| anonim_4396 a întrebat:

Voi care credeti ca sunt cele mai bune metode pentru a nu ramane insarcinata? Cele mai sigure adica.

3 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Cea mai singura e masturbarea laughing N-ai cum sa ramai gravida cu propria mana. In rest, toate metodele au o rata de esec. Metodele naturale sunt cele mai nesigure (25% rata de esec). Prezervativul si Ac, te protejeaza 90%, doar daca-s folosite corect. Depinde insa foarte mult si de fertilitatea femeii. Daca esti superfertila, rata de esec se mareste. Sunt femei care o fac neprotejat ani de zile si nu raman, iar altele raman cu tot cu prezervativ.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Abstinenta, cu siguranta!

| cookie01 a răspuns:

Cea mai buna metoda este sa nu o faci, celelalte nici una nu e sigura. Daca esti fata eu te sfatuiesc sa nu iti incepi viata sexuala. Te va feri de o multime de pericole.