| StefaniaM a întrebat:

Voi credeti in dragoste la prima vedere? ARGUMENTATI-VA PAREREA![sincer, mi se pare cam ciudat sa te indragostesti de un tip pe care nu-l cunosti].Dau Fünda

Răspuns Câştigător
| crazytalk a răspuns:

Nu poti sa te indragostesti de un necunoscut. Vezi un tip si iti place la nebunie. Ajungi sa fii cu el. Dar nu te gandesti ca acea prima senzatie e doar o iluzie a dragostei. Te indragostesti de o persoana nu la prima vedere ci dupa ce iti place, dupa ce ajungi sa il cunosti si stii ca esti indragostita cand nu prea ii mai gasesti defecte.

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In dragoste la prima vedere nu cred dar in atractie, da

| Ofiintă a răspuns:

Eu zic ca este cea mai frumoasa!

Adica, gandeste-te, sa ai o zi ca si orice alta zi, plictisitoare fara chef de viata, fara sperante prea mari, sa iesi din casa si sa dai ochii cu cineva si din start sa ai sentimente fata de aceea persoana, sa-l consideri special fara a stii ceva despre el, iar el sa reactioneze asemenea. ( un fel de va lovit sageata lui cupidon).Pe urma noaptea sa adormi gandindu-te la el!
Cred ca asta este o atractie pe care o simti fata de o persoana, fara sa stii ca are sau ca n-are pozitie sociala foarte buna.
Omul in sine conteaza, foarte multi spun ca n-are cum sa iti placa din start de cineva deoarece nu stii nimic despre el, caracterul in sine conteaza, eu cand ma indragostesc tot timpul asa mi se intampla, ca si din prima vedere sa ma atraga aceea persoana! Normal ca nimic nu-i roz, am trecut si printr-o dezamagire mai recent!

Eu nu condamn oamenii care nu inteleg despre ce vorbesc, daca nu ti s-a intamplat nu ai de unde sa stii, de exemplu eu nu cred in " pe parcurs" adica sa ajungi sa te indragostesti de o persoana pe care il cunosti de mult timp si care nu reprezenta nimic pentru tine!
Numai bine!
pa, pa

| DeeaMarry a răspuns:

Si mie mi se parea inainte sa il cunosc pe iubitul meu, cu care am o relatie de mai bine de 2 ani.
Cred in momentul ala magic in care simti ca persoana din fata ta va ocupa un loc special in inima ta, desi abia ai cunoscut-o. Simti ca e potrivit/potrivita pentru tine, desi abia ii stii numele. Iar daca mai ai si norocul sa il/o imbratisezi, simti ca ai vrea sa opresti timpul, te simti cu adevarat fericit/ fericita!
Desigur, iti dai seama ca il/o iubesti, atunci cand realizezi ca inima nu te-a inselat.

| Loveyourself a răspuns:

NU! asta-i patetic... poti sa spui ca-ti place cum arata si dupa, daca ai ocazia poate faci cunostinta cu el/ea. abia atunci pooate te indragostesti happy
ei bine mai exista si chestia aia cu ''cred in dragoste la prima vedere pentru ca de cand am vazut-o pe mama, am iubit-o''
love struck sper ca te-am ajutat

| Oana92 a răspuns:

Nu cred in dragoste la prima vedere pentru ca e nevoie sa cunosti ceva mai bine un om pentru a putea spune ca il iubesti. Dar cred ca exista atractie la prima vedere, un fior mai specialbig grin

| Dariusuu a răspuns:

Nu cred în așa ceva, dar cred în atracție la prima vedere.

| Cristiann25 a răspuns:

Nu exista dragoste la prima vedere decat ATRACTIE FIZICA! Pana la dragoste e cale lunga si cine cunoaste stie ce zic aici! Te pup.

| croissant a răspuns:

Nu cred, trebuie sa cunosti cat de cat persoana si dupa iti dai seama daca este ceea ce vrei sau nu. Dragostea apare in timp nu asa intr-o secunda.

| 26Geo a răspuns:

Aiureli,aia e atractie fizica, se intampla cand 2 persoane se plac,se atrag fizic,aia nu e iubire. Iubirea inseamna sentimente,emotii,nu o pereche de ochi imbarligati. Dragostea la prima vedere,cum ii ziceti voi, inseamna sex, dorinta sexuala, il placeti pe acel cineva pentru cum arata, nu ceea ce e el de fapt.Bafta

| OchiiDinUmbra a răspuns:

Eu sunt baiat.si mi s-a intamplat asta.deci DA, cred.nu pot sa spun ca am iubit-o din prima, dar in prima secunda cand am vazut-o, o inceput sa-mi bata inima foarte tare si am simtit ca e speciala. apoi am inceput sa o cunosc si am vazut ca aveam dreptate iar acum suntem foarte fericiti impreuna.deci da CRED

| EliiAmphetamine a răspuns:

Da, pentru că și mie mi s-a întâmplat. Pare ciudat, dar merge. Eram in Ungaria, mergeam pe stradă și un tip se holba la mine... M-am uitat la el și când privirile noastre s-au întâlnit, am simțit că-l cunosc de mult timp. Păcat că nu ne-am mai întâlnit.

| Ofiintă a răspuns (pentru EliiAmphetamine):

Despre asta am precizat si eu, cand privirile celor doi se intersecteaza si simti ceva special pentru persoana respectiva in cazul tau pacat ca nu te-ai mai intalnit cu aceea persoana dar poate momentan te-ai gasit alesul.

| DeeaMarry a răspuns (pentru EliiAmphetamine):

Foarte frumos! E pacat ca nu v-ati mai intalnit.
Dar nu se stie niciodata! Poate ca destinul va va aduce din nou fata in fata happy

| EliiAmphetamine a răspuns (pentru DeeaMarry):

Păi momentan am un iubit la care țin foarte mult și sentimentul e reciproc... Nu l-aș da pentru nimeni și nimic :3