| Austina345 a întrebat:

Voi ce ati face daca iubitul vostru v-ar minți ca e acasa, dar de fapt e in oras? Si asta de mai multe ori. Lui îi plăcea să meargă la beerpong si localul unde se organiza jocul ala punea poze. Si uite asa l-am surprins de 2 ori pe iubitul meu in poze cu 2 fete diferite. In restul cazurilor era înconjurat de băieți. El mi-a zis ca nu m-ar înșela niciodata, dar sunt fix la mijloc si mor de nervi ca m-a mintit si s-a mai si pozat cu altele. In conditiile in care el e foarte gelos si daca eu eram pozata cu altul mai mult ca sigur se despărțea de mine.

34 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu crec isi bate joc de tine, a vazut ca-i merge si continua asa

| RAY a răspuns:

Nu o sa te desparti de el,e drama va plac dramele, voi fetele sunteti masochiste emotional, va place sa va facem sa plangeti, bravo lui ca face asta, de baieti buni va bateti joc

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Baaai raule, iară te oftici ca nu te-a luat pe tine? big grin

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Daca ea nu vrea nu e nimic ca o pandesc noaptea pe strada

| Violleta2022 a răspuns:

Ii dai papucii in secunda urmatoare!

| Drimmero a răspuns:

Prea posesiva esti, inteleg ca nu e ok sa te apropii de altii cat timp esti intr-o relatie serioasa dar lasa-l sa se si distreze, n-ai cum sa tii un om in lesa. Te crizezi din orice

| Freya1 a răspuns:

Cand esti intr-o relatie trebuie sa existe comunicare.Aud de foarte multe ori "esti posesiv, esti isterică, nu lasi omul sa se distreze" dar nu se gândește nici unul ca daca ar vorbi cu tine si probabil nu ti-ar da motive de gelozie, ar petrece suficient de mult timp cu tine sau te-ar duce in cercul lui sa vezi ce face si cum probabil nu ai mai fi chiar asa.Si in fond de ce ati mai fi impreuna daca aproape mereu mergeți separat oriunde? Asta e o prostie indiferent de ce zice oricine si daca asculti sfaturi de genul "lasa-l mai liber,tu gresesti" spuse de niște bărbați singuri sau libertin faci o mare greșală.
Dacă pe chestii atat de mărunte ca si iesitul in oras o oră două te minte, pai in alte cazuri ce face? Ce certitudine ai tu ca nu te înșală sau nu face alte rahaturi mai mari? Dacă ii pasa de tine te ducea cu el treptat sa vezi ce si cum face ca nu cred ca ii stăteai in coaste, încerca să comunice cu tine si mai ales sa iti demonstreze ca e demn de încrederea ta nu sa te minta.
Nu esti prinsa la nici un mijloc, doar prostia de iubire si nu vezi ce face, sau refuzi sa accepti.
Si eu am avut iubit si acum am, dar nici unul dintre ei înafara de cafeaua de dimineata cu colegi sau sucul de seara daca ajungeau mai repede nu ieșeau fara mine si întâlnirile astea se făceau la barul pe care il stiam si eu din apropiere si anuntanduma unde sunt.In rest si la sfarsit de saptamana ei trăgeau de mine sa merg cu ei daca ne chema careva nu sa ma minta sau sa se ascundă, iar daca eu nu aveam chef pai preferă să stea cu mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

BlaBlaBla problema nu e la sfaturile noastre.
Problema e ca sunteti voi tipe cu insecuritati si cu neincredere in voi, de aia vreti incontinuu atentie si validare.
Sincer prea putini au rabdarea sa fie asa cum vrei voi.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ai o relație? Dacă nu nu are rost sa vorbim.
Eu sunt bine cu mine însumi, dar daca tie nu iti convine faptul că am spus că e corect sa petreacă timp impreuna sau sa isi integreze iubita in grup e problema ta. Daca ai avea o relație ai sti si tu ca inseamna 2 nu unu sau fiecare face ce vrea cand vrea, dacă vrei să faci ce ti se năzare stai singur, fa-ti aventuri sau o prietenie cu beneficii nu relație serioasă ca nu e de tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Citează din vasta lui experiența rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Depinde de ce a ajuns sa minta. Daca eram genul care vrea sa știe unde e el 24/24, exagerat de geloasa si posesivă, atunci as intelege ce l-a determinat sa ma minta si probabil m-as desparti. Daca am atat de putina încredere in mine înseamnă ca nu sunt capabilă de o relație.
Dacă ma minte deși știe ca nu sunt genul de iubita dădaca, mi-as pune semne de întrebare.Si probabil tot la despărțire s-ar ajunge.
Doar ca in primul caz e si vina lui, si a mea iar in cel de al doilea e numai a lui.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daaa,bănuiesc laughing

