| Papusik_4304 a întrebat:

Voi ce ati face daca persoana iubita v'ar trata cu indiferenta?

Răspuns Câştigător
| channah_5883 a răspuns:

Mii s-a intamplat asta si am ripostat si i-am reprosat mai subtil dar am facut-o si nu m-a ajutat cu nimic asa ca cel mai bine este sa ii raspunzi cu aceeasi moneda. Daca te trateaza cu indiferenta inseamna ca ori ii esti indiferenta si te ia ca atare ori ai gresit cu ceva si te face sa iti dai seama de greseala si sa nu o mai repeti. Stii vorba aia: cateodata poti face mai multe cu tacerea decat poti face cu cuvintewinking
Eu as lasa lucrurile sa mearga de la sine pentru ca nu rezolvi nimic si daca incerci sa il faci gelos merge numai in cazul in care chiar te iubeste sau tine la tine pentru ca altfel isi face o parere gresita. Acum depinde si de mentalitatea lui si de cat de mult te cunoaste dar daca te vrea lasa-l liber si vezi daca se intoarce la tine, daca o face e ok dar daca nu inseamna ca nu a fost niciodata al tau. Oricum ar fi gandeste pozitiv in fond e pierderea lui nu a tahappy

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eşti indiferentă? Înseamnă că nu mai vrei nimic de la / cu mine.
La revedere.

| Razvan a răspuns:

I-aş da papucii.Mulţi au încercat să înţeleagă cum funcţionează mintea femeilor şi au eşuat.Eu nici măcar nu ma apuc. Eşti indiferentă=nu mă mai placi=ciao

| haiZI a răspuns:

Si de ce ar face asta?
As vorbi cu ea sa vad care e problema sau daca s-a intamplat ceva care sa ii determine comportamentul.pa

| DenisaAbdn a răspuns:

Depinde. Daca prin indiferenta te referi la situatii de genul iubitul tau nu te-a sunat, nu ti-a trimis sms atunci cand ai considerat tu necesar, nu a fost disponibil sa te insoteasca la cumparaturi sau la coafor de exemplu ( " nu-ti pasa de mine, esti indiferent, nu ma mai iubesti " )...
Sau iubitul tau nu mai reactioneaza la nimic, aveti o problema, iti doresti sa intelegi de ce s-a ajuns acolo, incerci sa comunici cu el si lui nu-i pasa. Asta numesc eu indiferenta.
Ce as face? As pune punct. Indiferenta creeaza un vid si nu mai poate fi vorba de o relatie.

| Anablondyi a răspuns:

As lasa`o balta pentru ca gandeste`te tu ca nu ai ce sa faci...sau daca chiar vrei, ignora`l si tu si o sa vezi ca o sai para rau ca nu ati mai fost impreuna/ ca nu e curios de tine

| Cristyn a răspuns:

Pa pa pa pap! asta as face

| elenaA_9063 a răspuns:

Eu stiu ce fac. Fac o criza de nervi si-l iau la intrebari. Nu e bine, dar nu ma pot abtine. Ori suntem golani, ori nu mai suntem? laughing

| andrey910 a răspuns:

As intreba-o de ce ma trateaza asa...doar sunt iubitul ei...nu ar trebui sa ma trateze asa.

| Alexandru_8107 a răspuns:

As proceda la fel, pe urma ce-o fi o fi...

| CNP a răspuns:

In primul rand aflu motivul si daca eu sunt de vina incerc sa remediez situatia iar daca nu accepta sa ramana cu indiferenta.

| antonia11anto a răspuns:

As parasi'o!