| Roby14 a întrebat:

Voi baietii, ce preferati? Fetele care sunt mai indraznete si intra in discutii cu voi sau mai timide care abia reusesc sa zica buna?

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fara sa stau pe ganduri prima varianta

| bogdan72 a răspuns:

Tipii carora le plac timidele sunt la fel de bolnavi ca aia cu obsesie pentru virgine.

Poti spune ca ar trebui sa fie timide intr-o masura cat de mica, fiindca pot parea vulgare altfel, dar sa nu poti lega o conversatie cu ea... not sexy. Fetele sunt in general cele frumoase, asta le da mai multa siguranta de sine. Faptul ca sunt constiente de frumusetea lor nu numai ca le face sa para si mai frumoase, dar le face sa para si mai inaccesibile - lucru care ii atrage pe cei mai multi. Nu vrei ce ai sau (crezi ca) poti avea usor.

| sayWhaaat a răspuns (pentru bogdan72):

Pure bullshit. Aproape fiecare baiat/barbat ar vrea ca fata/femeia de langa el sa fie virgina, sa fie el primul cu care ea experimenteaza lucruri, sa fie el primul din viata ei, si mai ales, sa nu si-o bage unde au mai bagat-o altii, ca in statia de metrou.
"Fetele sunt in general cele frumoase...", ce? Invata sa legi doua fraze inainte sa iti dai cu parerea si sa cataloghezi oamenii dupa propriile principii.

Legat de intrebare, de ce Dumnezeu mi-ar place una care silabiseste "Buna" intr-o juma' de ora? Toti baietii vor fete indraznete, iar pe cat posibil, am vrea chiar sa ne agate ele pe noi, aici glumesc.

| bogdan72 a răspuns (pentru sayWhaaat):

Am folosit "obsesie". Poti sa citesti mai bine inainte sa sari ca oparitu'...

| unknøwn a răspuns:

În general îmi plac fetele mai îndrăzneţe.
Câteodată am perioade în care îmi plac şi astea timide, dar în general nu o fac. Pentru că ăstea timide sunt pur şi simplu ENERVANTE cu timiditatea lor.

| Meaningful a răspuns:

Subiectul conversatiei si nivelul de energie fac diferenta la mine.

Prefer fetele care stiu ce vor, DAR nu vorbarete.

Vreau sa simt ca atunci cand imi vorbesc deja ma cunosc, deja suntem intimi.

In ideea in care nu mai este nevoia de formule de salut si intrebari gen,, cum ti se pare vremea''.
In schimb, sa vina si sa imi spuna ca si cum deja ne cunoastem : stii, ma intrebam, ce parere ai tu despre? Ce simti tu referitor la? Privirea ta ascunde ceva...
Vreau sa ma cunoasca pe mine, nu viata mea.
Sa observe ca sunt diferit de majoritatea baietilor si sa fie fascinata de asta.
Sa aiba instinctul acela matern, o nevoie de a afla ce simt pentru a ma proteja de a fi dezamagit.
Si totodata sa simt la ea o necesitate de a-si hrani speranta ca exista inca iubirea sincera, in care te abandonezi celuilalt.

| Mariiiiiiiiian a răspuns:

Hm, mie unul imi plac fetele putin mai indraznete, e mult mai usor de vorbit cu ele, nu te plictisesti. In fine, si fetele timide imi plac pentru ca sunt misterioase, si te atrag intr-un fel.

| costelpopa94 a răspuns:

Prostituatelelaughing

| colingavett a răspuns:

De obicei îmi plac timidele, dar și cele care vorbesc, până la urmă nu contează asta.Contează mult mai mult personalitatea fiecăreia și stilul ei de viață.În general detaliile contează.