| angel1797 a întrebat:

Voi ce credeti ca este ceva rau? daca nu am mai fost virgina de la 15 ani

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Stai linistita nu e nimic rau, doar chestiune de barfa, la 15 ani natura deja a programat organismul sa procreeze. Ai grija actul sexual sa-l faci protejat sa nu ramaii gravida fara rost si Atentie! igiena obligatorie.Traiesteti viata.

19 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Da,te-ai lasat prostita ca o pipita ce esti si esti snoaba,ca te-ai luat dupa trendurile ce mustesc de cretinism, gen "vaiii, dar vreau sa imi traiesc viata sa ma bucur de ea si sa ma ard si cu trei oameni deodata ca totul e placere, daaaa". Poti sa faci si cancer de col uterin mai usor, riscul creste de 6-7 ori(amin!),da' mai grav mi se pare faptul ca faci parte din turma si o arzi pe chestii gen "dar,vai, nu m-a lasat, nu m-a prostit, ma iubeste", de unde esti si nitel imatura.Normal ca sta cu tine, daca i-ai pus fofoloanca pe masa!

| angel1797 explică (pentru Dumnezău):

Nu trebuie sa faci atatea aberatii.ok am inteles

| Dumnezău a răspuns (pentru angel1797):

Nu-s aberatii, chiar iti creste riscul de cancer de col uterin si poti ajunge sa ai si un caracter indoielnic, adica sa faci pe la 20 de ani sex cu oricine ar promite sa-ti puna si luna pe masa.De curiozitate, cati ani are tipu' ce-l tii pe langa tine?

| angel1797 explică (pentru Dumnezău):

| Tmcn a răspuns:

Eşti şi erai prea mică, punct.

| MauiNight a răspuns:

Atata timp cat esti pregatita fizic, psihic si bine informata, nu este nici-o problema.

| Danutul22 a răspuns:

Problema nu e happy Ai 15 ani esti matura.din pacate Hombre a spus totul.dar nu uita ceva..protectia e cel mai important lucru.

| Norvegianul a răspuns:

Pai... te-ai cam grabit, dar acum asta e, nu mai poti schimba nimic. La 15 ani nu prea poti incepe o relatie care chiar sa tina, probabil acum nu mai esti cu baiatul care te-a dezvirginat. Trebuia sa mai astepti, ai toata viata sa faci sex, de ce trebuia sa incepi de la 15 ani?

| angel1797 explică (pentru Norvegianul):

Ba da inca sunt cu el de 1 an si 8 luni

| angel1797 explică (pentru Norvegianul):

Nu stiu nu am planuit atunci ...nu mi-am dat seama

| Norvegianul a răspuns (pentru angel1797):

Acum nu mai ai ce sa faci, dar incearca sa nu faci prea des sex fiindca s-ar putea sa-ti afecteze sanatatea. Sa frecventezi ginecologul.

| drhotzu a răspuns (pentru Norvegianul):

Ce maaaaaaaa?
de unde ai scos-o pe asta cu sexul des afecteaza sanatatea? esti catolic medieval inchizitor?

| drhotzu a răspuns (pentru Norvegianul):

Stai linistita ca nu e nici o problema cu varsta la care ai inceput viata sexuala. singura problema este de moralitate, dar cine suntem noi sa judecam cand ai inceput viata sexuala? a fost decizia ta! si trebuie sa fii impacata tu cu ea! din punctul meu de vedere nu ai de ce sa iti faci griji, nici medical si nici "spiritual". mergi si fa sex!

| Norvegianul a răspuns (pentru drhotzu):

Afecteaza sanatatea daca esti inca in crestere. Daca a facut-o la 15 ani riscul de a avea cancer la col e mai mare, de exemplu. Si nu ma refer doar la sanatatea fizica, ci la si cea psihica. Eu nu stiu ce fel de persoana e fata care a pus intrebarea, poate nu este cazul ei, insa eu am generalizat. Nu m-am referit la sexul des atunci cand esti matur, atunci e bine sa faci de cate ori vrei thinking

| drhotzu a răspuns (pentru Norvegianul):

laughing)) nu exista nici o dovada medicala care sa sustina ceea ce spui tu acolo! ce treaba are cancerul cu sexul? si atat timp cat e consensual si este facut din placere de ce sa aiba probleme psihice? si ce treaba are cu sexul in timpul cresterii? ce esti la sala de forta in care nu este indicat sa ridici greutati pana in 16 ani?
deci: tot ceea ce spui tu acolo este total deplasat... si sunt chiar curios de unde te-ai inspirat tu! chiar sunt curios pe ce site-uri ai citit treburile astea, daca poti sa imi spui.

| Norvegianul a răspuns (pentru drhotzu):

Sincer sa fiu nu mai stiu pe ce site-uri am citit chestia cu cancerul, am avut mai multe "surse de inspiratie" in care erau citati doctori ginecologi, dar oricum, corpul unei fete de 15 ani nu este pregatit pentru sex, parerea mea (si nu numai a mea).
Repet, eu nu am zis ca este cazul ei si probabil sunt cazuri particulare in care pot interveni probleme psihice daca iti incepi viata sexuala prea devreme. Pana la urma nici nu prea trebuie confirmare pe nu stiu ce site, mi se pare logic, la 15 ani fetele ar trebui sa se gandeasca la cu totul altceva, nu la sex. Pana la urma unde mai e copilaria? Sexul e un lucru usor de facut si ai mult timp sa-l practici, de-aia nu inteleg de ce tot mai multe fete de varste mici isi incep viata sexuala. Ma rog, poate oi fi eu prea "incuiat" sau prea strict la 21 de ani, insa nu mi se pare un lucru normal si sanatos.

| yellowalien a răspuns (pentru Norvegianul):

Nu esti incuiat, esti doar prea politicos cu unii care nu merita happy

| Norvegianul a răspuns (pentru yellowalien):

I know. I wanna change but I can't sad

| yellowalien a răspuns (pentru Norvegianul):

Nope, you don't have to. Doar invata un pic din tainele sarcasmului, ca sa nu mai consumi energie aiurea si sa te si distrezi cu prostia altora. happy Energie pozitiva mocahee hee