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Toate astea sunt cu dus si intors sti, dacă el vedea ca este exagerat de geloasă nu il obliga nimeni sa stea cu ea. Daca totusi alege sa stea cu ea inseamna ca nu e tocmai nebună, dar daca nici macar nu încearcă să comunice cu ea sa stie ce o doară, sa o duca cu el sa vada ca nu face nimic gresit daca e paranoică, sa ii faca un compliment daca e complexat dar poate sa o minta e ciudat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Nu sunt intr-o relatie Dar din ce mi se pare mai normal. La alte relatii.

Iesi, iti integrezi iubita la ocazii speciale, la niste prieteni apropiati.
nu-ti vi cu iubita/iubitul de mana si o arati la tot poporul, pentru ca nu e Shakira tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Dacă e paranoica cum zici tu, el n-ar avea de ce sa piardă timpul cu ea.
Înțeleg ca e geloasa.Posesiva.Asa sunt si eu.Dar asta n-ar trebui sa se transforme intr-o obsesie.Si contează si de ce e asa.La tipa care a pus întrebarea e clar ca e vorba de neîncredere.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da trebuie sa fie vedeta ca sa iesi cu ea in oras sau cum? Sau e brelogul tau sa te afișeze cu ea doar la nunți ca sa vada lumea ca te baga si pe tine in seama o femeie?
Eu am avut o relație de 8 ani, iar actuala o am de 3 si stim clar ca nu ne ducem de mana cand stam cu colegi dimineata la cafea până ne ia masina sau până intrăm în incinta, sau nu mergem coda unul după altul daca avem de mers până la un prieten sau o prietena sa vorbim ceva dar nu ne ducem sa băgăm la pacanele, sau la club sau ne pozam separat cu alti oameni de sex opus. Cand esti intr-o relatie serioasa nu e unu cea si altul hois, ca nici tie nu cred ca ti-ar conveni ca iubita ta sa se pozeze în club cu masculin cand tie ti-a zis ca e acasa doarme.
Cati ani ai daca nu te superi?

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu sunt geloasă si posesiva, dar cum ai spus si tu cu limite.
Eu oricum cred ca daca tot sta cu ea ar trebui să vadă ce are, dar ea poate e posesiva si geloasă iar el nepăsător si atunci e clar ce iese.Ea sta acasa si isi smulge păru din cap ca se simte poate inferioară sau nemultimta de situație iar el nici macar nu intreaba ce are sau sa se abtina din a mai face rahaturi din astea.

| Austina345 explică (pentru anonim_4396):

Păi tocmai. Puteam sa bag mana in foc pentru el ca nu mi-ar ascunde nimic. In schimb cand am vazut ca tot iese pe ascuns. In conditiile in care eu nu i-am interzis niciodata sa iasa. Abia acum dupa cate am aflat mi s-a mai dus din incredere si e groaznic sentimentul ca Eu l-am ascultat si nu ieșeam doar pentru ca asa spunea. Si uite ce făcea dragul de el. Pentru ca repet. Nu i-am interzis, ci doar i-am cerut sa ne spunem tot.
Si in momentul in care l-am întrebat de ce pe mine nu ma lasa sa ies, mi-a zis ca se temea sa nu fiu influențată de anturaje sau sa ma stric. Adică da. Ce sa mai zica si el. Iubita sa stea la cratiță acasa sa faca doar ce spune el, iar gagiu sa o arda prin localuri

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

"Cand esti intr-o relatie serioasa nu e unu cea si altul hois, ca nici tie nu cred ca ti-ar conveni ca iubita ta sa se pozeze în club cu masculin cand tie ti-a zis ca e acasa doarme."
In mod normal nu ar trebui s-o verific in fiecare seara unde e si daca e acasa, sau ce o face. Poate sa iasa/unde vrea farã sa stiu
Sau sa ma verifice.
Dacã vrea sa ma/ sa te insele o face si cu minciuni daca trebuie.

