte mmult si acum 2 zile mi-a zis ca nu mai putem fi impreuna deoarece crede ca e greu de tinut o relatie la distantacrying iar eu nu bvreau so perd deoarece am mai avut o prietena pe acre am iubit-o si care ma distrus acum pe aceasta fata o iubesc mai mult cu toate ca este la distanta si nu vreau so perd ma puteti ajuta va rog?

sunt disperat nu ma pot gindi decit la ce mi-a spus ea

| IndiferentAnonim a răspuns:

Un sfat de la mine daca il iubesti nu renunta in nici un caz ca risti sa suferi si tu si sa ii frungi inima si lui nu renunta traeste clipele frumoase kear daca esti departe de el si iti este greu n renunta iti spun asta din propria experienta

| clau212 a răspuns:

Eu una da, eu cu prietenul meu..suntem de 11 luni impreuna, si ne despart multi km..ne vedem doar in vacante, e greu.dar putem suporta.aici conteaza sinceritatea, increderea.si iubirea.happy

| Silimarina31 a răspuns:

Eu una Nu! Deoarece este prea greu de suportat...