| brokxy a întrebat:

Voi cum faceti sa nu mai fiți îndrăgostiti de o persoană? sad Chiar dacă încă vorbiți

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Refuz sa accept o relatie, sau ii zic ca vreau sex cu ea nimic mai mult sa nu isi faca planuri. Unele accepta altele nu. De fel nu tin legatura cu tipele care se culca cu mine

| Adry05 a răspuns:

Păi logic că nu-ți trec sentimentele dacă continui să menții contactu. vrei să nu-ți mai pese de cineva, îl scoți total din viața ta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am tras linie de demarcație între ce a fost și viitor, pur și simplu, în 5 minute de discuție, după 9 ani de iubire turbată. Citând pe Ion Loteanu, din filmul Șatra.
- Mă iubești?
- Mai mult decât tine iubesc libertatea.

| SilentRain a răspuns:

Imi tin inima la rece, e suficient sa fie o singură dată nemernic, ca o data ce mi se face scârbă de un om cu greu imi mai schimb părerea
Dacă consideri ca nu ar ce cauta in viața ta, ignora-l, evital, ocupati mintea cu ceva, altcineva

| Sofer a răspuns:

Raman rece, dar fara sa ii arat asta. Si nu ma voi indragosti.

| Goete a răspuns:

Revin peste 10 ani

| CleanHeart a răspuns:

Noi nu facem nimic, timpul face, si crede.ma ca vindeca.

| brokxy explică:

Nu am,, laba,, LOL

| MaryMaria333 a răspuns:

Nu ma mai gandesc la persoana respectiva, fac ce imi place sa am ocupatie.

| Reghqen a răspuns:

Simplu, îmi ordin mie însuți ca nu trebuie să ma atașez prea mult de aceea persoană, iar chiar dacă vorbim aș încercă să nu pun la suflet sentimentele mele pentru ea și mi-aș menține inima sângele rece.
Ceea ce ma face să nu mai fiu îndrăgostit de aceea persoană este și felul în care discutam, felul în care ma privește (crede-mă ca, atunci când cineva nu mai estr îndragostit/ă de tine se uită altfel la tine, nu ca la prima întălnire), felul în care încearcă să găsească orice fel de scuze ca să ne certam, iar sincer când o fată face așa prefer să o anticipez eu și să închei eu relația.
Totul depinde de tine!