Putini, sunt eu imatur Probabil. Sau nu stiu cu ce se mananca o relatie

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă ești intr-o relatie trebuie sa stii unde e celălalt fara sa il interogheze sau verifici, trebuie sa fie suficient sa il/O suni si iti spune unde e daca e corect/corecta.
Cand sunteti intr-o relatie sunteti doi impreuna, nu fiecare cu aia a masi si face ce vrea.Aia se numeste aventura "ne întâlnim doar sa facem sex in rest nu imi pasa".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Austina345):

Desparte-te

| Andreeush a răspuns:

Adică iubitul tău e gelos și dacă tu erai în locul lui el se despărțea de tine nu?
Ți se pare normal, tu ce ai de gând să faci?
O să îi permiți să te mintă în continuare?

| sofisis a răspuns:

Eu i-as face scandal. Cum adica sa ma minta? Ca ce chestie? Eu sunt mobila? Sunt mascariciul lui? Nu isi poate asuma ce vrea sa faca si sa mi spuna? Atunci la revedere...

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Jet.

| Plato a răspuns:

Pai normal, doar nu e prost sa renunte daca ii merge.
El isi face de cap si tu stai linistita acasa, ca el e si gelos. laughing
"Tot la hoț ii e frica de furat"

Nu stiu cati ani ai, dar esti extrem de naivă. De muuuullttt il băgam la mă-sa la blană. Daca tu vrei sa fii tanti ce-i face mancare pe cand vine de la curve, problema ta, mult noroc.

P.s. Nu e rău sa ii faci mâncare, daca merita. laughing Faceti mâncare, pls!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Sau el a mintit-o ca sa nu faca scandal- ea si e o nebuna extrem de posesiva.
Nu l-a prins cu mâta in sac. A iesit si doar a facut niste poze, aia e nasol?
La asta nu te-ai gandit?

| Austina345 explică (pentru anonim_4396):

Recunosc ca amandoi suntem destul de geloși. Doar ca diferenta e ca eu l-am respectat și am evitat să fac lucruri care sa il deranjeze. Dar nu mi se pare normal sa mintă, si mai mult de atat sa vad poze cu altele. Evident ca am tot felul de scenarii acum in cap. Iar pozele nu le-a pus el. Si pagina localului respectiv. Adică dacă eu nu vedeam RANDOM el nu mi ar fi zis ca iese pe ascuns

| anonim_4396 a răspuns (pentru Austina345):

"el nu mi ar fi zis ca iese pe ascuns" in mod normal nu ar trebui sa-ti de a raportul si nici tu lui. Sunteti intr-o relatie nu legati unul de altul.

Bravo bine ca il respecti asa trebuie sa faci si in continuare si e foarte bine si ca iti faci multe scenarii, trebuie sa ai frica fata de el asa si functioneaza o relatie normala. Deoarece sti ce sa-ar fi intamplat? Dacã el te-ar fi respectat la fel cum o faci si tu, tu nu mai aveai interes deloc pentru el. Si erai tu acum intr-un local, dar spre deosebire de el, tu Probabil erai si in WC localului in genunchi.

| Goete a răspuns:

"El mi-a zis ca nu m-ar înșela niciodata"
- oare nu te-a inselat spunand ca e acasa, cand de fapt nu era?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde ai descoperit pozele alea? E chiar atât de tâmp incât sa le puna sa le vezi tu daca te-a mintit sau vrea sa-si bata joc de tine?
Dupa instinctul meu tu esti aia nasoala, ca esti extrem de posesiva. Dacã esti intr-o relatie nu ar mai trebui sa-ti lasi partenerul/a sa-si faca poze cu alte persoane? Serios? Ce relatie mai e si asta.

| 90210 a răspuns:

Eu spun sa-l lasi. Nu respecta relatia voastra si nici pe tine. E foarte clar ca a iesit cu cele 2 fete. Sa stea cu alea!

| Swetlly122 a răspuns:

Fă și tu ce ar face el! Stai liniștită, are balta pește

| ciocanelul69 a răspuns:

Off, voi raspunde si eu serios o data. Avand in vedere situatia data, el este prea posesiv si s-ar putea sa te manipuleze emotional. DA-L IN MORTII LUI DE MUIST.

| MaryLary675 a răspuns:

Eu iti sugerez sa inspectezi cazul asta si daca subsemnatul face scandal ca il suspectezi prea mult, fa si tu.Nu este normal si nici corect ca el sa isi faca poze cu 2 fete diferite si tu sa nu zici nimic, iar daca tu iti faci o poza cu un baiat, el sa aduca scandal, pana la punctul de a va desparti.