| angelinthedark a întrebat:

Voi ce credeti? Iubitul meu nu mi-a facut niciodata un cadou, nu sunt materialista si nici nu imi sunt de mare folos cadourile, dar totusi un mic gest nu mi-ar strica. De comportat se comporta frumos, nu zic ca nu, imi arata ca tine la mine, nu am mare nevoie de un cadou din partea lui decat de iubirea lui, dar totusi cand vad alte prietene cand primesc mici atentii ma simt aiurea ca eu nu am nimic de la el, ceva ca amintire sau chestii de genul. Oare nu ma iubeste?

Răspuns Câştigător
| myworldis5784 a răspuns:

Okay pot sa iti zic ca eu am fost prima care i-a facut un cadou prietenului meu, dupa asta nu mai existau problemede acest gen.
Te iubeste si dragostea nu se exprima prin atentii, de genul cadouri.
Important sunt amintirile frumoase petrecute cu el impreuna, se asterne praful peste cadouri si poate ca cu timpul le si dai uitarii insa amintirile din inima ta vor trai vesnic asa ca don't worry be happy!
bafta

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate nu are destui bani.

| catthshshshs a răspuns:

Eu primesc aproape mereu cate ceva de la iubitul meu.(flori, ciocolata si alte lucruri).

Nu inseamna ca el nu te iubeste daca nu iti face cadouri, si, cum a spus si harciog, cred si eu ca el nu intelege dragostea ca pe ceva bazat pe cadouri.

Sa-ti dau un exemplu.Am o prietena care trece exact prin ce treci tu.Si il cunosc si pe prietenul ei si stiu ca o iubeste enorm.Nu i-a adus niciodata o floare.De ce? Raspunsul lui a fost ca, desi o iubeste mai mult decat viata lui, nu ii place sa umble cu florile pe strada pentru ca se uita lumea lung la el si se simte prost.

Cadourile sunt ceva simbolic.Mai mult conteaza dragostea care ti-o poarta, crede-mawinking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Aţi putea discuta asta. Dacă el are bani e posibil să nu îţi dea cadouri pentru a se asigura că nu umbli după banii lui. Sau e posibil să nu fie genul care face cadouri. Încearcă fie să îi faci tu un cadou să vezi dacă face şi el ceva, fie discutaţi despre asta.

| Victoria a răspuns:

Mie nu mi s-ar parea frumos din partea lui, pentru ca in fond gestul conteaza. Nu trebuie sa fie neaparat o bijuterie, o floare mi-ar ajunge. Dar nu te gandi ca nu te iubeste doar din aceasta cauza, poate el percepe altfel iubirea.

| anna01 a răspuns:

Fa-i si tu in cadou si vezi cum reationeaza, apoi spune-i direct ca ti-ar placea sa-ti ia ceva, nu neaparat costisitor.Educa-l! Sau poate planuieste/strange sa-ti un cadou mai semnificativ.

| i.love.me a răspuns:

Fa'i u un cadou. apoi o sa se simta sa iti faca si tie unul
vezi si u

| julieta a răspuns:

Cat timp aveti de cand stati impreuna? dragostea nu sta in cadouri s. a. uite iti zic ceva, eu am o relatie de aproape 5 ani, prietenul meu in toti acesti ani mi-a adus doar 2 buchete de flori, 1 cand ma cerut de nevasta iar al2-lea de Dragobete.in rest mi-a daruit alte cadouri, destul de semnificative dar.nu flori, l-am intrebat dc nu face asta, simt si eu nevoia sa vad ca imi aduce un buchet de flori dar. o sa ma uit lung dupa el. mi-a spus ca nu simte el nevoia sa-mi ia flori se simte ciudat, mai bine imi cumpara altceva. Mi-a spus ca urmatorul buchet va fi cel de mireasa happy, nu am cum sa-l schimb sau sa-l oblig sa faca ceva ce nu vrea. spune-i delicat ca iti doresti ceva de la el, o mica atentie pe care vrei sa o pastrezi si sa o vezi atunci cand iti va fi dor de el si nu ve-ti putea fi impreuna, incet incet poate isi va da seama ca simti nevoia sa ai ceva de la el, mic dar din suflet

| constantyna a răspuns:

Sunt si barbati care nu fac daruri materiale, ci se pregatesc sa ofere ce au ei mai scump:dragostea lor.

| LCD a răspuns:

Fa-i tu prima un cadou, lasa sa treaca timp si poate ca o sa-ti faca si el
(s-ar simtii naspa, sau asa e normal)
sau. poate ca chiar nu pune accepnt pe cadouri si chestii din astea

| lacrimi a răspuns:

Poate ca nu considera ca dragostea se manifesta prin cadouri, sau prin ''acum trece tiru', ma pun in fata lui sa vezi cat te iubesc''.

| ffy a răspuns:

Deci nu pot sa cred asa mi s-a intamplat si mie exact la fel.Eu ii faceam foarte des cadouri de de alea scumpe si nu numai lui si mamei lui si surorii lui si in schimb nu primeam nimic. Poate nu stie ce semnifica acela un cadou pentru o fata, poate e prea copil... Poate ca nu-l intereseaza chestia asta si de asta ignora acest lucru...Parerea mea e sa discutii ce el

| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a răspuns:

Mi se pare apsurd sa te gandesti ca pentru simplu fapt ca nu ti-a dat nimic nu te iubeste. Spui ca iti arata ca tine la tine dar totusi nu stii daca te iubeste. Poate, nu s`a gandit la asta sau are un alt motiv.Nu mai pune la suflet orice lucru neimportant si accepta-l asa cu este pentru ca intr-o zi s`ar putea sa nu-l mai ai si crede`ma nu`ti doresc asta! BYe!

| ruxy_4595 a răspuns:

Sincer poate te iubeste dar nu indeajuns incat sa fie atent cu tine atent la nevoile tale orice femeie simte nevoia sa fie rasfatata nu te pot sfatuii sa vb cu el deoarece n-ar intelege doar tachineazal spunandu-i mereu mai putin obiectiv ce cadouri le fac prietenii prietenelor tale adica ceva gen : "iubi uite ce ia luat X lu Y nu e frum?" laughing) nu stiu trebuie sa te gand bine pe cat de mik pare e un lucru f important. pupici sper ca team putut ajuta :*

| alee_3151 a răspuns:

Helloooo! E absurd sa spui ca nu te iubeste din cauza unor cadouri! Poate pentru el asta conteaza foarte putin, la fel ca pentru tine de altfel. Dar tu i-ai facut vreun cador? Incearca. Sa vezi. Fa tu primul pas daca el nu-l face. Sa vezi apoi cum reactioneaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubeste dar nu cred ca intelege dragostea ca venind prin intermediul unor cadouri ci ca pe ceva mult mai profund.

| vintagegreen a răspuns:

Daca te-ar iubi, ti-ar face cadouri. dar tu i-ai dat pana acum vreun cadou lui? ca poate s-o gandi ca daca tu nu i-ai luat, nici el nu o s-o faca.

| Alina_5013 a răspuns:

Te inteleg perfect, mi-am pus si eu aceasta problema! el nu-si da seama cat de mult conteaza o astfel de atentie pentru fete, nu trebuie sa fie ceva de valoare, si o floare conteaza enorm! nu vreau sa fiu la extrema si sa spun ca poate e zgarcit, daca ar fi asa, poate ca ar fi zgarcit si cu sentimentele! fa tu primul pas si daruieste-i ceva...se va simti obligat sa-ti intoarca gestul!