| SweetCherry a întrebat:

Voi credeti ca daca imi apar cosuri din senin inseamna ca m-am indragostit? happy

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-are absolut nici o legatura.

| Zenithf a răspuns:

Se poate ca atunci cand esti indragostit/a sa iti apara cosuri. Asta pentru ca emotiile s. a. ce simti iti fac glandele sa lucreze "overtime". Dar cosurile sunt o aparitie mai obisnuita in pubertate, cand glandele lucreaza ca si chinejii. laughing

| Adyr0 a răspuns:

Asta cred ca-i ce mai tare intrebare de cand sunt pe TPU. Auzi sa-ti apara cosuri pe fata ca te-ai indragostit rolling on the floor. Pfoai nu mai pot de ras laughing. Cosurile-ti apar atunci cand organismul trece printr-o perioada de schimbare si sunt in stransa legatura cu activitatea hormonala. Pot sa-ti mai apara si daca nu te-ai mai spalat de multa vreme, transpiratie, dar in nici un caz din cauza ca te-ai indragostit laughing. Mi-ai facut noaptea mai frumoasa cu intrebarea asta laughing.

| deea40 a răspuns:

Nu asa e o prostie.
ai ajuns la pubertate de asta iti asa cosuri poti merge al un dermatolog pentru a scapa de ele tongue
bafta
sper ca te-am ajutat

| claudia_7744 a răspuns:

Nu asta e cea mai mare prostie pe care neo spun parintii sa ne faca se ne rusinamrolling on the floor! adolescenta inseamna cosuri:p e normal mai dev sau mai tarziu tuturor ne aparehee hee

| anduta160 a răspuns:

Nuuu:laughing) ce treaba au cosurile cu iubirea?confused

| aangelia a răspuns:

Bogdy 2009.
"Nu e din cauza ca devii adolescenta(cosurile care iti apar se numesc acnee), aceasta fiind cea mai grea perioada a vietii unui omlaughing"
da, este din cauza ca devii adolescent, dar nu se cheama acnee
acnee inseamna cand iti apar foarte multe cosuri... nu 3-4winking

| Lost In Your Smoke™ a răspuns:

Nuhappy in locul tau as da vina pe pubertatehappy

| bianca a răspuns:

Astea sunt doar superstitii, mituri

cosurile apaar pentru ca esti adolescenta nu pentru ca te-ai indragostit

si nu apar din senin tongue

| SweetCherry explică:

rolling on the floor) Mai nici eu nu cred dar cred ca este o coicidenta si nu are legatura cu igiena ca ma spal zilnic laughing

| Liviu a răspuns:

E na
vezi ca o sa iti mai iasa un al 3 ochii
Astea's vorbe din batrani ^^
Cosurile apar... la varsta pubertati
Cred ca ai in jur de 13 14 ani poate sa fie si un semn de la pubertate de la menstruatie
asa am mai citit si eu ^^

| bogdy2009 a răspuns:

Nu e din cauza ca devii adolescenta(cosurile care iti apar se numesc acnee), aceasta fiind cea mai grea perioada a vietii unui omlaughing

| darkgirl_9581 a răspuns:

Cosurile sau acneea este o problema cu care se confrunta majoritatea adolecentilor la PUBERTATE. Pubertatea fiind acea perioada in care corpul sufera anumite transformari. Una din acele transformari este apartia acneei. Daca se agraveaza consulta un dermatolog.

Apropo, cand te indragostesti iti apar fluturi in stomac nu cosuri pe fata;)).
uite un link poate te ajuta :

http://www.netmedic.ro/......escentilor

| pauladrian a răspuns:

Ti-a iesit dragostea pe fata happy

| XXy a răspuns:

Hormonii sunt de\vina

| liaa a răspuns:

In nici un caz nici nu am auzit pana ak de asa ceva. Aparitia cosurilor nu are nici o legatura cu faptul ca te-ai indragostit

| Dulcinela a răspuns:

:-J
povesti

| daniela_9291 a răspuns:

Asta ne zicea noua diriginta... dar stii ce cred ca este adevarat, mi mi-a placut de un tip si de atunci am cosuri, dar acum l-am cam uitat si au inceput sa disparalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nope. Ar fi un semn să te speli mai des.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da