| Roxin1122 a întrebat:

Voi. E părere aveți de sex adică cu ce se diferențiază de amsturbare băiat.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa te intorci peste vreo 4-5 ani, cand mai cresti si poti face o diferenta. Acum esti cu mult prea mic ca sa intelegi ceva in masturbare, sex si alti termeni folositi de oamenii mari.

| DonGiani a răspuns:

Niciodată nu poți sa compari asa ceva. Cel mai frumos lucru este sa faci dragoste cu persoana iubita (e diferit de ceea ce înseamnă sex). Dar când ești singur și masturbarea are rolul ei într-o sănătate psihica bună ținând cont de faptul ca este un mare păcat dar aproape toți băieții ne băgăm în păcatul ăsta.

| MULLER96 a răspuns:

Sexul cu masturbarea nu se compara

| TheWisest a răspuns:

Diferenta principala este ca mana este tot timpul dispusa

| Asuganni a răspuns:

Sharker073 are mare dreptate! este un mare pacat sa te masturbezi si ca fata si ca baiat. Cand iti va veni timpul sa faci dragoste atunci o sa fie. trebuie sa astepti, dar sigur tu poti face orice cu corpul tau, dar nu este bine nici sa exagerezi cu masturbarea chiar doctorii spun asta. In legatura cu prima intrebare sexul si masturbarea este cu totul altceva sex (te satisfaci si tu si persoana cu care o faci) poate iubita si o sa va simtiti bine amandoi. este greu de explicat! iar masturbarea este pff doar un pas la care decurgi cand vrei sa te descarci psihic si fizic, adica te satisfaci singur dar totusi nu este la fel. Mie nu imi place ideea de masturbare mai bine stau fara satisfacția aceea de care spun. Și daca tot nu intelegi de ce majoritatea barbatilor aleg sexul? sau unii violeaza? pentru ca este altceva! hmm o sa intelegi tu cand va veni vremea ta. bafta mare!