| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti in compatibilitati de zodii? adica daca ai intalnit pe cineva si zodiile dintre noi nu sunt compatibile, ar trebui sa ma pun pe ganduri? adica e adevarat ce spun acolo ca nu esti compatibil cu acea zodie, nu te intelegi cu acea persoana? sa conteze in relatie macar 5% din asta?

Răspuns Câştigător
| Kerryn a răspuns:

Pai pinca in ultimii ani am crezut si eu in aceasat "compatibilitate" dintre zodii, care mai potrivita, care nu. Tot citeam pe net articole si chestii de genul asta, chiar si sora mea imi spunea cu care zodii nu se intelege si ca crede absolut in aceste lucruri cu compatibilitatea. Am inceput si eu sa cred la fel, pina cind nu m-am indragostit de un Capricorn, eu fiind Varsator am citit ca nu ma potrivesc cu capricornii si ca intre noi poate exista doar o scurta relatie si apoi strict prietenie. Sa iti spun cinstit cit am citit eu despre compatibilitatea asta de putine procente intre capricorn si varsator nu mi-am dat deloc sanse cu el, si am ramas cam disperata. Totusi pina la urma am hotarit sa pun punctu, sa nu mai cred in compatibilitate, superstitii atita timp cit il iubesc, si sa-mi ascult inima, caci ea stie mai bine de ce am nevoie eu. Acum ne iubim ambii de murim unul dupa altul, nu putem o clipa sta fara sa ne ducem dorul, suntem inebuniti, chiar daca esti si o diferenta de virsta de aproape 5 ani, chiar daca este o distanta de 1200 km, chiar daca in horoscoape scrie ca nu ne potrivim! Totusi suntem impreuna, si iubind mi-am dat seama ca nu conteaza nimic in lume, ci doar ceia cum ma simt eu. De ce sa cred in niste prostii cind am o intuitie si o inima care nu da de gol nicicind? big grin Sa fim seriosi, sa dechidem ochii si sa intelegem ca in iubire nu exista nici o limita, nici un stop, nici un infinit! iubirea e cel mai puternic lucru :3 si apoi poate ca ai putea sa tii cont de citeva lucruri, superstitii in diferita cazuri, ci nu si in iubire, acolo gindeste sufletelul taubatting eyelashes Bafata, eu una iti spun ca nici 1% nu conteaza in relatie prostiile alea, daca stii ca "el" este alesul vietii tale, jumatetaea care te face implinita! Deja crezi cum iti doresti tu, eu mi-am expus parerea mea, si o cred una corecta. Ascultati inima tongue ea stei cel mai bine decit toti ce si cum trebuie sa urmezi! :* Sper ca ti-am fost de folos.

4 răspunsuri:
| cupcake02 a răspuns:

Este cat de cat adevarat, insa nu trebuie sa iti traiesti viata in functie de asta. Daca iti place, da-i o sansa. Poate te va surprinde...

Răspuns utilizator avertizat
| nekokami a răspuns:

NU! absolut deloc! ex:eu varsator, el capricorn-total nepotriviti din punctul de vedere al horoscopului-si suntem de 9 ani impreuna.tu ce crezi?¿

| DricA a răspuns:

Zodiacul iti spune cu ce zodii te potrivesti de la bine la foarte bine. Daca in compatibilitate zice ca nu va potriviti sau ca sunt sanse mici de a supravietui relatia voastra, nu trebuie sa te descurajezi. Eu am gasit pe zodiacool.ro compatibilitati care m-au multumit si chiar daca acolo scria ca nu suntem compatibili 100% m-au ajutat detaliile de pe acolo sa inteleg de ce nu suntem compatibili si asa am stiut ce sa indrept. Bafta!
https://www. zodiacool.ro/zodii/zodiac-european/compatibilitate-zodii