| harciog a întrebat:

Voi iubiti cu adevarat? Daca aveti sentimente sincere ati sti in mod sigur si de ce iubiti persoana respectiva.De ce o iubiti?

Răspuns Câştigător
| blondissima a răspuns:

Daca am avea sentimente sincere NU am stii de ce iubim.
Cei ce aleg pe cine, cum si de ce sa iubeasca, nu iubesc deloc. In clipa in care intelegem "cum" si mai ales "de ce" iubim, iubirea e doar o iluzie frumoasa.

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu nu mai pun la suflet nimic deoarece in viata asta esti inselat la orice eventualitate. Nimeni nu e cheie de biserica.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Hârciog, ţie pot să-ţi spun ceea ce cred,fără să mă tem c-o să consideri că raţionamentul meu este un copac cu mii de frunze fremătând tumultos în vânt. După cum bine ştii şi tu, iubirea şi dragostea sunt lucruri puţin diferite. Majoritatea dintre noi, când pronunţăm cuvântul "dragoste", ne gândim la iubirea pe care ne-o arată partenerul nostru şi/sau pe care i-o arătăm noi. De asemenea, mulţi numesc "dragoste",actul sexual cu partenerul pe care îl au. Refuză să spună "sex",deoarece socotesc că ar suna fad.
Dar, când pronunţăm cuvântul "iubire", la ce ne gândim? Nu cumva la afecţiune, admiraţie,respect?
Cineva ar putea să mă contrazică şi să-mi spună că şi dragostea e acelaşi lucru. Însă, nu poţi spune că eşti îndrăgostit de unul dintre membrii familiei; poţi spune că îl iubeşti mult, pentru că îţi va fi mereu alături,pentru că a făcut anumite sacrificii pentru tine ca să poţi ajunge la vârsta actuală şi să poţi afirma că IUBEŞTI.
Eu îmi iubesc familia, atât. Pe prietenii care mi-au fost alături şi care mă ascultă mereu când am o problemă,îi respect, însă nu pot afirma faptul că îi iubesc. Pentru că sunt cazuri foarte rare de prietenie adevărată (fără certuri, bârfe şi critici), în care se poate vorbi despre iubire aşa cum se vorbeşte atunci când este vorba de familia ta.
Iar adevărata dragoste despre care vorbeşti tu (şi presupun că te referi la o relaţie dintre două persoane de sex opus), nu există. Te poţi ataşa atât de mult de un prieten, încât să crezi că ai ajuns să îl iubeşti, însă nu este vorba de dragoste, ci de ataşament, obişnuinţă şi respect. Dragostea absolută, trainică până la adânci bătrâneţi, nu există decât în basme.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Hârciog,
laughingMi-a plăcut răspunsul tău. Da, iubesc libertatea şi consider că scopul vieţii este plăcerea.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Hârciog,
O să-mi schimb nickname-ul în ÉrotiqueCurajoasa!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Hârciog,
Rămâi aşa, de-abia te mai relaxezi puţin.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Hârciog, dă-i fundă userului @DealerulLuiSatan laughing!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

No problem with the resistance, dar de ce se pune problema aşa? Ce, trebuie neapărat să-i schimbi? N-ai auzit de simultaneitate? ÎNSĂ, la portul dunărean, trebuie să existe o persoană specială. Atât de specială încât să te poţi bucura împreună cu ea de melodia http://www.youtube.com/watch?v=X4V9awsmKpQ, în timp ce... priveşti cerul plin cu nori de furtună!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Credeam că se subînţelege că în sufletul naturii...

| dincolodevise a răspuns:

Da chiar iubesc sau cel putin am iubit cu adevarat.atunci cand iubirea este reciproca stiu dc iubesc, dar atunci cand acea persoana nu ma merita si nu e cea potrivita pot sa zic ca nu stiu dc iubesc.nu conteaza cum e acea persoana, atunci cand iubesti o iubesti asa cum e... Iubesc o persoana pentru ca ma face sa ma simt iubita, fericita...pur si simplu iubesc pe cineva pentru felul lui de a fii.

| harciog explică:

Erotique,spune intr-un cuvint ca iubesti libertatea.

| harciog explică:

Erotique,scopul ala este al tuturor dar le lipseste curajul s-o recunoasca.

| harciog explică:

M-ai dat pe spate.Sa ramin asa sau sa ma ridic?

| harciog explică:

De ce? Ti-"o"face cadou si n-are funda? El e de la portul dunarean sau l-ai schimbat? In ambele cazuri trebuie sa recunosc ca esti rapida dar sper sa ai totusi rezistenta de maratonist.Sa nu creezi deceptii naibii.

| harciog explică:

Imi pare rau ca nu stii inca dar o furtuna nu o poti intelege de la geam.Nu o poti decit admira.Te roaga deci sa ai un iubit care sa te arunce in cimp deschis ca sa o poti trai.

| Intelligence a răspuns:

Nu exosta motiv sa iubesti, insa eu iubesc sincer.Daca ar fi sa zic totusi, as spune ca "el" ma face mai buna.el ma face fericita. daca el e cu mine nu urasc soarele care ma bate`n ochi dimineata. daca am probleme si stiu ca el e cu mine.totul devine mai usor.Il iubesc pentru ca-mi face viata usoara si minunata.Il iubesc pentru ceea ce sunt cand e cu mine.Este totusi irelevant.cand ai sa iubesti cu adevarat.probabil ai sa simti ceva asemanator pentru pers iubita.sau probabil nu. Dragostea`i mister `!

| Alycaaaa a răspuns:

Eu il iubesc pe iubitul meu deoarece el ma intelege, cand simt nevoia sa vorbesc cu cineva el ma asculta ori cat de plictisitoare ar fi discutia, ma strange la piaptul lui, si pentru ca el inseamna totul pentru mine si ca daca el nu ar fi eu nu as putea trai pentru ca mi-am construt lumea in jurul lui.

| Dumnezău a răspuns:

O cinzeaca de vin-ars poate trece drept persoana,sau era mai mult de-o cinzeaca in noaptea aia de pomina? O iubesc ca ma ajuta in momente grele,si e alaturi de mine si in clipele fericite,cand o chem e mereu acolo,nu ma paraseste decat cu acordul meu,e copilul meu,facuta in cazanu' lu bunu(Drink in Peace), si nu cumparata si...da pledez vinovat, o iubesc pentru ca starneste pasiuni mistuitoare in mine.All Hail Alcohol!

| deeeeea1 a răspuns:

Nu trebuie sa fie un motiv sa iubesti. iubesti pentru ca te simti bine in compania persoanei respective, iubesti pentru ca este acolo pentru tine cand ai nevoie, iubesti cand simti ca este persoana cu care ai vrea sa iti petreci tot restul vietii.happy[funda?]

| gaby37 a răspuns:

Pentru ca face o **** excelenta smug

| ramona_9439 a răspuns:

O iubesc pentru ca facem multe lucruri frumoase impreuna. Ne ajutam cand avem nevoie. Ne simtim bine impreuna. Radem mult si ne facem unul pe altul sa ne simtim bine.

| Mişaaa a răspuns:

Iubesc că să trăiesc.