| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum va alintati prietenul/prietena? >8-

Răspuns Câştigător
| SweetCandy a răspuns:

Nu ii spuneam in niciun fel, ii spuneam pe nume, pentru ca traiesc cu impresia ca numele tau spus de persoana iubita suna altfel...mult mai frumoshappy

30 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Consider ca alintul trebuie facut numai in intimitate...altfel,intre prieteni, nu mai are aceeasi insemnatate, chiar cade inderizoriu sau devine ilar...
Sotului meu ii spun de peste 35 de ani "iubirea mea"...atunci cand avem momente foarte romantice...altfel ii spun pe nume...Altfel,de ce oare mai purtam nume... ajungem sa purtam porecle sau alinturi ca la piscute...

| cioko19 a răspuns:

Iubitule, scumpule, dragule, puiut, beibi.
tongue

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ii spun: Hai, du gunoiul ala, ca, pe nadejdea ta, o sa ne-ngroape!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

@ eu_o_mare_enigma: Hai ca m-ai facut sa rad cu lacrimi!

| snepy a răspuns:

Steluta mea roz rupta din cer cu cateva alune prinse de tine cu puf roz pe cap si miros de trandafiri stricati :X

| dy a răspuns:

Spune ce simti in fiecare minut, atunci cand esti multumita de el! La un moment dat vei observa singura ca folosesti mai des un diminutiv de apelare...si...l-ai gasit! Eu folosesc "ursuletul"!

| byenkutzyk a răspuns:

Yuby, puilove strucklove strucklove struck

| emima a răspuns:

ingerasul meu

| troxanici a răspuns:

Pisik mik!

| alexuzha a răspuns:

Mi amor ...sau iubi, iubitule... da cel care imi place cel mai mult ye mi amor(nu stiu daca asa se scrie)se mai intampla sa ai mai spun si pasa sar depinde nu mereu

| tuska a răspuns:

Iuby, gurita.etc

| bibydraguta a răspuns:

Beibi, ursulet, iubire, eternitatea mea, bebe etc

| zuzushi a răspuns:

Nici cum happy
vreau sa zic ca nu imi place sa l alint pui puiut etc ( fara suparare )
daca e sa l alint, il alint cumva... sa fie personal... intelegi? happy

| nikolikky a răspuns:

Chisu(se scrie kysu) il cheama cristy big grin

| un vis de-o noapte a răspuns:

Poi nu stiu...eu am 7 luni cu pr meu si in astea 7 luni nu cred ca ne-am zis pe nume de 5 ori laughing... el imi zice mie PISY si eu lui la fel asta zilnic vorbind dar eu ii zic km in toate felurile pentru ca e o fire mai alintata sh ii place happy...gen:pisoias... motanel ...scumpelu meu etc...nu stiu cum imi vne si mie si lui laughing

| gyanina a răspuns:

Cand sunt numa eu cu el big grin pysiloi blushing... si cand suntem intre prieteni iubi... big grinlaughing

| Aries90 a răspuns:

Ii spun pe nume, nu`mi plac alintaturile astea... happy

| adelutzza a răspuns:

Iubitule, iubi, mami, pui.Ne alintam unul pe altu

| sebastian_7562 a răspuns:

Nu am alintat curand... si cu siguranta nu voi alinta in viitorul apropiat fiindca la ce fete sunt in ziua de azi... nu merita nici macar atata. Fara suparare...

| gossipgirl a răspuns:

Nu-l alint laughing
Decat el pe minewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aimeé

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pysy. miau miau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ardnaxur1961-dar nu este mai frumos sa-i spui asa:
mai pune si tu sare la gunoiul ala sa nu se strice.se simte el dupa aceea sa-l duca. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai alint pe nimeni.
ardnaxur1961 ce romantic, am cazut de pe scaun rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mrrrr...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubitzoi...pui...guritza..sufletul meu...etc..:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ingelashul meu....pisoiash...viatza mea..bebe...sufletzelul meu..puiutz..etcetc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii spun amore ca ii place foarte mult dar asa pui ingeras, gindac, iubi, rautate, tzintzar, etc...

| toe a răspuns:

Iepuras`batting eyelashes :d